Jump to content

molim savjet- dostava


fani

Preporučene objave

već sam pisala na obiteljskom forumu o ovome pa molim i one kojima je to u tom dijelu legalisa promaklo da me savjetuju kako doskočiti kad netko sustavno izbjegava zaprimiti presudu više od godine dana (s poznatim mjestom boravka, zaposlenom u stalnom radnom odnosu na istoj adresi kod poslodavca ).. dostava ide po špranci suca- ja platim sudsku dostavu, dostavljač pokuša dostaviti, ne zatekne moju protustranku na mjestu stanovanja, ostavi obavijest, on ju ne preuzme i tako u krug godinu i više mjeseci. Radi se o presudi o razvodu braka, kojom su određeni susreti i druženja s našom djecom, iznosi alimentacije i popriličito mjeseci zaostataka već u trenutku donošenja presude lani. kako su mi protumačili i sudac i više pravnika, ovo može potrajati još dugo vremena, jer on ne smije biti lišen prava na žalbu. Sve 5, ali do kada netko smije ignorirati pismena suda, i što je s pravima naše zajedničke djece?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma da, sve su adrese poznate, čak i preko MUP-a kad je bivši suprug preselio u drugi stan a "zaboravio" izvijestiti sud i ikoga.. isto tako mjesto rada.. Problem je baš u tim odredbama od 133 članka nadalje, jer NIGDJE ne piše koliko puta se dotavlja, i koliko mjeseci -godina ili sl. prije nego se očito nazove pripadajućim imenom, a to da "protustranka izbjegava zaprimiti pismeno" pa se to onda rješava ....nekako... Ovako, ja plaćam već puno puta dosada sudskog dostavljača, pa on "dostavlja" (ne znam koje im je radno vrijeme- da li uredovno, od 8 do 4 pa mog bivšeg nit ne mogu zateći doma- i ostave onu obavijest da su bili i kojom pozivaju da se pismeno preuzme) što on naravno neće.. po sutkinji i još nekima, dok moj bivši suprug NE ODBIJE osobno zaprimiti presudu (a kako da se nađe oči u oči s dostavljačem ako je na poslu dok se dostavlja), ništa od oglašavanja presude na oglasnoj ploči suda i tomu slično, pa sam tražila i dostavu na mjesto rada, pa ništa, pa mi je jedno sto ??? upitnika u glavi i dvojbi, tim više kad mi je sutkinja rekla da to nažalost može potrajati i to neodređeno duže razdoblje, te da, iako je očito da se radi o ogluhi, ona zbog nedefiniranih odredbi upravo tih članaka koje spominjete, tu ne može ništa jer bi se svaka njezina radnja (tipa stavljanje presude na oglasnu ploču suda i sl) moglo tumačiti kao uskraćivanje mojoj protustranci ustavnog prava na žalbu... Ne vidim doista izlaz, odnosno rješenje :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo jedan "smijesan" prijedlog, ako se moze upotrijebiti taj termin. Dostavljaca zamolite da Vašem bivsem, postavi zasjedu pred uredom ili kucom, a vi angazirajte fotografa ili to ucinire sami - sa dobrim zoom aparatom, te snimite njegovo odvijanje da zaprimi sudski dokument. ( mora biti vidljivo na snimku, o kakvom dokumentu se radi). Uz dostavljaca bi bilo dobro da bude jos neko kao svjedok ! Mozda uspijete dokazati sucu nemogucnost dostave !!?? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ta "uredna dostava" me stvarno ljuti, a i ti suci i dostavljače, poštari i silni drugi koji si to naplaćuju, u kaznenom, prekršajnom........................ i drugim postupcima.

Lijek : "ekser" mu sa presudom, pozivom ili bilo čime drugim pribiješ na lakirana hrastova skupocjena vrata, ili na vrata BMW-a ........... pa neka kaže da dostava nije uredna !!!! :-x:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e da smijem bih ja za vrata zakvačila barem onim superglueom, i inim ljepilima ili ekserima kačila, kad bi mi to bilo zakonom iole omogućeno.. ovako ..čekam da sutkinja izvidi mogućnost dostave preko javnog bilježnika (to mi spomenula kao eventualno moguću opciju) pa da vidim i to čudo....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija