Jump to content

Susjedova kuća dijelom na našem zemljištu


hobit

Preporučene objave

imamo zemljište koje je označeno kao pašnjak iako su okolo izgrađene kuće i želimo ga prodati

ali imamo i problem sa susjedom koji je izgradio dio kuće i dio dvorišta mu ulazi na naše zemljište

on sada traži da mu potpišemo kako bi mogao legalizirati kuću(još 2003g je dobio rješenje o rušenju) ali ja mislim da nam to nije baš pametno

jer mu ubiti poklanjamo zemljište

šta raditi,nismo divljaci koji bi htjeli da se čovjeku sruši kuća ali opet kako je gradio na tuđem :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zamolite ga lijepo da pomakne kuću i dvorište na svoj teren, pa mu onda potpišite da nemate ništa protiv da on gradi na svom u skladu za zakonom. :-):-):-):-):-)

U našem, još uvijek banana društvu, poštivanje zakona se ne smatra divljaštvom, osim u nekim, ruralnim krajevima.

Otimači i računaju na pasivnost oštećenih kako bi se širili, odbrana vlastite imovine u civiliziranim krajevima smatra se pozitivnim djelovanjem u skladu sa zakonom. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tnx bakreni

opet zove i traži potpis mi smo mu ponudili neka

kupi zemlju i onda nema problema ali on ne bi

kaže "isplatit će vam se potpisati" :-?

građevinska je već izdala riješenje o rušenju ali ništa od toga,iako nije mi baš u cilju da mu se ruši

ali i da prodamo tu zemlju ili čak odlučimo graditi na njoj zbog širine tj uskoće terena kuća bi morala biti

uz njihovu zato jer se on pomakao na naše

 

tužiti ga građevinskoj ili .............?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa kažite mu "paprenu" cijenu, jer taj komad zemlje njemu mnogo vrijedi, odnosno, ako Vam se isplati uvjetujte mu otkup citave parcele, ali po vašim uvjetima !! :-)

Mozda u blizini ima u vlasnistvu neku drugu parcelu, pa se zamjenite, ili neka kupi komad zemlje koji se Vama sviđa, pa se zamjenite. Eto ! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tnx

on nema druge zemlje jer je i tu kupio a inače živi i radi u Njemačkoj di bi se sigurno isto ponašao

ponudili smo mu da kupi zemlju ali ne želi on bi za zemljište 50m od mora i 400m2 dao cca 5000eura

mislin da će nam nakraju ostati advokat i tužba

a baš to bi željeli izbjeći

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bakreni je napisao:

Bas ste covjeku dali savjet. Ako to niste u stanju ne pisite gluposti, već ili se ne javljajte ili ga uputute gdje bi mogao naci odgovor. Oprostite, ali smisao ovog foruma je u nacelu pomoci onima kojima pravna pomoc treba! :-o

 

Oprostite Vi, ali ja uopće nisam pisao gluposti, treba znati čitati između redova i sagledati cjelokupnu sliku. Nasilnik uvijek ostaje nasilnik, ako je zagrabio u tuđe, nemože se od njega očekivati i da poštuje neki, u budućnosti, dogovor.

Savjet je vrlo vidljiv, onome tko zna čitati, zakon je tu vrlo jasan, odvjetnici vrlo sposobni, a vremena vrlo malo. Pravo je na oštečenikovoj strani, samo mi ostaje sumnja u efikasnost sustava.

Evo konkretnog odgovora: dovesti situaciju u početno stanje, tj. pustiti da sustav sruši kuću (ako ima rješenje o rušenju, pitati zašto se to ne izvršava), podići zid prema susjedu do visine 1,20m i "mirna Bosna", ali ako hoćete na finjaka i ako imate višak novca, samo se dogovarajte sa takvim sojem ljudi, kad tad će zatražiti više.... :-x

Sretno 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danas pričali sa dotičnim i kaže da će nam dati

200eura ako potpišemo :smijeh:

naravno nećemo potpisati ni u ludilu

i šta sad on zemlju ne želi kupiti,prodati je nekom drugom s njegovom kućom na međi je nemoguće

neznam tužiti ga kako? kome?da zovemo građevinsku ???????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeli to 200 eura po kvadratu....? :-D:-D

hobit, rekao si da je Građevinska inspekcija već izdala rješenje o rušenju, AKO je dobio rješenje taj divljak neželi platiti jer misli da je već sve izgubljeno.... prema tome ostaje ti da zoveš podučni ured inspekcije, ali obavezno zovi i ministarsvo i reci im svoj problem.

Kad mu sruše, riješit će se problem za sva vremena.

 

UPRAVA ZA INSPEKCIJSKE POSLOVE

http://www.mzopu.hr/default.aspx?id=5630

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija