Jump to content

Tražim savjet


georgejunglemaster

Preporučene objave

Radim u trgovini tekstila (prodaja odjeće i obuće) mjesec dana, prijavljena sam od prvog dana. Nakon završene inventure (uz prisustvo mene i kolegice s kojom radim) ustanovljen je manjak robe u iznosu od 3000 kn. Ključ od trgovine imamo nas 2 i šefica te je manjak mogla i ona napraviti a sada optužuje nas. U knjigu prikaza prometa se upisuje dio dok stvarni promet upisujemo u običnu bilježnicu koju ona uzima zajedno sa stvarnim prometom te se također potpiše (da je to primila a mi da smo joj to predale). Molimo savjet što da napravimo da dobijemo plaću (nekoliko puta tokom mjeseca nam je rekla da se manjak nakon inventure mora odmah podmiriti jer u protivnom nećemo dobiti plaću) i radnu knjižicu te kako da dokažemo da nismo krive. Da li da zovemo inspekciju i da je prijavimo (i koju inspekciju) i što možemo očekivati nakon toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vaša je šefica u višestrukom prekršaju, osim što vara državu upisivanjem samo dijela prometa morate znati da bez vašeg pisanog odobrenja ona ne može ustezati ni dio, a pogotovu vašu cijelu plaću. Nemojte slučajno potpisivati neku takvu izjavu.

Probajte porazgovarati s njom i objasniti joj da niste krivi za manjak, te da nema nikakvo pravo ne iplatiti vam plaću.

Za zadnje navedeno nadležna je inspekcija rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija