Jump to content

Ovrha zbog pričuve


marxfer

Preporučene objave

Dobio sam rješenje o ovrsi koje se odnosi na razdoblje od 08-12/2005.

Zanima me da li imam osnova za žalbu jer sam stan kupio potkraj

kolovoza 2005. (datum iz ugovora je 25. kolovoz). Da li sam i za

kolovoz bio obavezan platiti pričuvu?. U gruntovnici je stan upisan na

mene i suprugu u 02/2006, a ovrha ide isključivo na mene.

Da li imam valjanih argumenata za žalbu?

Napominjem kako mi nije cilj ne platiti pričuvu za razdoblje u kojem

stan pripada meni nego izbjeći troškove postupka i kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Help plissss......

05.12. sam dobio prijedlog na ovrhu od Stambenog d.O.o. za neplaćenu pričuvu za stan. Prijedlog je napisalo Stambeno d.O.o., ovjereno od javnog bilježnika 17.05.2007. i tako mi je poslano. Nema nikakve napomene o pravnom lijeku, žalbi i roku.

1. da li se mogu žaliti i koji je rok

2. kome poslati žalbu

3. traže pačanje mjesečnih rata po specifikaciji od 12.2002. do 11.2006. ja imam dokaze - uplatnice od 12.2005. da su rate plaćene, za ove rate do 12.2005. nemam uplatnice, jer ih nisam sačuvao.

4. da li postoji zastara ovih potraživanja i koliko godina jer nisam sačuvao starije uplatnice.

5. Kako mora izgledati i šta moram navesti u žalbi ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.Pogledajte malo bolje taj prijedlog, na zadnjoj strani bi trebalo pisati "Rješenje o ovrsi", uputa o pravnom lijeku i potpis j.b.

2. U svakom slučaju, rok za prigovor vam je 8 dana od dana primitka.

3.Prigovor šaljete javnom bilježniku.

3. Priložite uplatnice za razdoblje koje imate plaćeno i navedite da je plaćeno.

4. Rok zastare vam je 3 godine za ove račune, znači ako je j.b. prijedlog za ovrhu primio 17.05.2007., onda su u zastari svi računi do datuma 17.05.2004.

5. Navedite broj pod kojim se predmet vodi kod j.b., imena ovrhovoditelja i ovršenika, napišite prigovor i ispod da ste dana tog i tog zaprimili rješenje o ovrsi to i to, da prilažete uplatnice za plaćene račune koje već imate, da ističete prigovor zastare do gore navedenog datuma za račune kojima je rok dospijeća do tog datuma i preporučeno pošaljite javnom bilježniku. Ili možete i sami odnijeti, ali ostavite sebi jedan primjerak da vam lupi žig da je primio.

P!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najljepše zahvaljujem na brzom odgovoru.

Molim još informaciju, ukoliko na ovaj prigovor dođe rješenje o djelomičnom plačanju ovrhe, dakle računi od 17.05.2004 do 12.2005. za koje nemam uplatnice, da li plačam troškove sudskog postupka.

Ili da li da se direktno javim Komunalnom d.O.o. i dogovorm da platim ovaj dio za koji nemam uplatnice i da oni zaustave ovrhu ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neće vam doći rješenje o djelomičnom plaćanju, nego se zakazuje rasprava po vašem prigovoru.

Troškovi će vam se umanjiti koliko se umanji vrijednost predmeta spora, znači za dio u zastari i dio plaćenih računa.

U svakom slučaju, možete otići u komunalno i dogovoriti s njima plaćanje preostalog dijela plaćanja ili možete pričekati presudu nakon rasprave pa s presudom u kojoj će vam biti naznačen točan iznos koji dugujete otići kod njih na dogovor.

P!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Re: Besplatni pravni savjeti

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Najljepše zahvaljujem na odgovorima, sastavio sam prigovor:

JAVNOM BILJEŽNIKU xxxxxxxxxxxxxxxx

 

PRIGOVOR NA PRIJEDLOG ZA OVRHU BR. OVRV xxx/07 od 29.05.2007.

 

Ovrhovoditelj:xxxxxxxxxxx

Ovršenik: xxxxxxxxxxxxxxx

 

PRIGOVOR

 

Dana 05.12.2007. sam zaprimio rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave, koju osporavam.

 

U prilogu na 2 strane prilažem dokaze u uplatama računa koje sada imam.

 

Ističem prigovor zastare do navedenog datuma za račune kojima je rok dospijeća stariji od roka zastare.

 

Da li je ovo dovoljno ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodajte točne datume računa i brojeve računa koje ste platili po mjesecima, i zastaru za račune pa opet brojeve i sve, po njihovom izvodu.

Napišite da osporavate u cijelosti rješenje o ovrsi.

Dok dodje do suda, do poziva za raspravu, odite do njih pa se dogovorite za neko obročno plaćanje, drugi način rješavanja ovrhe.

Za sad je ovo dovoljno, čisto da vam ne sjednu na plaću (pretpostavljam da je na plaću).

P!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija