Jump to content

Pitanje za ekperte !


crnobijelo

Preporučene objave

Ako u prekršajnom nalogu, od strane prekršajnog suda po nalogu PUZa, na koji sam uložio prigovor, stoji da me se tereti za prekršaj koji nisam počinio, naime tereti me se za jedan stavak članka zakona, a ja imam dokaz da sam prekršio drugi stavak zakona istog članka gdje je propisana manja kazna. Pitanje... mora li sud donijeti prekršajno riješenje , temeljem čl 194. st1. ZOP-a, kojim me se oslobađa od krivnje za prekršaj koji mi se stavlja na teret ili može na temelju dokaza kojima sam sebe optužujem za drugi stavak donijeti presudu kojom me krivi za prekršaj po drugom stavku , odnosno blažom kaznom ??? Šta je onda ustvari "prekršaj za koji me se tereti" ?

Molio bi nekoga sa znanjem da odgovori na to pitanje.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prekršajni sud nije vezan činjeničnom osnovom, jer je dovoljno "utvrđenje" prekršaja od strane službene osobe kakvo god bilo. Prema tome dovoljno je da se "smatra" da ste prekršaj napravili. U svakom slučaju imate osnova za žalbu pred Visokim prekršajnim sudom. Predložite blaže kažnjavanje... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naime, mislim pisati pisanu obranu i priloziti kopiju prometne u kojoj se vidi da nisam kriva za prekršaj vožnje automobilom više od 15 dana od isteka važenja ! doduše prošlo je neko vrijeme ! Još ima 5 mjeseci do zastare ! kad se donosi novi zakon? sada ? ovih dana ?

Kazimir je napisao:

Prekršajni sud nije vezan činjeničnom osnovom, jer je dovoljno "utvrđenje" prekršaja od strane službene osobe kakvo god bilo. Prema tome dovoljno je da se "smatra" da ste prekršaj napravili. U svakom slučaju imate osnova za žalbu pred Visokim prekršajnim sudom. Predložite blaže kažnjavanje... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija