Jump to content

biciklista protiv slepera


skoko

Preporučene objave

lijepi pozdrav svima.

vozeci bicikl moga oca je srusio sleper.odvezen je na traumatologiju,amputirana mu je jedna noga ispod koljena,a na drugoj rekostruirani prsti.Podigli smo zapisnik o ocevidu u kojem navode " radi osnova sumnje da je pocinjen prekrsaj:iz cl.56.i cl.66. Zakona osigurnosti prometa na cestama.Zanima me dali u uvakvom slucaju postoji mogucnost da bude okrivljen moj otac,posto se u zapisniku ne navodi na koga sumnjaju.Osim zapisnika nismo dobili nista drugo.Sta se dalje desava.Dali trebamo ocekivati sudski poziv ili slicno i u kojem vremenskom roku. Zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u zapisniku o očevidu se niti ne navodi tko je mogući okrivljenik...

zato treba pričekati zahtejv za pokretanje prekršajnog psotupka, te će se onda moći vidjeti na koji način će ići tijek daljnjeg postupka.

probajte za nekih dva tjedna od nezgode osobno otići u policiju te zatražiti podatke o tome tko je okrivljenik, kako bi se znali pripremiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nesreca se dogodila 31072007.Zapisnik su nam izdali tek oko 01092007 uz obrazlozenje da su imali puno smrtnih slucajeva a i godisnje odmore pa nije bio gotov(trogirska policijska uprava).Kad sam podizala zapisnik ja sam pitala ko je okrivljen i sta treba dalje ciniti.Odgovor je bio- A cekajte valjda cete dobiti poziv kuci. Stvarno neznam sta da radim.hvala pozdrav skoko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako vam oni ne daju informacije, onda nazovite sud u trogiru, pretpostavljam (ako tamo postoji), ako ne, onda najbliži prekr. sud.....i dajte podatke od svojeg oca, kao sudionika prom. nezgode, dajte im broj s azapisnik o očevidu i objasnite situaciju......pa da vam provjere je l to došlo na sud, pa vam mogu i pročitati tko je okrivljenik...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

ponovo se javljam nakon 5 izgubljenih mjeseci. Angazirali smo odvjetnike koji su saznali od drzavnog odvjetnistva da nemaju namjeru pokrenuti kazneni postupak protiv vozaca slepera.zatrazili su da im policijska postaja Trogir da na uvid dokumentaciju na osnovu koje je donesena takva odluka, posto nije doslo do sudskog vjestacinja niti je moj otac ikad dao izjavu.Odvjetnici pretpostavljaju da je odluka donesena samo na osnovu izjave vozaca slepera.kako je moguce da je moj otac kriv za prometnu nesrecu ako je on jedini unesrecenik(amputirana potkoljenica) i ako se sleper koji ga je udario nalazio na cesti na kojoj postoje znakovi za zabranu prometa kamionima iznad 7.5 tona. Izgleda da je policijska postaja odbila zahtjev odvjetnika.Neznam dali me odvjetnici vuku za nos ili tu nesto nije u redu.Dali unesreceni gradanin ima pravo sam zatraziti dokumentaciju na osnovu koje je zakljuceno da je kriv.osim toga Urednica Ane mi je odgovorila da bi imao pravo podnijeti zahtjev za naknadu stete Hrvatskom uredu za osiguranje(posto je kamion Srpske registracije).Dali je ta odsteta vezana za krivicu u prometnoj nesreci ili je to naknada za tjelesno ostecenje.Gdje bi se mogla raspitati o orjentacionim iznosima te odstete.Hvala lijepa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sasvim je moguće da je u konkretnom slučaju pocjena Državnog odvjetništva takva da nema potrebe za pokretanjem postupka. Takva procjena donosi se temeljem ne samo izjave nekoga, već temeljem izvršenog očevida. O svemu se možeš informirati tamo, osobno.

 

Inače, bez obzira na ozljede koje je u ovom slučaju zadobio član tvoje obitelji moram ti odgovoriti na pitanje koje te muči.

 

Da moguće je da je tvoj otac krivac za nastalu prometnu nezgodu, bez obzira na samu predrasudu iz naslova posta (veliki šleper i mali biciklista), no konkretno zašto bi to tako bilo, vidi tamo gdje sam te uputio.

 

Urednica Ane mi je odgovorila da bi imao pravo podnijeti zahtjev za naknadu stete Hrvatskom uredu za osiguranje(posto je kamion Srpske registracije).

 

Ukoliko je točno to što navodiš, tada te Urednica Ane pogrešno uputila, da iz bilo kojeg razloga i imaš pravnu osnovu za postavljanje takvog zahtjeva ( a izgleda da nemaš) to ne bio bila firma koju si naveo, već korespodentno osiguravateljsko društvo stranog osiguravatelja. To je najčešće Croatia osiguranje, no može biti i neki drugi osiguravatelj.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako mi ne vjerujes konsultiraj temu isplata stete i prometne nesrece od 11/10/2007 sati 12:14.Ako sam dobro razumjela odvjetnike oni su mi rekli to isto.Da ima pravo(na pocetku dok jos nismo znali sto misli drz. odvj.)Odnosno-ima pravo na odstetu za tjelesno ostecenje na osnovu medicinske dokumentacije ali su mipredlagali da vidimo dali se moze tuziti vozac kamiona jer bi u "tome slucaju iznos bio znatno veci"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko nema pravomoćnog rješenja o prekršaju, odnosno presude kaznenog suda protiv tog vozača šlepera, ili naznaka da bi se tako nešto moglo dogoditii, a što se procjenjuje iz mehanizma nastanka štetnog događaja (zapisnik o očevidu, kaznena odnosno prekršajna prijava....) tada ni ne postoji pravna osnova za naplatu ni od vozača ni od osiguravatelja koji btw solidarno odgovaraju tako da i da štetu potražuješ od jednog ili od drugog ona bi bila ista.

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) pribavi zapisnik o očevidu, zatraži ga od policijske uprave

2) pribavi podatak o tome da li je i kakav postupak pokrenut protiv bilo koga (vozača šlepera, tvog oca???)

3) kad to budeš imala, odnosno ukoliko je iz te dokumentacije razvidno da je za prometnu nezgodu barem dijelimično kriv vozač šlepera, a ne isključivo zbog nepropisnog skretanja tvoj otac, javi se ovdje pa ćemo ti pomoći

4) bilo bi dobro da u međuvremenu od tih tvojim odvjetnika zatražiš i dobiješ to da te posjednu u stolac na jedno pola sata i da ti za to vrijeme objasne sve vezano uz predmetni slučaj

 

btw pozdrav Zvrka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zapisnik o ocevidu imam.U njemu je opisano stanje koje je nasla policija kad je vec moj otac bio na putu prema trumatologiji i nije se znalo dali ce uopce prezivjeti.Za svjedoke se nije prijavio niko.odvjetnici su dobili od drzavnog odvjetnistva da nisu pokrenuli nikakav postupak protiv nikoga posto "je kriv moj otac".Problem sa odvjetnicima je ta sto ja zivim u Trstu vec 15 godina i u hrvatskoj ne poznam nikoga kome bise mogla obratiti za pomic, odvjetnici su iz Rijeke i bili su jedini koje sam poznavala posto su vodili parnice za talijansku firmu u kojoj radim.Kako su mi u pocetku govorili, nakon sto sam im poslala zapisnik o ocevidu izgledalo je da ih to sve skupa jako zanima i da to treba sto prije pokrenuti.U 10 mjesecu sam im dala punomoc i od tada mi se cini kao da stalno nesto odugovlace ili prebacuju odgovornost jedan na drugoga(posto su dvojica-jedan za krivicne a drugi za osiguravajuce).Osim toga kad im telefoniram izgleda kao da im se uvijek negdje zuri pa i to sto mi kazu terminologijom kojom se sluze na kraju nista ne razumijem.Puno ti zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija