Jump to content

ispit za sudskog tumača položen 06.09.2007.


patty

Preporučene objave

Pozdrav svima, nadam se da će nekome koristit ove informacije.

nakon osdlušane obuke u Zagrebu (organizira DSTIP) krajem travnja, Županijski sud u Puli je odredio ispitni rok za provjeru pravnog nazivlja i ustroja...početkom 9.mj. Ispit stvarno nije bauk, niti je težak. Ti suci su koncentrirani na to da čim postave pitanje dobiju pravi odgovor ali to su ponekad doslovno tri riječi, ponekad niti ne puste odgovoriti do kraja. Pitanja su točno ona koja vam pošalju sa suda u prilogu obavijesti kada je ispit (jave na vrijeme, meni i više od mj dana prije). Tako da nije potrebno proučavati zakone u detalje. Ispit je kratak, 10ak min i u mojoj grupi od 15ak ljudi su svi prošli.

Sad preostaje ono čekanje...obavijestim vas o imenovanju...nadam se ubrzo...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bas divno za cuti, cestitam!

Ja se eto pripremam, imam ispit sljedeci tjedan, na Zupanijskom u Velikoj Gorici! Jel polagao netko tamo? Kakve su iskustva?

I da, kazes da si bila na obuci, kako je to izgledalo? Je li bilo korisno? Iz kojeg si se razloga odlucila bas za tu udrugu? Ja naime na znam koju da odaberem, pa skupljam informacije! Kakva je ona Hrvatska strukovna udruga?

Thnx!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obuka ti svaki put traje otprilike 4 sata, 2 subote, s tim da je to sasvim suprotno onom što sam očekivala. mislila sam da će biti puno pratktičnoga, ali se sve svodi na to da cijela dvorana raspravlja o nekim pitanjima koja nisu povezane toliko s jezikom koliko s birokracijom, postupku naplaćivanja usluga tumačenja...Uglavnom prve subote smo se bavili samim postupkom zaprimanja dokumenta za prevođenje, uvezivanjem, layoutom. Druga subota bila je organizirana tako da smo posjetilli MUP, odigrali osnivanje dioničkog društva te čak odlumili vjenčanje, a sve u smislu da vidimo u kojim sve situacijama se sudski tumači mogu naći..to je bilo čak i korisno. Iskreno, kad sam dobila poziv od suda, pisalo je da me upućuju na obuku u DSTIP i nisam ni znala da postoji neka druga ili izbor...

Glad to help... :-)

 

zaboravih najvažnije, iznenađena sam i to pozitivno da je poziv za imenovanje već stigao!!! krajem 10.mj prisežem...ako netko zna upute, što se tad događa-javite. a i zanima me kako početi raditi kao sudski tumač...vjerojatno negdje to već piše...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Eto i ja polozila! Zaista sve bilo ok, ispitivaci vrlo korektni, pitanja prema popisu pitanja.

Sada slijedi obuka, uf, nadam se da ce mi se ono sto sam platila za obuku isplatiti!!!!!

Ukoliko nekome ko se sprema za ispit treba skripta, zaista mogu preporuciti moju, kombinacija je više skripti, i naravno azurirana! slobodno se javite na mail: mprstic@yahoo.com

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija