Jump to content
Sign in to follow this  
mikac23

Darovnica 23

Preporučene objave

Mama mi je poklonila stan i bili smo kod javnog bilježnika na ovjeri. Sada sa tom ovjerom moram otići u poreznu upravu. Zvala sam ih i rekli su mi da će se morati platiti porez na stan ako nije bio plaćen prilikom kupovine stana. Zanima me da li je moguće da nije plaćen s obzirom da je mama kupila stan 1988g. nije joj ga nitko poklonio?

hvala :-);-)

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Vi ste oslobođeni od plaćanja poreza,temeljem (čini mi se) čl. 13. st. 3. Zakona o porezu na promet nekretnina.

Pogledajte za svaki slučaj u vlasnički list da nije možda upisano kakvo pravo zaloga na nekretnini u korist porezne uprave; ako to nije slučaj, za neplaćenu poreznu obvezu porezna uprava može teretiti samo Vašu majku.

Zastarni rok za obveze koje su nastale temeljem presude, rješenja i sl. zastaruju u roku od 10 godina o njihova nastanka; izvidite Vaše mogućnosti u tom smislu.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Sign in to follow this  



×
×
  • Napravi novi...