Jump to content

Žalba zbog čina u policiji


commando

Preporučene objave

Kao prvo pozdrav braniteljima i sudionicima foruma.

Evo nakon tri i po mjeseca sam dobio rješenje HZMO s izračunom mirovine i koliko sam se obradovao zbog toga što ću napokon početi dobivati neke novce nakon skoro četri mjeseca od kako mi je prestao radni odnos u MUP-u, toliko sam se razočarao onim što sam pročitao u tom rješenju, tj izračunu. Odmah bih htio napisati da nisam neskroman i da se ovo neshvati krivo, jer znam da jako puno ljudi ima i puno manja primanja, ali i ja kao i svi mi ovdje ne tražimo ništa što nam po zakonu ne pripada, pa u startu odmah želim otkloniti moguću krivu interpretaciju ove moje objave.

Naime, u invalidsku mirovinu sam otišao kao pripadnik MUP-a, dragovoljac sam od XI mjeseca 1990. godine, profesionalna nesposobnost s omjerom rat-mir 50:50%, privremeni satus HRVI mi je istekao u veljači ove godine, a PLP mi je u lipnju nastavno priznala status, međutim rješenje PLP sam dobio tek u kolovozu, tako da rješenje DLP ne očekujem još barem šest mjeseci i iz tog razloga ovo i pišem i u biti i postavljam pitanje ako je netko imao sličan slučaj, a da i ostalim kolegama koji će se naći u sličnoj situaciji ukažem na to što ih može čekati prilikom odlaska u mirovinu.

Ovako, kad sam otvorio rješenje imao sam što vidjeti. Izračun mirovine okruglih 2700 Kuna! Odmah me je šokiralo što u izračunu nije pisalo da imam status dragovoljca, a za čin piše da imam čin vojnika. Čim sam to dobio otrčao sam u HZMO, gdje su i oni uočili taj previd što se tiče statusa dragovoljca, a što se tiče čina, predočili su mi potvrdu iz MUP-a u kojoj piše samo da sam policijski službenik i referenti HZMO nisu mogli odrediti nikakav čin, budući u tablicama sasvim normalno nigdje ne piše policijski službenik, pa su mi odredili najniži čin vojnika. Isti dan sam odmah otišao u kadrovsku moje PU, gdje mi je nadležna službenica rekla da su takvu potvrdu poslali iz razloga što mi je istekao privremeni status HRVI, a oni ne priznaju nastavno produženje statusa HRVI od PLP, već samo od DLP, a da je to sve regulirao famozni Pravilnik o usklađivanju policijskih i vojnih činova (koji ne samo da je famozni, nego i fantomski, jer ga nisu nigdje objavili, niti u Narodnim novinama, niti na bilo kojim stranicama MUP-a, Ministarstva branitelja i sl, a isti navodno kaže da se pol. službeniku ne može izdati rješenje o činu bez drugostupanjskog rješenja o statusu HRVI, iako sam ja to rješenje imao i nije moja greška što sve ovo nije riješeno u vrijeme dok je to rješenje bilo važeće, a u krajnjem slučaju imam nastavno priznavanje statusa od PLP, već se za to izdaje samo potvrda, a na potvrdu nemate nikakvo pravo žalbe?!). Nakon nekog "natezanja" i uvjeravanja, dotična referentica je kao izašla meni u susret i napisala novu potvrduu kojoj je sada navela da sam viši policajac i da će tu potvrdu odmah faksirati u HZMO, što je i učinila, tako da sam odmah u HZMO saznao da su mi temeljem te potvrde odredili čin narednika (znači bez drugostupanjskog rješenja nema onog slučaja dva čina više).

Nakon nekoliko dana sam evo dobio novi izračun iz HZMO, gdje su mi sada odredili mirovinu od 3650 Kn (i da, HZMO priznaje nastavno priznavanje statusa HRVI i od PLP, tako da su mi mirovinu računali po koeficijentu 1,85).

E sada nakon ovog šireg obrazloženja dolazim i do biti i pitanja koje želim postaviti. Meni je jasno ako taj pravilnik određuje da se ne može izdati rješenje o činu bez statusa HRVI, već se izdaje samo potvrda o osobnom činu, ali zašto u toj potvrdi nije navedeno i moje ustrojbeno radno mjesto, jer sam ja zadnjih 5,5 godina radio na radnom mjestu za koje je predviđeno zvanje viši policijski inspektor, a za čega sam imao uredno rješenje, te sam to cijelo vrijeme i imao i nosio funkcionalne oznake tog radnog mjesta i s tim rješenjem sam i otišao u mirovinu? Naime ta rješenja o postavljanju na radno mjesto u MUP-u izgleda ovako nekako, Commandu u činu višeg policajca postavlja se na radno mjesto to i to za koje je predviđen čin viši policijski inspektor.

E sad, imam li ja pravo ponošenja žalbe (tj hoće li biti utemeljena), ako se pozovem na čl 16 Zakona o pravima hrvatskih branitelja, gdje jasno stoji da se osobni čin računa uzimajući u obzir osobni čin, odnosno ustrojbeno mjesto, tj ono što je povoljnije za branitelja?

Kao što sam rekao ovo i pišem ostalim kolegama koji će iz MUP-a ići u invalidsku mirovinu da znaju što ih čeka ukoliko nemaju drugostupanjsko rješenje o statusu HRVI ili ukoliko ga uopće nemaju.

Još jednom isprika na opširnijem tekstu iu još jedan pozdrav svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znam neke prijatelje koji su imali isti slučaj,no ipak ti si u biti imao zvanje višeg policajca jer si u rješenju kako piše bio dužan u roku 2do 3 godine završiti VSS,znači dobivao si lega plaću za radno mjesto gdje je potrebita bila VSS (koji od vas nitko nije niti imao) i to je išlo tako godinama,za razliku od nekih prijatelja koji su imali zvanja recimo višeg policajca ,a nisu dobili radna mjesta za ta zvanja potrebita jer su neki novi ljudi bez položenog ispita zvanja višeg policajaca dobili vođe ophodnje... ako ti je išta pomoglo OK,ako nije žali se mup-u samo ovi nisu dobili ništa više od onog što su imali položeno zvanje od tog zvanja su im povisili (samo pripadnici specijalne policije su svi dobili činove -satnik-) bez obzira koje zvanje je imao kao djelatnik mup-a mislim na policajc -viši policajac ,što dakako nije pošteno iz puno razloga... čin satnika -vojni čin je časnički čin i to može imati samo sa VSS dok je najviši dočasnički čin časnicki namjesnik.i to je to...pozdrav svima ..a ti se žali pa budeš vidio šta dobiješ odgovor..........................kao viši policajac -dobit češ--policijski inspektor sa RVI,a to tije -časnicki namjesnik vojni čin...pozdrav- :-o

commando je napisao:

Kao prvo pozdrav braniteljima i sudionicima foruma.

Evo nakon tri i po mjeseca sam dobio rješenje HZMO s izračunom mirovine i koliko sam se obradovao zbog toga što ću napokon početi dobivati neke novce nakon skoro četri mjeseca od kako mi je prestao radni odnos u MUP-u, toliko sam se razočarao onim što sam pročitao u tom rješenju, tj izračunu. Odmah bih htio napisati da nisam neskroman i da se ovo neshvati krivo, jer znam da jako puno ljudi ima i puno manja primanja, ali i ja kao i svi mi ovdje ne tražimo ništa što nam po zakonu ne pripada, pa u startu odmah želim otkloniti moguću krivu interpretaciju ove moje objave.

Naime, u invalidsku mirovinu sam otišao kao pripadnik MUP-a, dragovoljac sam od XI mjeseca 1990. godine, profesionalna nesposobnost s omjerom rat-mir 50:50%, privremeni satus HRVI mi je istekao u veljači ove godine, a PLP mi je u lipnju nastavno priznala status, međutim rješenje PLP sam dobio tek u kolovozu, tako da rješenje DLP ne očekujem još barem šest mjeseci i iz tog razloga ovo i pišem i u biti i postavljam pitanje ako je netko imao sličan slučaj, a da i ostalim kolegama koji će se naći u sličnoj situaciji ukažem na to što ih može čekati prilikom odlaska u mirovinu.

Ovako, kad sam otvorio rješenje imao sam što vidjeti. Izračun mirovine okruglih 2700 Kuna! Odmah me je šokiralo što u izračunu nije pisalo da imam status dragovoljca, a za čin piše da imam čin vojnika. Čim sam to dobio otrčao sam u HZMO, gdje su i oni uočili taj previd što se tiče statusa dragovoljca, a što se tiče čina, predočili su mi potvrdu iz MUP-a u kojoj piše samo da sam policijski službenik i referenti HZMO nisu mogli odrediti nikakav čin, budući u tablicama sasvim normalno nigdje ne piše policijski službenik, pa su mi odredili najniži čin vojnika. Isti dan sam odmah otišao u kadrovsku moje PU, gdje mi je nadležna službenica rekla da su takvu potvrdu poslali iz razloga što mi je istekao privremeni status HRVI, a oni ne priznaju nastavno produženje statusa HRVI od PLP, već samo od DLP, a da je to sve regulirao famozni Pravilnik o usklađivanju policijskih i vojnih činova (koji ne samo da je famozni, nego i fantomski, jer ga nisu nigdje objavili, niti u Narodnim novinama, niti na bilo kojim stranicama MUP-a, Ministarstva branitelja i sl, a isti navodno kaže da se pol. službeniku ne može izdati rješenje o činu bez drugostupanjskog rješenja o statusu HRVI, iako sam ja to rješenje imao i nije moja greška što sve ovo nije riješeno u vrijeme dok je to rješenje bilo važeće, a u krajnjem slučaju imam nastavno priznavanje statusa od PLP, već se za to izdaje samo potvrda, a na potvrdu nemate nikakvo pravo žalbe?!). Nakon nekog "natezanja" i uvjeravanja, dotična referentica je kao izašla meni u susret i napisala novu potvrduu kojoj je sada navela da sam viši policajac i da će tu potvrdu odmah faksirati u HZMO, što je i učinila, tako da sam odmah u HZMO saznao da su mi temeljem te potvrde odredili čin narednika (znači bez drugostupanjskog rješenja nema onog slučaja dva čina više).

Nakon nekoliko dana sam evo dobio novi izračun iz HZMO, gdje su mi sada odredili mirovinu od 3650 Kn (i da, HZMO priznaje nastavno priznavanje statusa HRVI i od PLP, tako da su mi mirovinu računali po koeficijentu 1,85).

E sada nakon ovog šireg obrazloženja dolazim i do biti i pitanja koje želim postaviti. Meni je jasno ako taj pravilnik određuje da se ne može izdati rješenje o činu bez statusa HRVI, već se izdaje samo potvrda o osobnom činu, ali zašto u toj potvrdi nije navedeno i moje ustrojbeno radno mjesto, jer sam ja zadnjih 5,5 godina radio na radnom mjestu za koje je predviđeno zvanje viši policijski inspektor, a za čega sam imao uredno rješenje, te sam to cijelo vrijeme i imao i nosio funkcionalne oznake tog radnog mjesta i s tim rješenjem sam i otišao u mirovinu? Naime ta rješenja o postavljanju na radno mjesto u MUP-u izgleda ovako nekako, Commandu u činu višeg policajca postavlja se na radno mjesto to i to za koje je predviđen čin viši policijski inspektor.

E sad, imam li ja pravo ponošenja žalbe (tj hoće li biti utemeljena), ako se pozovem na čl 16 Zakona o pravima hrvatskih branitelja, gdje jasno stoji da se osobni čin računa uzimajući u obzir osobni čin, odnosno ustrojbeno mjesto, tj ono što je povoljnije za branitelja?

Kao što sam rekao ovo i pišem ostalim kolegama koji će iz MUP-a ići u invalidsku mirovinu da znaju što ih čeka ukoliko nemaju drugostupanjsko rješenje o statusu HRVI ili ukoliko ga uopće nemaju.

Još jednom isprika na opširnijem tekstu iu još jedan pozdrav svima :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma jasno je da si zaradio nema problema...to je kao naprimjer ::

 

da ministar zdravstva nekom sa SSS da rješenje da radi kao kirurg ,a u nekom roku da bi trebao završiti doktorat ( znaš onaj tko je takva rješenja je donosio totalno je udaren,, takva radna mjesta gdje je potrebita VSS dobivali su i neki koji su imali završenu večernju školu no i danas još rade kao inspektori sa privremenim rješenjima ...pozdrav tebi i sretno ! :policajac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo da odgovorim Deltacrou da mi se nije namjera ovdje nadmudrivati. Ako te to veseli, odslušao sam ja sva predavanja na višoj za zvanje "kriminalist" i nedostajala su mi još tri ispita do diplome, ali ako želiš niti sa ta tri ispita ne bih bio ništa niti pametniji, niti sposobniji, već bih samo ispunio formalnost, međutim zbog bolesti sam u međuvremenu proglašen da više nisam sposoban za obavljanje poslova policijskog službenika, a inače mnogobrojni kolege koje su završili na pr višu pčelarsku (tu ne želim omalovažiti niti jednu školu) imaju "jako puno" znanja o struci. Takvi bi bili vjerojatno i dobri kirurzi kako ti to kažeš. Lega, ja s tobom više o ovome neću raspravljati na ovom postu, jer to i nije bila tema, a ako želiš raspravljati o tome, otvori novu temu i to je to. Vjerojatno ću se i ja uključiti sa par komentara. Lega tebi i tvojoj obitelji još jednom želim sve najbolje u životu.

 

Esade problem je u tome što ova službenica u PU izdaje potvrdu, naglašavam potvrdu o činu, dok mi ponovo ne stigne drugostupanjsko rješenje o statusu HRVI, jer MUP kao ne prizna nastavno produženje statusa od PLP, a tek onda ću dobiti to rješenje o činu ili zvanju, ne znam ni sam više što točno izdaju, a to sve navodno stoji u tom famoznom Pravilniku o usklađivanju policijskih i vojnih činova do kojeg ne mogu nikako doći, a koliko vidim u tome nisam jedini, pa da vidimo što on u biti govori, odnosno što i kako određuje, jer ne može taj Pravilnik ići mimo Zakona o pravima hrvatskih branitelja koji kaže da se gleda osobni čin ili ustrojbeno radno mjesto, tj ono što je povoljnije za branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma čudi me jedna stvar a to je ta nekakva potvrda koju spominješ.Naime ja isto imam privremeni status HRVI-a i policijsko zvanje viši policijski narednik,koje je prevedeno u MORH-u u čin stožernog narednika.Sad je to sve otišlo na kompletiranje i čekam izračun,bez obzira što mi još nije stiglo drugostupanjsko(drugo po redu).Referentica koja mi radi izračun kaže da bez obzira što nemam drugostupanjsko idem po koeficijentu 1.85 iz razloga što sam dobio rješenje o mirovini prije isteka privremenog drugostupanjskog rješenja pa tako i s tim činom.Isto mi je prvostupanjsko potvrdilo invalidnost ali u lipnju.Neki dan sam zvao u zagreb i morao sam im dati točan datum kada je rješenje otišlo za ZG.Veli mi da je taj poziv ujedno i požurnica ali sad se iskreno bojim.Već sam na taj način zvao prije nekoliko mjeseci ali u svezi mirovine i isto mi je odgovoreno.Međutim na kraju mi je dobrano srezan omjer koji je stigao znatno prije nego sam očekivao.I ajd sad budi pametan.I još da nešto dodam.Ako se odlučiš za žalbu u svezi čina,istu naslovljavaš na MUP a ne u HZMO jer oni s tim praktično nemaju ništa osim što taj ukaz službeno zatraže i to od MUP-a,koje dalje prosljeđuju MORH-u.Čini mi se da smo u sličnoj situaciji i nadam se da je rješenje drugostupanjske komisije(drugi puta)samo formalnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zatraži od MUP-a, Uprave za prevnih i kadrovskih poslova da ti priznaju odgovarajući čin.

Dobro ga obrazloži, priloži najpovoljnije rješenje koje si imao i navedi da nisi imao pravilnik po kojem se dodjeljuju činovi.

Za izjednačavanje u čin pukovnika mora ti biti utvrđeno zvanje glavni policijski inspektor, a da bi to dobio u ratnom periodu morao si imati rješenje radnog mjesta policijski inspektor ili viši policijski inspektor.

Bez obzira što si propustio redovne pravne ljekove poništit će ti doneseno rješenje i donijeti novo gdje će ti utvrditi pravi čin.

Dugo ćeš čekati odgovor najmanje 6 mjeseci. Sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

pozdrav.evo to ide ovako nekako. idem u prof. mirovinu,rvi 20% privremeno,ptsp,branitelj od 91,u spec poli. od pocetka 96.dobio zvanje visi pol. nared.teta u zagrebu kaze da moram biti prezadovoljan,kao izjednacili su pocetkom godine svu pricuvu,tako nekako,mirovinsko ce mi priznati stoz.nared.svi na forumu kazu da specij. dobiva satnik :-(:-(:-( .ja sam dobio to sto jesam.po tome ne dobivaju svi isto ili ima nekih drugih faktora,ili oni to tako.teta u mup-u kaze da to nije istina da ljudi izmisljaju,napravila me idiotom,ima li tko da je dobio rjesenje kao ja.sta sad,da budem zadovoljan ili :-?:-? zna li netko tocno zakon koji se primjenjuje.pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hocu reci da sam zadovoljan,ali bi trebalo na ovom forumu ipak davati samo provjerene informacije,znaci one osobne,da nebi bilo zabuna i ;glupkastih situacija; :-(:-( .ovo sam napisao za opce dobro.i ovako tesko dolazimo do svojih prava i trosimo svoje vrijeme a ako se budemo trosili jos vise bez potrebe,trosit cemo jos vise tablete :-o:-o:-o:-o .pozdrav i bez zamjerki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Zvanje je jedno i po tome se računa visina mirovine.Funkcija nema veze s tim.SSS zvanje policajac=mirovina u vojnom činu desetnika.Viši policajac možeš dobiti ako imaš HRVI.Onda kod umirovljenja imaš pravo na čin koji proizlazi iz završene više vojne škole.Ako si bionpr.dva put ranjen trebao bi imati čin s visokom stručnom spremom-faksom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bare je napisao:

.teta u zagrebu kaze da moram biti prezadovoljan,

 

Koja točno teta u zagrebu , mislim u PU ili u MUP-u, naime i ja bih trebao s tom tetom malo popričati trebao bi otiči do nje da joj predam rješenje o statusu rvi-a kako bi ona zatražila veći vojni čin za mene s obzirom da sam dobio satus rvi-a 30 %, a koji status rvi-a nisam imao prilikom odlaska u mirovinu a tada sam dobio čin nadnarednik.

 

Tijekom rata bio sam u sjp, nisam dragovoljac, u mirovinu sam otišao iz mup-a, ukupno 14 godina (fiksno ) staža + - koji mjesec i to samo u mup-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jedna nadopuna, što se tiče gđe. socijalke za PUZ, Petrinjska 30, ja sam uvido da se njoj ponekad baš i ne radi. Osobno sam već došao u iskušenje da je već pošaljem u p.m. jer tamo po meni bi trebala sjediti osoba koja bi sve djelatnike upućivala na njihova prava, a ne ponekad ih tumačiti kako njoj odgovara. Također i ona je sama svjesna da bi budući umirovljenici neka svoja prava mogli zatražiti od koje kakvih rukovoditelja, pismeno-usmeno, a ne govoriti "od toga nema ništa". Osobno, ću sve tražiti da mi se pismeno oćituju, što radi sebe, a što radi drugih, jer smatram da i mi nakon 2005 godine imamo ista ili podjednaka prava kao i oni ranije, a ne nas gurati u neki drugi koš, s obrazloženjem "A di si bio do sada". Smatram da nije u redu, ali se i s tim neću oprostiti, nego ću tjerati iglu na konac, i svaki put ću se opozvati na ono ranjie.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

esad je napisao:

recimo moj slučaj:

dragovoljac

hrvi

specijalna

viši policajac

vojni čin satnik

 

- branitelj ( nisam dragovoljac )

- u mirovini bez satusa rvi-a, plp dalo rješenje 30 % hrvi, čekam dlp

- specijalna tijekom rata, zatim krim., granična ,temeljna pa u mirovinu ( cijeli radni vijek proveo u mup-u od 18 god. života, sa 14 godina života počeo pohađati srednju policijsku akademiju- tada srednja škola za unutašnje poslove, po zanimanju čistokrvni policajac )

- viši policajac

- vojni čin nadnarednik

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dsemovca je napisao:

Što je Esade, tetka se popravila? :-P

 

he, he nije to ona što mi je odbila zahtjev za jednokratnu pomoć zbog odlaska u invalidsku mirovinu.

ova koju sam spomenuo koliko znam da radi samo za skrb policajaca-branitelja i bio bi sretan kad bi takve osobe bile u svim uredima gdje se odlučuje o statusu branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

odgovor za g. commando na pitanje koje je postavio

 

 

osobni čin ili ustrojbeno radno mjesto da ne bude zabune oko toga ...

 

MUP , HRVI branitelj prilikom odlaska u mirovinu moze odabrati

osobni čin ili ustrojbeno radno mjesto po rjesenju koje je imao do 30.06.1996

ili od toga datuma do danas moze odabrati samo osobni čin ako mu bolje odgovara,dakle od 30.06.1996 moze odabrati samo zvanje koje ima a ne funkciju koju obavlja bez obzira sto nosi te oznake i ima tu placu.

 

provjereno na vise izvora kao i vise primjera(ovih dana sam na sve strane trazio odgovor na ovo pitanje,kada osobni čin a kada ustrojbeno radno mjesto)i dobio odgovore i primjere koji su po meni apsurdni.

npr. jedan kolega bio u SJP par mjeseci i otisao u prometnu na mjesto sefa smjene po rjesenju iz 1992 visi narednik ,odlaskom u mirovinu pukovnik

npr drugi kolega ostao cijeli rat u SJP pa i do odlaska u mirovinu , u mirovinu otisao kao satnik

 

tako je to gledajuci pravno i po pravilnicima ,e sad koliko je to posteno moralno itd.,koliko je tu netko neposteno nagradjen ili zakinut o tome necu raspravljati jer bi trebao pisati 20 listova texta,mogu samo reci da je apsurdno a vjerujem da bi i drugi forumasi pisali o tome takodjer svaki po 20 listova texta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A što reći na sve to? G. Vivass, sami ste rekli skoro sve. Neću sada navoditi nikakve primjere, jer se jednostavno bojim koje bi reakcije nakon toga uslijedile i imam osjećaj da bi nakon toga Mrljavac brzo sve zaključao s Titanom, a to mi nije namjera nikad, pa ni sada!

Jedino u svemu tome bih volio čuti komentar, tj što Morskywuk ima reći na sve ovo, jer je čovjek malo je reći stručan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Commando,Deltacro i Dodadi imaju pravo a i ja se slažem s tim.Pročitaj ti rješenje koje su ti dali kad si počeo raditi na mjestu vše spreme.Računa ti se samo zvanje koje si položio.Prije nekog vremena kolega mi je zatražio prevođenje jer je u mirovini i hrvi.On je bio narednik po zvanju ne po radnom mjestu,znači stepenicu iznad tebe ako si bio viši policajac i odgovoreno mu je 100% sigurno da će dobit najveći dočasnički čin a ti bi trebao dobit jednog ispod njega.Nemoj mješat zvanje i radno mjesto jer po Zakonu prevodiš se iz zvanja u vojni čin + 3 čina gore a nikoga ne zanima tvoje radno mjesto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vivas i Commando pročitajte NN 39/01 tj Uredbu o uvjetima za stjecanje zvanja,promaknuća i raspored na radna mjesta u MUP-u pogotovo čl. 1 2 3 i 4.Vivas onaj tvoj prvi iz SJP-a je vjerovatno završio višu jer mu radno mjesto šefa smjene i zahtjeva i bio je viši pol.narednik pa je zato i preveden u pukovnika a onaj drugi je ostao na mjesu srednje spreme.Neće ti bit apsurdno kat do pročitaš.Commando,u pravu si kad kažeš da bi kriminalist trebao vrijediti više nego neki viši pčelar ali zaboravljaš da je pčelar završio višu a ti nisi.A još uvijek se gleda diploma.Tužno ali ISTINITO.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sivko, kao prvo neću uopće ulaziti u raspravu s tobom, već naprotiv, želim ti svako dobro. Kao drugo, baš me zanima iz tog perioda '90.-'96. godina, tko je bio s adekvatnom stručnom spremom na svom radnom mjestu, a za taj period se priznaje zvanje radnog mjesta (ako je to za HB povoljnije), a ne osobno zvanje i to prema Pravilniku koji usklađuje vojne i policijske činove. Malo, jako malo njih. Zar nije malo čudno da se za određeni period priznaje ovo, a za određeni ono? A koliko se sjećam na tim svim radnim mjestima su bili kadrovi iz bivšeg sistema, dok smo mi bili po terenima. Ma ovakva daljnja rasprava bi zbilja otišla u krivom smjeru, jer bi svatko iznosio svoje argumente i to bi išlo u nedogled, a možda pi pala i koja neprimjerena riječ i eto odmah lokota od Mrljavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ sivko

sve što si napisao 100 % podržavam i točno je tako ,a upravo sam i ja tako rekao. pozdrav tebi i nemoj se zamarati s nekim stvarima jer prosto netko ne želi da vjeruje u ono što je istina...... osobno znam puno velikana koji su išli na VSS policijske akademije za vrijeme rata,dok sam zajedno sa drugima plazio po terenima oni su lijepo uživali u ZG i 95 % od tih nikad nije završili za kriminalistu.... godinama rade sa nekim privremenim rješenjima i sad su umišljeni da su oni visoko obrazovane osobe -- možeš si zamisliti što su VSS !!!!!!!

 

--sivko morao sam ovo napisati pukao bi od tuge kad vidim ovake splaćine što pojedinci rade i nisu zadovoljni s ničim. Bog i sve dobro ti želim kao i svima razumnim ljudima... :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Neće nas Mrljavac zaključat jer ne padaju teške riječi i uvrede.Ja tebe shvaćam da si malo frustriran.Bio si dobar dok nisu uletjeli pčelari,tete iz vrtića,poljoprivrednici i ostali.Nije to samo kod tebe tako već svagdje.Moraš znat da pravo i pravda nisu isto.Ako odlaziš u mirovinu iz MUP-a računa ti se zatečeno osobno zvanje koje imaš a ne koje si imao.Ako si položio za samostalnog policajca(prije)tj.narednika(sada)bit ćeš satnik a ako imaš položeno za višeg policajca ideš u časničkog namjesnika(mislim da je to najviši dočasanički tj.srednje spreme)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav i tebi.Pa naravno da sam u pravu kad imam više radnog nego oni mirovinskog rada a znam i čitat i pisat i svoje diplome sam zaslužio znanjem.Samo me čudi kako većinom oni s školama nemaju pojma o osnovnim Zakonima kojih se tiču njih samih.Kako su samo radili svoj posao i zatvarali kriminalce.Bitno je vikat ja imam školu a moj dio posla će odradit šljakeri sa srednjom jer tko im je kriv što nisu išli u školu.Nećemo više o njima jer nije tema ali ćemo se držat one stare "treba čovjeku pomoć a ne ga zaj...".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

specijalno za sivka :onaj prvi nije zavrsio visu,radio bez vise cijelo vrijeme do mirovine,a vazno je da je to rjesenje imao prije 30.06.1996

 

ljudi ja sam pretpostavljao da ce biti rasprave poslje mog odgovora za g. commando na pitanje koje je postavio

osobni čin ili ustrojbeno radno mjesto da ne bude zabune oko toga ...

dragi suborci pravo nema veze s logikom i pravo vise puta nije ono sto je pravedno,moralno i ispravno.

ovo je pravni portal,gdje raspravljamo o pravima i kako ih ostvariti,dajemo savjete na osnovu zakona pravilnika ,te iskustava kako je netko ostvario neko odredjeno pravo na nesto.

odgovor koji sam napisao za g.Commando je dobro provjeren sto sam takodjer naveo i iza toga odgovora stojim,dakle tako je u stvarnosti ,tj.praksi a i sam sam naveo da je to po meni apsurdno te da je nepotrebno davati o tome komentare ili misljenja jer da ce se ova tema razvuci u veliku raspravu,a to bi zapravo znacilo mlacenje prazne slame,jer mi ovdje nismo sabor da donosimo odluke o promjeni zakona , propisa itd,vec da pomognemo jedni drugima da postojece zakone , pravilnike i postupke objasnimo jedni drugima kako bi drugi mogli ostvariti odredjena prava,a ovdje raspravljamo o pravima branitelja,a ne tko je pcelar ili teta u vrticu a radi u MUP/u sa VSS i slicno.

jos jednom da ponovim za sve branitelje ne samo MUP,do 30.06.1996 branitelj HRVI bira zvanje OSOBNO ili ustrojbeno zvanje ,sto mu bolje odgovara ,a od tada do danas samo OSOBNO zvanje ukoliko je to povoljnije za njega.mislim da je odgovor jasan ,a svi komentari nepotrebni ,osim ukoliko izidje novi pravilnik gdje ce to izgledati na neki drugaciji nacin.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok,vivass.Prvi je išao u mirovinu prije po starom pravilniku a drugi po novom tj.od 30.06.1996 pa je zato i iždobio više.Comando je išao prošle godine kako vidim po otvaranju teme i "kači" ga ovo nepovoljnije za njega pa je nezadovoljan.Točno je to što pišeš zatečeno zvanje kad ideš u mirovinu što i ja kaže.Škole je Commando počeo uvaljivat.Tako je da si moramo pomoć ali kako ćeš mu pomoć kad neće shvatit i prihvatit sadašnje stanje.Lijepo sam mu napisao koje NN da pročita vezano za napredovanje u zvanjima.Ako nije završio višu tj.nije mu osono zvanje veće od policijskog narednika neće dobit više od satnika.Uostalom sam si je već odgovorio po kojem koeficjenu su mu izračunali mirovinu(drugi put).Nisu imali zvanje pa su mu računali manje i poslije su mu dali ono što ga pripada.Znaju tamo ljudi šta,kako i kome računati.Volio bi da se može žalit pa da dobije više ali prosto ne vjerujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvi je otisao u mirovinu prije nekoliko mjeseci,dakle jos vrijedi ono do 30.06.1996.god za branitelje HRVI ,jer kako su mi rekli to je period rata pa se povezuje direktno s duznostima,obavezama i odgovornosti za vrijeme rata.

 

uvjek ce biti nepravde,netko ce dobiti sto ne zasluzuje a netko nece dobiti sto zasluzuje po nasim mjerilima i razmisljanjima , a pravilnici i zakoni odlucuju onako kako glase ili kako ih tko tumaci jer su u dosta slucaja nedoreceni,osim toga i sami postupci se rjesavaju dosta vremena pa zbog toga postoji forum,ako po nicem drugom onda po primjerima mozemo nesto saznati barem za koliko vremena se nesto rjesava kako ide postupak itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sve je meni jasno.u početku si pitao da li se možeš žalit-MOŽEŠ.da li će žalba biti utemeljena-NEĆE(to ti svi govore ali ti nećeš shvatiti).izračunali su ti kao satniku što ti i pripada.Ako nama ne vjeruješ piši žalbu i čekaj odgovor jer si ionako na "slobodnim danima".ako si prije imao nick tragac onda mi je sve jasno.UŽIVAJ U SVOJOJ ZASLUŽENOJ MIROVINI BEZ SEKIRANJA.Pozdrav i živ budi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija