Jump to content

Parnični troškovi


sophia

Preporučene objave

molim savjet - bivši suprug me tužio za skrbništvo za 9-godišnjeg sina i naveo laži i namljeo svašta, a kad je Centar napravio uvid u školi, dz, domu, sve je bilo ok. Odustao je od tužbe. Javio je na Centar da odustaje i posalo sutkinji dopis. Htio je skrbništvo da ne mora plaćati alimentaciju, naime tužio je za skrbništvo dan nakon što mu je sjela ovrha na plaću. Zastupala me odvjetnica koja je rekla da me savjetuje da iako imam pravo da on plati moju odvjetnicu - bolje da se završi tako da je ja platim da ne bi bilo opet nemira i osvete. Odlučila sam da bih ipak da on plati moje parnične troškove (zastupanje odvjetnice i sastavaljnje podneska sudu). Na to je odvjetnica rekla da: 1. prošao je rok za traženje parničnih troškova 2. obzirom da se radi o obiteljskom zakonu svaka stranka zastupa sebe.

Molim Vas lijepo savjete - da li postoji rok da se tužitelja koji odustaje od tužbe traži nadokanada parničnih troškova

Da li je istina da se u obiteljskom zakonu ne mogu tražiti troškovi druge strane u slučaju odustajanja od tužbe?

Hvala :

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija