Jump to content

Pomoć: Aneks Ugovoru o kupoprodaju nekretnine


mblenton

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Uzimam kredit za stan i sve se silno zakompliciralo. Nekako rješavam situaciju ali su se dogodile neke stvari tako da sad detalji koji pišu u kupoprodajnom ugovoru više ne stoje, djelomično. Konkretno, istekao je rok u kojem je banka trebala isplatiti prodavatelju novce na njihov račun, i još mijenja se račun za isplatu. Trebam napisati Aneks ugovoru, ali nisam pravnik pa ne znam je li ovo ok. Dakle, u ugovoru imam Članak 2 u kojem piše otprilike:

(stavka 2) XXX eura će se isplatiti kao kapara u kešu

(stavka 3) XXX eura u kunama će se isplatiti u gotovini XY dana od potpisa predugovora

(stavka 4) XYZ eura u kunama će se isplatiti kreditom banke na račun prodavatelja broj ABC pri banci Banka, XY dana od potpisa predugovora.

 

Tih XY dana je isteklo, i broj računa ABC je sad drugi broj.

 

Evo kako sam sastavio Aneks ugovoru, pa molim nekog da to škicne i kaže pokoju pametnu :-)

 

 

Detalji su ovdje, da ne kopiram duplo:

 

http://www.forum.hr/showpost.php?p=10645585&postcount=22

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ne bi bilo zabuune, u anexu navedite da je to anex ugovora sklopljenog datuma tog i tog, ovjerenog kod jb tog i tog.

Ova zadnja odredba je suvišna ako idete ovjeravati potpise kod javnog bilježnika.

Tada potpisujete samo dva ugovora, jedan za jb, a drugi za vas, s tim da se na temelju tog drugog izrađuje dovoljan broj ovjerenih preslika za sve vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znači, stavim članak 1 otprilike

 

Prodavatelj i Kupac potpisuju ovaj Aneks Ugovoru o kupoprodaji nekretnine, potpisan DATUM i ovjeren u javnobilježničkom uredu IME PREZIME datuma NEKOG DATUMA (i eventualno navedem neki urudžbeni broj, ako ima)

 

Članak 2

 

(sad ono što sam već naveo)

 

I zadnji članak izbacim.

 

Hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija