Jump to content

Može li....


Sharon

Preporučene objave

...se prijaviti policiji osoba koja te uopće ne poznaje (osobno), a niti ti nju, a raspituje se o tebi, tvojim roditeljima, životu pa čak i malodobnom djetetu?!

 

Ta osoba nikada nije sa mnom stupila u kontakt direktno, nikad se nismo vidjele ni razgovarale, a ona se na sva zvona "hvali" kako "zna ona u koji vrtić, koju grupu, s kojim tetama i kojom djecom je upisano moje dijete...". Mene to plaši, mislim da je osoba poremećena i želim da to prestane!

 

Što učiniti? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji jedna mala mogućnost da jer osoba počinila kazneno djelo nedozvoljene uporabe osobnih podataka

Članak 133.Kaznenog zakona

(1) Tko bez privole građana protivno uvjetima određenima u zakonu, prikuplja, obrađuje ili koristi njihove osobne podatke ili te podatke koristi suprotno zakonom dozvoljenoj svrsi njihova prikupljanja,

kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do šest mjeseci.

(2) Kazneni postupak za kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka pokreće se povodom prijedloga.

 

Važno je napomenuti da za ovo kazneno djelo praksa praktički ne postoji, pa policija u pravilu ni ne zna da ovo djelo postoji.

Djelo nije lako dokazati, a i da ga dokažete postoji realna mogućnost da ga državno odvjetništvo protumači kao beznačajno u vašem slučaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ZastoJa je napisao:

Pa, možeš probati otići na policiju i reći da si čula da netko zna u koji vrtić ti ide dijete....reci da te trača po selu i da ti to smeta.... možda bu :policajac: dal toj osobi :poguzi:

Božeeeee.....

 

I šta da ja sad tebi kažem na ovo????

 

Daj okani se mojih topica i poštedi me svojih glupih komentara! Ako imaš nešto pametno za reći onda reci, ako nemaš - :sklanjaj: !

 

Utjerivaču puno hvala na odgovoru!

 

Molim moderatore da upozore ljude koji ništa pametno ni pravno nemaju za reći nego koriste Legalis za ismijavanje tuđih problema.... :pravila::cenzura:

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija