Jump to content

HITNO: stjecanje nekretnine dosjelošću protiv nasljednika upisanih suvlasnika??


CarlaC

Preporučene objave

Može li netko steći pravo vlasništva na nekretnini dosjelošću, ako je na toj nekretnini upisano više osoba kao suvlasnici?

 

To bi onda značilo da, ako netko ne zna da ima nekretninu, pa se na njoj ne pojavljuje, može ju vrlo lako i izgubiti!

 

Osoba koja me tužila, u posjedu je nekretnine već više od 20 godina, a na temelju kupoprodajnog ugovora koji nije upisan u zk, koji je sklopila sa dvojicom nasljednika koji su u trenutku sklapanja topg pravnog posla imali 6/20.

 

Moja majka je upisana kao jedan od suvlasnika, ali ja nisam niti znala da postoji dio nekretnine upisane na njezino ime pa nije niti provedena njezina ostavinska rasprava.

 

Osim toga, u tužbi sam navedena kao jedina nasljednica njezinog dijela, ali imam još braće i sestara, koji su doduše pokojni, ali imaju žive nasljednike.

 

Koliko sam shvatila, sad jedino mogu dokazivati njegovo nepoštenje da bih spriječila nastupanje izvanredne dosjelosti, a čini mi se da mi je tužitelj sam dao dokaz da je nepošten, ako je išao tražiti nasljednike nakon toliko godina.

 

Ne želim raditi probleme tužitelju, neka se upiše kao vlasnik, ali neka otkupi moj dio i dati ću mu tabularnu ispravu!

 

:-o:-o:-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da konkretno ta osoba je znala da nije vlasnik u cijelosti pa tako nema dosjelosti.

 

ali recimo da ta osoba umre (ne prizivam nista takvo), a njezini nasljednici kažu da su živili u uvjerenju da je to sve njihovo i nakon određenog vremena eto njih dižu tužbu za dosjelost na istim nekretninama.

 

da li njih tad u igri na dosjelost onemogućava znanje njihovog prednika da nije vlasnik na cjelini ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

poltergeist je napisao:

da li njih tad u igri na dosjelost onemogućava znanje njihovog prednika da nije vlasnik na cjelini ?

 

Pa vrlo vjerojatno u rješenju o nasljeđivanju stoji da nisu vlasnici u cijelosti ;-) Znači da su s obzirom na okolnosti morali znati da im pravo na posjed ne priprada. Nažalost, naši sudovi i suci znaju biti koma po tom pitanju.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija