Jump to content

internet prijetnje


jergo

Preporučene objave

molim savjet što, tko, kako, zašto...

 

uglavnom ako imate volje, vremena i strpljenja pročitati nekoliko linkova i ovaj post odgovorite.

 

moja supruga kopirala je sa jednog foruma akciju za pomoć u želji da se sakupi što više novaca.

admin sa tog foruma ju je nakon par dana počela napadati, vrijeđati i pljuvati njen posao, link:

http://www.index.hr/forum/default.aspx?q=t&idf=38&idt=140008

(surefire je admin)

nakon toga otvorila je blog sa namjerom blaćenja:

http://www.surefire.bloger.hr/

najgori su bili komentari koje je nakon što je saznala sa je moja supruga sve prijavila na 92 obrisala (no mi ih imamo isprintane i vlasnik blogera ima uvid i u izbrisane komentare koji ostaju na serveru)

sad je stvar uzela zmaha kad je ona otvorila topik na svom blogu i napravila doslovnu hajku na moju suprugu:

http://www.ljubimci-forum.com/index.php?topic=72403.45

 

kad vide ovaj topik vidjet ćete njihove reakcije pa zaključite kakvi su ti ljudi

 

imate li koji savjet što učiniti? Prijava na policiju ide za prijetnje, klevetu i još neke stvari koje se spominju u navedenim linkovima?

 

proživljavamo strah za naše živote, dijete i posao koji radimo.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pročitao sam sva 3 priložena linka i ne pronalazim nikakva obilježja bilo kakvih kaznenih djela ili čak prekršaja. Nikakve klevete, prijetnje i slično. Naprosto mi nije jasno što ste vi ovom objavom željeli postići. To što je pisano na tim linkovima je na nivou 5. razreda osnovne škole, a ostatak su čisti tračevi i "babski poslovi". Bome svasta. Ali ne samo to, napisali ste u svom postu da: "zaključite kakvi su to ljudi". E, pa ja sam zaključio kakav ste vi čovjek, a za njih me apsolutno nije briga. Thx, damjan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

veliko hvala na vašem mišljenju. Želio sam savjet. Nije prvi puta da se mojoj supruzi prijeti sa istih adresa.

Neka i ovo bude trag ukoliko se njoj, meni, našem djetetu ili psima nešto dogodi.

Napraviti hajku ljudi koji nas NIKADA nisu u životu vidjeli, koji ostavljaju pismeni trag da će sakupiti prijatelje i fizički se obračunavati sa nama, ako to nije ništa divno. No policija tako ne misli. Hvala još jednom na iznimno ljubaznom odgovoru.

Mislio sam da je ovo ozbiljan portal odnosno forum

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jutros je na:

http://www.ljubimci-forum.com/index.php?PHPSESSID=6bd98aec74693905bc85f5acd80bf4b2&topic=72403.msg985029#new

 

izbrisano nekoliko jučerašnjih postova iz kojih se vide otvorene prijetnje. No mi ih imamo sačuvane i nosimo ih priložiti prijavi.

Mala_Nala post je izbrisan, stavljen u 5:11 a pogledajte njezinu prijetnju:

"sure, a da usmjeriš svoju malu nalu u smjer di živi ta pametnica??? mrak, tupi žilet, i ja u pms-u... čudo!!!ženo, nije ti do gležnja!!!"

 

Shinko u 3:27 ovako prijeti:

"sure.... ovako: ja i mojih nekoliko prijatelja koji su (cak) jaci od mene, mozemo napraviti jedan "delivery" pa ce pravda biti brza i dostiznija... naknada? ma daaaaj.... dogovorit chemo se, ljudi smo "

 

Jana

"Shinko..ti i jos nekoliko njih na jadnu sicusnu zenicu.. Ma daaaaj pa ja bi je mogla sredit "

 

i mi bi trebali biti mirni na to?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, kad čovjek ovako pročita ne bi tu bilo ništa strašno, ali zbilja upada u oči da su neki postovi izbrisani (naknadni postovi se pozivaju na te izbrisane, vidi se da nešto u slijedu fali)... doduše, iskreno ne vjerujem da se radi o ozbiljnim prijetnjama, nego ljudi vole laprdati bezveze i pravit se štemerima tobož u zaštitu svojih ugroženih prijatelja, e ne bi li ispali face na forumu...

na vašem mjestu ne bih se pretjerano bojala, prijavite policiji i dajte im do znanja da ste to napravili i to je to što se tiče prijetnji nekakvim ozljeđivanjima i sl.. a sad kaj se tiče općenito uvreda i hajke, to je već drugo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najlijepša vam hvala.

 

Nije nam svejedno radi tih prijetnji. Bojimo se.

 

S druge strane pokušavaju stvoriti ružan dojam o mojoj supruzi i našoj uzgajačnici pasa i knjizi koja treba izići vrlo uskoro.

Da li nam možete savjetovati koja klauzula je vezana uz to?

 

isprintali smo kazneni zakon no još ga nismo cijelog proučili. Ima puno toga u njemu. Da li znadete neki stavak i članak?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veselim se eventualnoj prijavi, jer će onda na vidjelo izaći i sve objede dotične, koja je otvorila blog nalik mom i predstavljala se kao ja, plus što je mojim kolegicama poslala par uvredljivih mailova. A ne smijemo zaboraviti ni objede na drugim forumima, poput "Sve o psima". Mene ta gospođa ne zanima, posve mi je bezvezna, ali zbog nje i njene krađe tekstova s foruma uvijek imamo problema, a osim toga, i vlasnici računa su se naljutili zbog neovlaštenog kopiranja njihovih osobnih podataka naokolo po netu. Dakle, slobodno prijavite, ničeg se ne bojim i ništa ne skrivam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od Utjerivaczakona od 20/8/2007

 

129 je naš:

 

Prijetnja

 

Članak 129.

 

(1) Tko drugome ozbiljno prijeti kakvim zlom da bi ga ustrašio ili uznemirio,

 

kaznit će se novčanom kaznom do stopedeset dnevnih dohodaka ili kaznom zatvora do šest mjeseci.

 

(2) Tko drugome ozbiljno prijeti da će njega ili njemu blisku osobu usmrtiti, teško tjelesno ozlijediti, oteti ili oduzeti slobodu, ili joj nanijeti zlo podmetanjem požara, eksplozijom, ionizirajućim zračenjem ili drugim opasnim sredstvom, ili joj uništiti društveni položaj ili materijalni opstanak,

 

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

 

(3) Ako je kazneno djelo iz stavka 1. i 2. ovoga članka počinjeno prema službenoj ili odgovornoj osobi u svezi s njenim radom ili položajem, ili prema većem broju osoba, ili ako je prouzročilo veću uznemirenost građana, ili ako je osoba kojoj se prijeti zbog toga dulje vrijeme stavljena u težak položaj, ili ako je počinjeno u sastavu grupe ili zločinačke organizacije,

 

počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

 

(4) Kazneni postupak za kazneno djelo iz stavka 1. i 2. ovoga članka pokreće se povodom prijedloga

 

199 nije

 

hval još jednom na savjetima

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvo da se nadovežem na vlastiti post o mraku, tupom žiletu i pms-u...

mrak je doba dana, noći kako god želite i okrenete

tupi žilet - služi baš ničemu, osim eventualno za nekome izbrijati noge

a moj pms - uvijek je bolan!!!

kad spojite to troje zajedno, dobivate NIŠTA!

iza posta stojim!! spustila sam se na nivo razgovora djece od 8 godina. jedino iz razloga da pokažem koliko se balavo NEKI ljudi ponašaju. uvijek me veseli vidjeti da postoje oni koji nemaju pametnijeg posla nego od toga bi izvukli novaca...

novac?? to je ono što bi vi željeli postići tužbom..

a kao drugo - NOVAC...

na temelju kojeg zakona (ili morala) osoba zaposlena u banci ima PRAVO objavljivati nečije podatke (ime, prezime, adresu i broj računa) BEZ odobrenja vlasnika istog????

koji članak kojeg zakona to dopušta gospodine???

i koji odvjetnik će vas obraniti od objavljivanja osobnih podataka??

a što se tiće vaše supruge, bilo bi dobro kad bi gospođa već jednom odlučila što je... vrhunski psihoanalitičar, bankovni službenik, književnica, pr manager colonie ili uzgajivačica...

hvala

 

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovana, nije mi bila namjera nikoga uvrijediti... jednostavno ne razumijem čemu tolika parada od svega???

ako gospodin prijeti krivičnim prijavama, valjda imamo i mi pravo reči zašto je nešto napisano i u kojem kontekstu?

od čistog sarkazma gospodin je našao razlog da nekog tužaka i podiže prijave... kad bi svi na forumu bivali uvrijeđeni za svaki upućeni post, forum bi propao!!

uostalom, ako mi netko prijeti tužbom, voljela bi da me se o tome i obavijesti...

hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"sure, a da usmjeriš svoju malu nalu u smjer di živi ta pametnica??? mrak, tupi žilet, i ja u pms-u... čudo!!!ženo, nije ti do gležnja!!!"

Osječam se dužnim objaviti da nismo (supruga i ja) znali da se u navedenom postu Mala_Nala obračala u šaljivom konteksu.

Supruga i ona su se danas čule telefonski te fino i uljudno porazgovarale.

Stoga neka se zna da mi je žao što smo njezin post shvatili kaoprijetnju a ne zafrkanciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija