Jump to content

Izdavanje Računa


otna

Preporučene objave

Pozdrav svima

Imam jedno pitanje jako mi je važno pa molim sve koji mogu da mi pomognu.

Može li Pravna osoba d.O.o. izdati račun za obavljene usluge,Sa datumom izdavanja (2 godine) 28 mjeseci nakon obavljene usluge .Jeli taj račun na sudu vjerodostojan.

hvala za odgovore.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posao je usmeno dogovoren avansom je plaćeno 70% istog.Po završetku posla dao sam mu reklamaciju. (usmeno)Rekao je da će napraviti obračun za utrošeni matrijal i da će se javiti .Nakon 2,5 godine ispostavlja mi račun čiji iznos neodgovara dogovoru a i datumu izvršnja posla

Laik sam za ova pitanja ali ako je ovo pravo onda svaka čast pravnicima treba se u ovome svemu snaći.

jel se ja na sudu mogu pozivati na datum izdavanja računa imali to pravi efekat. hvala još jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najbolje je osporavati izvršenje ugovora ( usmenog), tj da je dogovoreno placanje tek nakon izvršenja ugovorenih radova, odnosno nakon otklanjanja reklamacija. Mozete spomeniti i skrivene mane, ako smatrate da se manjkavosti nisu odmah mogle zapaziti. Neznam o kolikom se iznosu radi ali mozda bi Vam se isplatilo angazirati odvjetnika. :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

otna je napisao:

Pozdrav svima

Imam jedno pitanje jako mi je važno pa molim sve koji mogu da mi pomognu.

Može li Pravna osoba d.O.o. izdati račun za obavljene usluge,Sa datumom izdavanja (2 godine) 28 mjeseci nakon obavljene usluge .Jeli taj račun na sudu vjerodostojan.

hvala za odgovore.

 

malo pročitajte zakon o porezu na dodanu vrijednost i pravilnik o porezu na dodanu vrijednost

 

tamo su jasno opisani elemetni računa - ovo osobito glede vremena isporuke dobara i usluga - ukoliko račun ne bi imao sve elemente prema ZPDV i PPDV to i nije vjerodostojna isprava pa se temeljem iste i nemože pokretnuti ovršni postupak

 

iz vlastitog iskustva mogu reći da je OPS Zg zastao s odlukom povodom prigovora da račun nema sve elemente koje propisuje ZPDV i PPDV (u konkretnom slučaju bio je to račun za usluge - odvjetničke)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija