Jump to content

Sakupljanje glomaznog otpada!!


Zip

Preporučene objave

Tko provodi nadzor nad sakupljanjem tog otpada, tko je ovlašten za nadzor i procesuiranje fizičkih osoba koje sakupljaju takav otpad bez ikakvog odobrenja i nadzora, te se događa da 30 kamiona uleti u naselje, pokupi što im odgovara ostalo ostave ili izbace u kanal...??

Koji zakoni reguliraju tu materiju??

Mislim da vani nema mogućnosti da horda kamiona vozi po naseljima i pravi sprdnju od toga sve unosnijeg i isplativijeg posla!!

 

Aj tko zna nek piše sve što zna???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o otpadu regulira skupljanje, skladištenje, obradi ili odlaganje otpada.

Osoba koja skuplja na takav način čini prekršaj, a u slučaju da svojim postuopcima ugrožava zdravlje, čini i kazneno djelo (što u ovom slučaju ipak ne bi bio slučaj)

 

Za nadzor se obratite inspekciji zaštite okoliša, sanitarnoj inspekciji i komunalnom redaru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Utjerivaczakona je napisao:

Zakon o otpadu regulira skupljanje, skladištenje, obradi ili odlaganje otpada.

Osoba koja skuplja na takav način čini prekršaj, a u slučaju da svojim postuopcima ugrožava zdravlje, čini i kazneno djelo (što u ovom slučaju ipak ne bi bio slučaj)

 

Za nadzor se obratite inspekciji zaštite okoliša, sanitarnoj inspekciji i komunalnom redaru

 

Odazvala se policija i inspektori za zaštitu okoliša sukladno svojim nadležnostima poduzimaju mjere, međutim mene zanima dali ima posla i Državni inspektorat??

Gospoda sliježu ramenima i kažu da nisu nadležni!!

A ja tvrdim da jesu!!

 

Članak 39. Zakona o komunalnom gospodarstvu!!

 

http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2003/0379.htm

 

Tvrdim da posla ima i komunalni redar sukladno Odlukama o komunalnom redu recimo grada ili općine!!

 

Međutim te dvije institucije se oglušavaju i smiju se na spomen citiranih zakona, osim inspektora za zaštitu okoliša koji su postupali po Zakonu o otpadu!!

 

Najviše me zanima tko sve može postupati prema osobama koji neovlašteno sakupljaju otpad!!!???

 

Onaj tko je donosio ove zakone, očigledno nije znao da postoji ovaj drugi zakon, istu materiju reguliraju, dvije institucije nadležne!! :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što sam naveo inspekcije i dalje stojim iza toga. Komunalni redar na poziv treba OBAVEZNO izaći na teren kao i OSTALE inspekcije.

Za zakon o otpadu je nadležna Inspekcija zaštite okoliša, Područja jedinica MZOPUG nadležna za vaše područje. Kako je ona psotupila tu je sve u redu.

Komunalni redar je također trebao postupati i ako odbije postupati (ako ga općina, grad ima) fino ga prijavite nadređenima, a ako i dalje odbije svratite u državno odvjetništvo i prijavite ga za nesavjestan rad u službi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija