Jump to content

Darovni ugovor


favorite

Preporučene objave

Pozdrav svima :-)

Treba mi pomoć i savjet oko slijedećega: 2001. g. su mama i tata darovnim ugovorom dali bratu 100% vlasništvo kako bi mogao podići hipotekarni kredit i urediti dio kuće jer se oženio i čekao dijete. Svi smo se složili da mu treba pomoći i dogovorili se da nakon što svi ti radovi prođu popričamo i dogovorimo se za dio koji meni pripada. Međutim tata je 2002. g. iznenada umro i svi smo bili potreseni a meni je i brak počeo škripati jer smo zapali u ozbiljne financijske probleme koji su bili posljedica nezrelog ponašanja moga bivšega muža (kocka, žene, propali poslovi i dr...). U svemu tome, nakon što smo se ipak na kraju rastali ja sam napredovala na poslu, pomalo se sredila i dignula kredit te uredila sebi i kćeri suterensku kućicu koja je prije služila kao ljetna kuhinja. napominjem da od rođenja i ja i brat živimo na ovoj adresi gdje smo se i rodili i prema dogovoru koji smo imali niti ja niti mama nismo razmišljale da bi brat odbio da sad naslijeđe podijelimo kako je pošteno i kako je bilo dogovoreno. Kako imamo i dvije građevinske dozvole on je počeo sad prijetiti da će moju kuću prodati ako ga ne prestanem tražiti što mi pripada i da sam na to trebala prije misliti i tko mi je sad kriv. Istina je da nisam mislila jer nisam računala na takvo ponašanje svoga brata i da sam i pored svih problema koje sam imala još i preskočila zakonski rok za pobijanje darovnog ugovora :-(

Ima li još nekakve nade za mene i kćer da povratimo što nam pripada jer sad se počinjem bojati da ako se, ne daj Bože, mojoj mami nešto dogodi ja i moja kćer možemo završiti na ulici? :-(

Zahvaljujem se na pomoći :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam na odgovoru :-)

 

Moram priznati da nisam razumjela odgovor ali to je vjerojatno zato što nisam dobro postavila problem. Brat je već 100% vlasnik i upisao se u vlasnički list negdje 6 mjeseci nakon darovnog ugovora. Tata je umro 2002. tako da u stvari nije bilo ostavine iza njega jer je brat bio upisan kao vlasnik svega. Po dogovoru brat mi je trebao adekvatno platiti moj dio ili mi "vratiti" dio imovine. On negira dogovor! Sad mama i ja neznamo da li postoji način kako da povratimo vlasništvo ili barem da dobijem adekvatnu isplatu tj. nužni dio da se mogu odseliti jer suživot nije moguć.

Pozdrav :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija