Jump to content

Uvod u proučavanje uprave


lock

Preporučene objave

Molim odgovor na ovo pitanje...to je inaće često pitanje kod profesora Blaževića...i ja molim odgovor, jer mi baš njegov kompendij nije sasvim jasan :tikvan:

 

a) Koja je razlika između društvene i organizacijske uloge?

b) Što umanjuje vrijednost uloge u predviđanju ljudskog ponašanja?

 

Hvala :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

pitanje je malo...

evo prošli tjedan sam završila s tim čudom...

uglavnom :

a) društvena uloga je skup svih očekivanih postupaka pojedinaca koji sa stajališta ukupnosti društvenih normi i zahtjeva odgovaraju određenoj društvenoj situaciji u kojoj se pojedinac nalazi

organizacijska uloga je skup svih očekivanih postupaka pojedinaca koji u smislu konkretnog normativnog sustava odgovaraju činjenici da pojedinac pripada određenoj organizaciji

b) svaka ovisnost rađa u čovjeku težnju prema neovisnosti. interesi se nerijetko mogu ostvariti samo putem kooperacije s drugim članovima društva. s druge strane, njihovo zadovoljavanje nerijtko vodi u sukob s drugima budući da u društvu u pravilu postoje ograničena sredstva zadovoljavanja interesa. dinamika ovih suprotnosti je glavni razlog nepredvidljivosti ljudskih postupaka i time limitirajući čimbenik korisnosti pojma društvene i organizacijske uloge kao prognostičkog instrumenta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija