Jump to content

nenošenje kacige


ilius

Preporučene objave

evo, po naslovu možete zaključiti šta mi se dogodilo...

 

Zaustavio me policajac na motoru, nemam kacigu...

Kažem da idem samo 100m tu nešto blabla... ništa ne pomaže...

Pita vozakčku... dam ju... piše nešto...

Stavim kacigu i doviđenja...

 

I sad... ne gine mi 700 kn...

 

Jel se može to ikako više izbjeći ili da jednostavno pljunem tih 700?

 

Grrr.... a inače uvijek nosim kacigu

 

pričao sam s frendom... stari mu je policajac...

 

kaže da kada primim poštom kaznu idem gdjeveć i žalim se, kao da mi je 17 godina, da sam maloljetan i na temelju toga ne mogu/ne moram platit... ? :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

platite i ubuduće nemojte, bez obzira idete 5 ili 500 m od kuće, ne nositi kacigu za vrijeme upravljanja motociklom. taj policajac vam je stvarno "dobro" savjetovao, samo ne znam na kojem sudu će to proći...to što ste maloljetni ne znači da ne odgovarate za prekršaj, postoje sankcije koje će snositi vaši roditelji, što dopuštaju svojem maloljetnom sinu da se ponaša u prometu kako se ponaša...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 295

(5) Policijski službenici i službenici nadležnoga upravnog tijela jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave za prekršaje za koje je predviđena kazna u ovom Zakonu u iznosu od 300,00 do 700,00 kuna, u slučajevima kada prekršajem nije izazvana opasnost za druge sudionike u prometu, mogu umjesto novčane kazne izreći mjeru pisanog upozorenja. Mjera pisanog upozorenja ne može se izreći za prekršaje za koje su propisani negativni bodovi niti osobi kojoj je takva mjera u zadnjih 12 mjeseci već izrečena. Izrečena mjera pisanog upozorenja evidentira se u evidenciji.

evo možda ovo pomogne nisam siguran, ali evo ako ti je prvi put

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija