Jump to content

etažiranje i zajedničke prostorije


ane_

Preporučene objave

Naša zgrada se sprema na etažaciju.

Ali su nam problem zajedničke prostorije,tj bivša veš kuhinja.

Obitelj koja se tamo nalazi je prije 25 godina potpisom tadašnjih stanara uselila i o svom trošku uredila te prostorije u stan.Obavljali su još neke poslove,tipa uređenje stubišta,pranje stubišta i sitne popravke i to sve u svom trošku.

Sada je situacija da bi mi etažirali ali imamo poteškoče radi te bivše veš kuhinje.

Šta se da pravno napraviti da ta obitelj tu veš kuhinju koja je sada ubiti stan(ali nigdje nije uvedeno da je stan,nego je svugdje uvedeno da se i dalje vodi kao veš kuhinja)dobije u vlasništvo?

Oni naime plačaju sve račune pa i pričuvu,od papira imaju ugovor u kojem piše da če obavljati popravke i čistiti stubište u zamjenu za te prostorije i potpise svih tadašnjih stanara.Nemaju nikakvih drugih papira osim toga.

 

Moja pitanju su:

Dali se ta veš kuhinja može prenamjeniti u stan i na koji način i koja je procedura ako može?

Kako oni plačaju sve račune ako se to nigdje ne vodi kao stan,kako je to moguče?

Dali im mi možemo prodati ili iznajmiti te prostorije ako zgrada nije etažirana?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potrebno je izraditi etažni elaborat za zgradu, kojim će taj dio biti prikazan kao posebni dio nekretnine - samostalna uporabna cjelina. pitanje je da li taj prostor zadovoljava propisane uvjete za takvo što. budući da je "stan" prodan dok je još "visio u zraku", po meni bi on isprva trebao biti prikazan kao vlasništvo svih stanara, koji bi potom izdali izvanknjižnom vlasniku tabularnu ispravu, podobnu za uknjižbu prava vlasništva na tom posebnom dijelu nekretnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija