Jump to content

porez na dohodak kod prodaje darovanog stana_(muž-ženi)


alen1

Preporučene objave

Mi smo obitelj sa dvoje malodobne djece. 2002 god. kupili smo stan u kojem stanujemo.Svi imamo prebivalište na toj adresi.

2007 god. darujem supruzi stan darovnim ugovorom.Odlučujemo ga prodati nakon tri mjeseca. Da li ćemo platiti porez na dohodak, odnosno kako ga nećemo morati platiti... :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

supruga Vam neće morati platiti porez na darovanje, ali to morate zatražiti od Porezne uprave, trebati će Vam vjenčani list ne stariji od 6 mjeseci...što se tiče proddaje stana plaća se porez na promet nekretnina, koji u pravilu plaća kupac ( mislim 5 % vrijednosti stana) Koliko znam daljnjih poreza ne morate plaćati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

najljepše se zahvaljujem se na trudu...ali mislim da me niste razumjeli...stan sam darovao supruzi i to je rjeseno(nije platila porez)....nego sada nakon par mjeseci od toga darovanja mi to zelimo prodati....kod te prodaje me zanima--da li ce ona morati platiti porez. :-?:-?

pitanje nije bas jednostavno... :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija