Jump to content

Posao - boravište - porez


Fundowsky

Preporučene objave

Ovako... Mijenjam posao i u novom ugovoru mi stoji adresa boravista (buduceg). Poslodavac trazi da prijavim boraviste u mjestu zaposlenja kako bi prema tome placao poreze.

 

Receno mi je u mom Gradu (prebivalistu) da se porezi placaju prema mjestu prebivalista, a ne boravista.

 

Trebam li ja prijaviti ili ne? Sto to meni znaci za poreznu prijavu, tj. mijenja li se sto jer sam po prebivalistu u brdsko-planinskom podrucju.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što se tiče povlastica na području posebne skrbi, možete ih koristiti samo pod uvjetom da imate prebivalište i boravište, dakle da stvarno boravite na području posebne skrbi. dakle, morate prijaviti boravište u mjestu gdje radite. porezi se obračunavaju prema prebivalištu ili UOBIČAJENOM boravištu.

u godišnjoj prijavi koristite olakšice samo za onaj dio godine u kojem ste prebivali i boravili na ppds.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imam frendicu koja je pocela raditi u Dubai-u (bescarinska zona i tamo nema poreza na promet ili dobit - niti na njenu placu .

Kako (nazalost) nema vise roditelja, niti rodjaka, obratila se - meni, a ja joj zaista neznam sto reci.

Dakle: buduci da misli dolaziti u HR samo na odmor, jednom godisnje, zanima je kakav i koliki porez (dali u postotku ili fiksno) treba uplacivati u HR. Kaze mi da je cula da se porez ne placa ukoliko se radi najmanje 11 od 12 mjeseci u inozemstvu. Ja joj neznam sto reci, ali siguran sam da bi netko od strucnjaka mogao pomoci. Inace je jako strasljiva i malo kome vjeruje.

Eto, molim za savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija