Jump to content

hrt pristojba i socijalna pomoć


spago

Preporučene objave

Moja mati prima 400 kuna mirovina a mi sva djeca smo u inozemstvu. Postoji li zakoski uvjet zbog ovako malih primanja koja ima, da bude oslobođena plaćanja pristojbe i koji je to članak i zakon. Hvala. I znate li imaju li uopće pravo dati joj samo 400 kuna mirovine, zar ne bi trebala imat socijalnu pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

spago je napisao:

Moja mati prima 400 kuna mirovina a mi sva djeca smo u inozemstvu. Postoji li zakoski uvjet zbog ovako malih primanja koja ima, da bude oslobođena plaćanja pristojbe i koji je to članak i zakon. Hvala. I znate li imaju li uopće pravo dati joj samo 400 kuna mirovine, zar ne bi trebala imat socijalnu pomoć.

 

Na ovaj iznos mirovine ona treba dobiti zaštitni dodatak, ali se gđa.mama mora upustiti u procedruru traženja tog dodatka. Isto tako bi se trebala dopisom obratiti hrt-u, ili za početak ugnjaviti svoga inkasatora da joj on neke informacije pruži.

Nadam se da će se javiti netko tko ipak zna više o ovoj tematici ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pravo na "socijalnu pomoć", tj stalnu pomoć ima samo ukoliko nema zakonskih obveznika uzdržavanja. A zakonski obveznik uzdržavanja ste upravo Vi. Ako Vi nemate mogućnosti, onda može dobiti pomoć. Za HRT ne vjerujem da se može osloboditi plaćanja. Oni nisu socijalna služba. Ako nemaš za platiti, ne moraš ni gledati TV.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija