Jump to content

Dionice


Mrljavac

Preporučene objave

kad si ti predal kompa

 

Zahtjev sam predao negdje u 8 ili 10 mj 2008 godine ali sa privremenim rješenjem 2. st komisije o statusu hrvi 30 %.

 

U 12. mj . 2011 godine sam od iste agencije ( samo je bila promjenila ime ) dobio dopis kako im moram dostaviti trajno - drugotupanjsko rješenje o statusu hrvi-a jer da po novom zakonu na osnovu privremenih rješenja više ne izdavaju dionice.

U 01. mj 2012 godine sam im dostavio trajno - rješenje izdano od drugostupanjske komisije o statusu hrvi 30 % i od tada i dalje čekam, čekam i čekam...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 607
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Ja sam 1993. dobio status HRVI 20% i predao zahtjev za dionice, a iste godine dobio rješenje da imam i pravo na dionice.

 

I, naravno, sjeo u vlak, zafitiljio Zagreb, pogledao tamo nekakav spisak (sve polupropale) tvrke-firme i (naravno, nije mi bilo teško pitati za preporuku - gdje da tih 5000 dojče-maraka) uložim, na što sam od referentice dobio odgovor koji sam i očekivao.

 

Referetnica je rekla da ona ne može sugerirati gdje da uložimo (razumljivo da i ne može i ne smije ali nije naodmet pitati).

 

I, ja kontao, dok sam gledao na ponuđenom spisku gdje sve možemo uložiti i ugledao firmu "PIK Vrbovec" - mislim se pa, dobra je to tvrtka, proizvode dobre prehrambene prerađevine, kobasečite, hrenovke, paštete.....i ostalo, a svi mi jedemo i nema šanse da propadne firma koja radi prehrambene proizvode).

 

I na kraju - ništa od mojih dionica i dividende - sve propalo kao i firma dok je "jedan" nije otkupio, a znamo tko po jeftinoj cijeni kao i sve dionice za lipu i danas tvrtka posluje.

 

Ali moje dionice više ne vrijede..

 

Međutim, 2007. sam predao (povećanje invaliditite na 30%) i dobio sam razliku dionica za tih 10% razlike u statusu HRVI i dobio sam veći iznos za tih 10% nego za onih 20% dok sam stekao status HRVI - za tih 20% ili 5000 maraka nisam dobio ništa, evo još imam i dokumentaciju od prava na dionice koje sam uložio u PIK Svrbovec.

 

Dobio sam dionice nekakve plovidbe, nemam pojma gdje sam tu papirologiju stavio u ormare, ali za tih 10% ja sam dobio oko 7000 kuna (u brokerskoj kući, mislim da je bila Atlanska plovidba, Jadrolinija... ili tako nešto sl., a ne da mi se sada zabijati glavu u ormare i prevrati po papirima i registrima jer ne znam gdje sam to strpao).

 

Međutim, nije mi jasno kako do sada niste dobili nekakvo rješenje jer 2008. je odavno prošla.

 

Vidim da je jedan korisnik zvao (pogledajte par postova u ovom topicu) pa, pitajte njega za broj telefona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

....evo, koga zanima, odgovor na moje pitanje iz svibnja 2012. godine.....tu vam je i mail

adresa na koju možete poslati upit, odgovor sam čekao par dana...

sretno!!!

 

Info <info@audio.hr>

 

18.5.2012.

 

za d......v.........

 

Poštovani!

 

Vaš zahtjev je zaprimljen u 2009. godini i kompletan je.

 

Budući da ima još dosta neriješenih zahtjeva iz 2008. godine i s obzirom da trenutno čekamo na odobrenje dionica za dodjelu, možemo okvirno reći da ćemo vaš zahtjev rješavati početkom slijedeće godine.

 

S poštovanjem

 

info centar AUDIO

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dečki jučer sam posalo upit mailom i danas dobio odgovor ; evo ga u cijelosti sam ga copy-paste pa pročitajte :

 

 

 

Poštovani,

 

Kako bi se osigurao jednak tretman za sve podnositelje zahtjeva za dodjelu dionica bez naplate, zahtjevi se rješavaju prema redoslijedu njihova zaprimanja.

 

Trenutno se rješavaju zahtjevi zaprimljeni u 2008. godini.

 

 

Razlog kašnjenju dodjele dionica bez naplate je u obvezi Agencije za upravljanje državnom imovinom da invalidima Domovinskog rata i obiteljima nestalih, zatočenih i poginulih hrvatskih branitelja osigura dionice trgovačkih društava koja posluju i imaju perspektivu razvoja. Osigurati dovoljan broj takvih dionica u trenutnim je okolnostima gotovo nemoguće, jer velik dio dioničkih društava posluje s poteškoćama, a kod raspolaganja dionicama moraju se poštovati i ostali zakonom propisani modeli raspolaganja dionicama.

 

 

 

Kako je relativna sporost u rješavanju zahtjeva za dodjelu dionica bez naplate uvjetovana objektivnim razlozima na koje Agencija za upravljanje državnom imovinom ne može utjecati, nadamo se Vašem razumijevanju.

 

 

 

S poštovanjem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dečki jučer sam posalo upit mailom i danas dobio odgovor ; evo ga u cijelosti sam ga copy-paste pa pročitajte :

 

 

 

Poštovani,

 

Kako bi se osigurao jednak tretman za sve podnositelje zahtjeva za dodjelu dionica bez naplate, zahtjevi se rješavaju prema redoslijedu njihova zaprimanja.

 

Trenutno se rješavaju zahtjevi zaprimljeni u 2008. godini.

 

 

Razlog kašnjenju dodjele dionica bez naplate je u obvezi Agencije za upravljanje državnom imovinom da invalidima Domovinskog rata i obiteljima nestalih, zatočenih i poginulih hrvatskih branitelja osigura dionice trgovačkih društava koja posluju i imaju perspektivu razvoja. Osigurati dovoljan broj takvih dionica u trenutnim je okolnostima gotovo nemoguće, jer velik dio dioničkih društava posluje s poteškoćama, a kod raspolaganja dionicama moraju se poštovati i ostali zakonom propisani modeli raspolaganja dionicama.

 

 

 

Kako je relativna sporost u rješavanju zahtjeva za dodjelu dionica bez naplate uvjetovana objektivnim razlozima na koje Agencija za upravljanje državnom imovinom ne može utjecati, nadamo se Vašem razumijevanju.

 

 

 

S poštovanjem,

 

Pošto mi u ovom prvom mailu nisu bili odgovorili kada je po njihovoj evidenciji moj zahtjev zaprimljen, odmah sam im bio posalo drugi mail sa upitom kada je moj zahtjev kod njih evidentiran kao zaprimljen, i evo što su mi u nevjerojatno kartkom roku od samo par sati, naglašavam SATI odgovorili.

 

Moram ih pohvaliti na ažurnosti što se tiče odgovora na mooje upite. Svaka vam pohvala gospodo !

 

Evo opet sam copy-paste njihov drugi mail meni koji su odgovorili nakon upita u samo par sati.....svaka čast i sve pohvale na brzom odgovoru.....

a evo i odgovora ;

*******************************************************************

Poštovani!

 

Vaš zahtjev zaprimljen je 28.10.2008. godine i dokumentacija je kompletna.

 

Dodjela dionica HRVI je stopirana već devet mjeseci do daljnjega jer Upravno vijeće Agencije nije odobrilo dionice za dodjelu HRVI. Ako bi dionice bile odobrene uskoro, tada bi vaš zahtjev mogao biti riješen krajem ove godine, s obzirom da je dodjela stala na rješavanju zahtjeva iz siječnja 2008. godine.

 

Za sve informacije možete se obratiti na tel. 01/6346-321 od 09-13 sati.

 

S poštovanjem,

 

Info centar AUDIO

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

"Dodjela dionica HRVI je stopirana već devet mjeseci do daljnjega jer Upravno vijeće Agencije nije odobrilo dionice za dodjelu HRVI. "

 

I ja sam dobio istovjetan odgovor jučer, pa se pitam, da li je neka od silnih braniteljskih udruga postavila pitanje zašto je tome tako????

I kada će se stvari početi rješavati????

Možda kad ode ova vlast?

A da svaki od nas pojedinačno pošalje isto pismo-upit-zahtjev Ministru Fredu i njegovom premijeru????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Pošto mi u ovom prvom mailu nisu bili odgovorili kada je po njihovoj evidenciji moj zahtjev zaprimljen, odmah sam im bio posalo drugi mail sa upitom kada je moj zahtjev kod njih evidentiran kao zaprimljen, i evo što su mi u nevjerojatno kartkom roku od samo par sati, naglašavam SATI odgovorili.

 

Moram ih pohvaliti na ažurnosti što se tiče odgovora na mooje upite. Svaka vam pohvala gospodo !

 

Evo opet sam copy-paste njihov drugi mail meni koji su odgovorili nakon upita u samo par sati.....svaka čast i sve pohvale na brzom odgovoru.....

a evo i odgovora ;

*******************************************************************

Poštovani!

 

Vaš zahtjev zaprimljen je 28.10.2008. godine i dokumentacija je kompletna.

 

Dodjela dionica HRVI je stopirana već devet mjeseci do daljnjega jer Upravno vijeće Agencije nije odobrilo dionice za dodjelu HRVI. Ako bi dionice bile odobrene uskoro, tada bi vaš zahtjev mogao biti riješen krajem ove godine, s obzirom da je dodjela stala na rješavanju zahtjeva iz siječnja 2008. godine.

 

Za sve informacije možete se obratiti na tel. 01/6346-321 od 09-13 sati.

 

S poštovanjem,

 

Info centar AUDIO

 

Izgleda da bi nešto moglo i biti od ovih dionica zvane čežnja.

 

http://danas.net.hr/novac/hpb-i-croatia-osiguranje-idu-na-prodaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam neki dan zvao za dionice, predao sam zahtjev u 09.2008. godine, i odgovoreno mi je da će "možda" biti dionica krajem ove godine.

Pisao sam i poštovanom ministru branitelja u svezi problematike dionica, još prije 5 mjeseci, ali pošto je izuzetno zauzeta osoba još mi nije stigao odgovoriti, najvjerovatnije ću i odgovor od njega dobiti krajem ove godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dali netko zna šta se događa sa dionicama neke firme ako ista ode u stečaj?

Znači li to da se mogu pozdravit sa njima,da nekažem gorje? :tikvan:

 

Evo,informacija za sve koji cekaju dodjelu HRVI dionica,konačno su dionice odobrene i pononovo AUDIO počinje sa dodjelom,obradjuje se 2008 godina(3000 zahtjeva neobradjenih u 2008 g)i tih 3000 zahtjeva bit ce rijeseni do proljeca 2014 g.

Ovakav odgovor sam danas dobio od Agencije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato odite u rba i mirovina sjeda svaki prvi u mjesecu osim kad prvi pada u nedjelju ili praznik,tada sjedne drugog.

 

I opet od 01. do 01. ima 30 dana ili 31.

 

Tako da je svejedno sjela ona 01. ili 10. bitno je da sjedne.

 

Ažurirano

 

Evo,informacija za sve koji cekaju dodjelu HRVI dionica,konačno su dionice odobrene i pononovo AUDIO počinje sa dodjelom,obradjuje se 2008 godina(3000 zahtjeva neobradjenih u 2008 g)i tih 3000 zahtjeva bit ce rijeseni do proljeca 2014 g.

Ovakav odgovor sam danas dobio od Agencije.

 

Ajde više, neka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa kaj nije previše 3000 zahtjeva za obraditi za 2008???meni to zvuči puno.....ali neka nekaj se dela-----

 

Nije puno. Evo matematički izračun za 10 mjeseci , odnosno do tamo 2 mj 2014, ispada da mjesec ima 30 dana x 10 mjeseci = 300 dana. E sada 3000:300=10 komada rješenja na dan. To je ovako ugrubo, odokativno ne uzimajući u obzir neradne dane i godišnje odmore. Ali da se i uzmu u obzir i slobodni dani i godišnji, ovih 10 rješenja na dan bi se moglo povisiti na 15 i opet nije puno.

To bi bilo oko 2 rješenja na sat od 8 radnih sati, recimo otprilike.

 

Znači meni se čini izvedivo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

MA NE TAK KOMPA,,,,mislil sam da ima puno ljudi u 2008 kaj su dobili rvi,,sve je to meni sumljivo,,,,ali fala bogu da su dobili,,,jacina igra

 

I ja sam status rvi-a 1. privremeni 2. st rješenje bio dobio negdje u 10 mj 2008 ( odma sam ga bio posalao za dionice-tada se još moglo slati i privremene statuse, kasnije dok sam dobio za trajno sam dopunio isti zahtjev a na traženje te agencije i poslao rješenje sa trajnim statusom ).

Trajni status sam dobio tek prošle godine u 1. mj ali sam u toj agenciji zaveden kao podnositelj zahtjeva iz 2008 godine ( provjerio sam mailom ).

 

A znam još mnogo slučajeva kolega kojima je postupak dokazivanja statusa hrvi-a u tijeku.

 

Rok za podnošenje zahtjeva za priznavanje istog statusa je bio sa zadnjim danom 2005 godine. Ja sam podnjeo zahtjev par dana prije isteka tog roka. A na 1. komisiju sam bio pozvan tek 2007 u 9 mj.

 

Tako da ti nema šta biti tu čudno s obzirom kojom "brzinom svjetlosti" se sve odrađuje inače kod nas u lijepoj našoj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dodjela HRVI je bila stopirana od travnja prošle godine do prije desetak dana kada su odobrene dionice za zahtjeve iz 2008. godine. Vaš zahtjev će se rješavati početkom slijedeće godine.

 

Ako bolujete od neke teže bolesti, moguće je riješiti ranije.

Za sve informacije obratite se na tel. 6346-321 od 09-13sati.

S poštovanjem,

Info centar AUDIO

******************************************************************************

Na znanje svima ko ima kakve nedoumice oko ovoga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

pozdrav ljudi..eto ja danas mailom poslao upit u agenciju audio i dobio sljedeči odgovor...

 

 

 

 

 

 

U svezi Vašeg upita glede ostvarivanja prava na dodjelu dionica bez naplate u svojstvu hrvatskog ratnog vojnog invalida (dalje u tekstu: HRVI) sa postotkom invalidnosti od 20%, izvješćujemo Vas kako slijedi:

Provjerom u bazi podataka Agencije za upravljanje državnom imovinom (dalje u tekstu: Agencija) ustanovili smo da ste zahtjev za dodjelu dionica bez naplate kao 20% HRVI dostavili dana 20.06. 2008. godine. Uz zahtjev je priložena potrebna dokumentacija.

Isto tako uvidom u bazu podataka Agencije ustanovili smo da Vam je dana 05.04.2013. godine napravljeno Rješenje o dodjeli dionica bez naplate, te da je isto u postupku kontrole i potpisa, te kada bude potpisano od strane ovlaštene osobe Agencije jedan primjerak dostaviti ćemo na Vašu kućnu adresu, a jedan primjerak dostaviti će se Središnjem klirinškom depozitarnom društvu...

 

 

 

 

eto to sam dobio kao odgovor..sada vjerovatno na kučnu adresu slijedi rješenje sa dionicama i onda čemo znati koliko se i šta dobilo....nadam se da nešto vrijede..barem 10000 kuna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav ljudi..eto ja danas mailom poslao upit u agenciju audio i dobio sljedeči odgovor...

 

 

 

 

 

 

 

Provjerom u bazi podataka Agencije za upravljanje državnom imovinom (dalje u tekstu: Agencija) ustanovili smo da ste zahtjev za dodjelu dionica bez naplate kao 20% HRVI dostavili dana 20.06. 2008. godine.

 

 

 

..

 

 

Bitan je ovaj datum, 20.06. 2008. god.

Znači stigli su do malo više od sredine iste godine.

Moj je zahtjev zaprimljen 28.10.2008. pa sada okvirno znam dokle su stigli ako ništa drugo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam zvao neki dan, i nisu mi ništa konkretno znali reći, nikakve datume i sl., samo da će se uskoro rješavati predmeti.

Predano u 9. mjesecu 2008.

 

pošalji upit mailom, bolji , opširniji odgovor dobiješ.

 

Evo maila pa tko želi nek im šalje upite ; info@audio.hr ili

 

za sve informacije obratite se na tel. 6346-321 od 09-13sati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

eto zvao agenciju audio..gdje je stalo sa rješenjem i kao stiže ovaj tjedan..ali rekla mi je da sam dobio dionice BELJE I hoteli cavtat...dali netko zna kako stoje stvari sa njima..dali se uopče mogao naplatiti..gledao sam vrijednosti na dionicama..ima dosta razlike između nominalne i tržišne vrijednosti..sve u svemu banana..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eto zvao agenciju audio..gdje je stalo sa rješenjem i kao stiže ovaj tjedan..ali rekla mi je da sam dobio dionice BELJE I hoteli cavtat...dali netko zna kako stoje stvari sa njima..dali se uopče mogao naplatiti..gledao sam vrijednosti na dionicama..ima dosta razlike između nominalne i tržišne vrijednosti..sve u svemu banana..

Ne znam koliko stoje ali iskreno vjerujem da vrijede ove dionice od hotela "Cavtat". Znam da ti hoteli rade punom parom i da posluju jako dobro. Tako da, tko kot da im bude vlasnik to će sigurno vrijediti jer je lokacija u Cavtatu a to je nekih 15 km istočno od Dubrovnika a tamo ti je sezona puno više nego 2 - 3 mj kao u ostatku dalmacije.

 

A za ovo " Belje " nemam pojma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eto zvao agenciju audio..gdje je stalo sa rješenjem i kao stiže ovaj tjedan..ali rekla mi je da sam dobio dionice BELJE I hoteli cavtat...dali netko zna kako stoje stvari sa njima..dali se uopče mogao naplatiti..gledao sam vrijednosti na dionicama..ima dosta razlike između nominalne i tržišne vrijednosti..sve u svemu banana..

 

Belje 68 kn ...nominala 100 kn..

http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=BLJE-R-A

Hoteli Cavtat 110 kn ...nominala 200 kn

http://zse.hr/default.aspx?id=10006&dionica=HCVT-R-A

 

znači od ukupne nominale koju je dobio neka računa jedno 60% keša i to je to

Pozdrav svim braniteljima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ISPLATA DIVIDENDE ZA 2012. GODINU IZ FONDA HRVATSKIH BRANITELJA IZ DOMOVINSKOG RATA I ČLANOVA NJIHOVIH OBITELJI

________________________________________

Isplata dividende za 2012. godinu iz Fonda hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji (Fond HB) započet će u ponedjeljak, 27. svibnja 2013. godine.

Ukupan iznos namijenjen za isplatu dividende za 2012. godinu iznosi 42.895.681,85 kuna, što je po jednom udjelu u fondu 21,18 kuna..

Za podnošenje zahtjeva za prodaju udjela bit će potrebno, uz osobnu iskaznicu, predočiti i potvrdu o OIB-u.

________________________________________

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve što si napisao je u redu samo umjesto toga:

20% 20000.00kuna

30% 30000.00kuna

40% 40000.00Kuna i tako dalje da nepišem provjereno 100%

 

Jel ovo i dalje ovako ili ne ?

 

prije dok su postojale DEM bilo je u DEM ali DEM-a više nema , pa jel onda ovako kako je citirano ili nekako drugačije. Gdje ima kakva novija tablica koliko tko ima pravo po osnovu visine RVI-a ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas mi je stigao email na moj upit.

Predani papiri u 9. mjesecu 2008.

Odgovor je: Rješenje je izdano 14.5.2013. godine, stići će mi na adresu krajem 6. mjeseca ove godine, dobio dionice Belje d.d. i Hoteli Cavtat.

Pošto vrijednost tih tvrtki pada iz dana u dan, izvisio kao i svi ostali.

 

Da li se ima kakvo pravo žalbe u svezi razlike u nominali i sadašnje tržišne vrijednosti?

Ako ima kakva je procedura?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas mi je stigao email na moj upit.

Predani papiri u 9. mjesecu 2008.

Odgovor je: Rješenje je izdano 14.5.2013. godine, stići će mi na adresu krajem 6. mjeseca ove godine, dobio dionice Belje d.d. i Hoteli Cavtat.

Pošto vrijednost tih tvrtki pada iz dana u dan, izvisio kao i svi ostali.

 

Da li se ima kakvo pravo žalbe u svezi razlike u nominali i sadašnje tržišne vrijednosti?

Ako ima kakva je procedura?

 

Dečki, poslije svake kiše ide sunce, poslije svake uzbrdice nizbrdica, tako će i ova kriza proći i ove dionice hoteli "Cavtat" mogu samo narasti. To je turizam, tu posla ima i tko kot da to kupi bit će posla...Možda trenutno ne vrijede koliko bi trebale ali vrijedit će i više od današnje gornje granice koliko bi vrijedile.

 

E a ovo što si napisao da su papiri predani u 9 mj i da ti je rješenje izdano i da stiže krajem 6. mj ...to je nešto konkretno...ja predo u 10 . mj 08 god.

 

Baš da ih pitam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Danas mi je stigao email na moj upit.

Predani papiri u 9. mjesecu 2008.

Odgovor je: Rješenje je izdano 14.5.2013. godine, stići će mi na adresu krajem 6. mjeseca ove godine, dobio dionice Belje d.d. i Hoteli Cavtat.

Pošto vrijednost tih tvrtki pada iz dana u dan, izvisio kao i svi ostali.

 

Da li se ima kakvo pravo žalbe u svezi razlike u nominali i sadašnje tržišne vrijednosti?

Ako ima kakva je procedura?

 

Meni još ništa, evo njihovog odgovora na moj mail prije par dana ;

 

Poštovani,

 

Vaš zahtjev je zaprimljen 28.10.2008. godine i kompletan je. Nakon što je dodjela bila stopirana oko godinu dana, dionice su odobrene i nastavljeno je sa rješavanjem zahtjeva iz siječnja 2008. godine. Zahtjevi iz listopada 2008. godine rješavat će se u prvom kvartalu slijedeće godine.

 

 

Za sve informacije obratite se na tel.01/6346-321 od 09-13 sati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako su i meni odgovorili na telefonski poziv, nedugo prije emaila. I onda na email su mi odgovorili ovo što sam naveo. Ma izgleda da i kod njih djeluje mala pomutnja između ureda. Nadam se da ćeš i ti uskoro dobiti pozitivan odgovor, predao si odmah poslije mene.

Jedino evo dionice, pada li pada vrijednost, iz dana u dan.

 

Ostaje i dalje moje pitanje, imamo li se pravo žaliti na vrijednost dionica koje smo trebali dobiti i koje smo dobili?

Ili to nema smisla?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Kompa i ostali koji čekaju, danas mi je stiglo pisano rješenje o dionicama.

 

Za 30% invalidnosti dobija se 25.400,00 Kn nominalne vrijednosti. (Koliko sam shvatio trebalo bi se dobijati 30.000 Kn?)

 

Dobio sam kako su mi i rekli, dionice Belja d.d., 174 dionice i Hoteli Cavtat d.d., 40 dionica.

 

Vrijednost na današnji dan:

Dionice Belja d.d.: 174 x 71,90 Kn = 12.510,60 Kn

Dionice Hoteli Cavtat d.d.: 40 x 170,00 Kn = 6.800,00 Kn

Sveukupno: 19.310,60 Kn

Razlika: 6.089,40 Kn

 

Piše da je Rješenje konačno i nije dopuštena Žalba, ali se može pokrenuti Upravni spor pred Upravnim sudom Republike Hrvatske.

 

Pitanja:

Da li odmah mogu ponuditi brokerskoj kući dionice na prodaju ili moram još što čekati?

(Na žalost prinuđen sam, zbog liječenja i lijekova mi trebaju novci)

Da li ako pokrenem Upravni spor pred Upravnim sudom mogu u međuvremenu prodati dionice?

(Stvorila se dosta velika razlika u iznosu tokom godina)

 

Zahvaljujem se na pomoći i odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa i ostali koji čekaju, danas mi je stiglo pisano rješenje o dionicama.

 

Za 30% invalidnosti dobija se 25.400,00 Kn nominalne vrijednosti. (Koliko sam shvatio trebalo bi se dobijati 30.000 Kn?)

 

Dobio sam kako su mi i rekli, dionice Belja d.d., 174 dionice i Hoteli Cavtat d.d., 40 dionica.

 

Vrijednost na današnji dan:

Dionice Belja d.d.: 174 x 71,90 Kn = 12.510,60 Kn

Dionice Hoteli Cavtat d.d.: 40 x 170,00 Kn = 6.800,00 Kn

Sveukupno: 19.310,60 Kn

Razlika: 6.089,40 Kn

 

Piše da je Rješenje konačno i nije dopuštena Žalba, ali se može pokrenuti Upravni spor pred Upravnim sudom Republike Hrvatske.

 

 

.

 

Bravo, hvala na informaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve mi je jasno Kompa, nisam primjetio topic.Znači mogu i krepat dok nedođe ta razlika od 10%.Neznam zašto je to tako i nemogu nikako prihvatiti da se ide po redu jer se moraju "osigurati" kvalitetne dionice , moš mislit.Sad ih zovem poslje praznika jer sigurno peru guzove u Jadranu a mi skapavamo od vručine .Ko zna šta rade s tim dionicama tolke godine, beru neku lovu na naš račun i uživaju u dobrobiti stečenih dionica tuđom mukom da ne upotrebim drugi termin.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve mi je jasno Kompa, nisam primjetio topic.Znači mogu i krepat dok nedođe ta razlika od 10%..

 

Po njihovom kriteriju ako imaš neku jaču neizlječivu bolest koja bi mogla biti smrtonosna, onda imaš prednost, samo u tom sučaju koliko sam ih ja razumio dok su meni odgovarali kada ću doći više na red.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...
Imal li netko da je dobio dionice(HRVI) u 11 ili 12 mjesecu 2013 od nove agencije(DUUDI),s obzirom da sam ja predao u 8 mjesecu 2008 i prije ca pola godine sam dobio odgovor da modu očekivati dionice u jesen ove godine(a od njih ništa).

 

Dok prodaju HPB i CA osiguranje bit će dionica. Malo su se preračunali, mislili su da će isto brže prodati. Neki dan je propala prodaja HPB-a i nema baš nešto drugih zainteresiranih.

 

I ja čekam isto, predao u 10. mj 2008. i rekli da će biti u proljeće 2014 u biti rekli su u prvom kvartalu 2014 to bi onda značilo čak i prije proljeća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dok prodaju HPB i CA osiguranje bit će dionica. Malo su se preračunali, mislili su da će isto brže prodati. Neki dan je propala prodaja HPB-a i nema baš nešto drugih zainteresiranih.

 

I ja čekam isto, predao u 10. mj 2008. i rekli da će biti u proljeće 2014 u biti rekli su u prvom kvartalu 2014 to bi onda značilo čak i prije proljeća.

 

 

 

Hvala Kompa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
a što ja ne mogu kao vlasnik stavit dionice u prodaju?

kako ih je onda moja pokojna pratetka mogla kupiti?

 

Dionice su vrijednosni papiri i prodaju se i kupuju isključivo na tržištu vrijednosnica odnosno burzi.kupljene dionice u poduzećima u kojima se radio (početak "nekakvog" dioničarstva ?) se prodaju na burzi.nazovi neku brokersku kuću i informiraj se.tako je to u svijetu pa tako i u lijepoj našoj (ha ha).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam postavio upit i dobio slijedeci odgovor(od nove agencije).Evo njihovog odgovora:

 

Poštovani!

 

Vaš zahtjev je zaprimljen 02.09.2008. godine. Dodjela dionica HRVI je stala na rješavanju zahtjeva iz ožujka 2008. godine. Dodjela je obustavljena već tri mjeseca zbog preustroja Agencije za upravljanje državnom imovinom. Zahtjevi iz rujna 2008. godine rješavat će se u tijeku slijedeće godine ali ne prije ljeta.

 

Ako ste u težoj financijskoj situaciji, pošaljite nam požurnicu za brže rješavanje zahtjeva pa ćemo temeljem toga brže rješiti vaš zahtjev.

 

Za sve informacije obratite se na tel. broj 01/6346-321 od 09-12 sati.

 

S poštovanjem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

-----

Glede Vaše požurnice u vezi s ostvarivanjem prava na dodjelu dionica bez naplate u svojstvu HRVI sa postotkom invalidnosti od 30% obavještavamo Vas slijedeće:

 

Provjerom u bazi podataka CERP-a ustanovili smo da ste zahtjev za dodjelu dionica bez naplate kao 30% HRVI dostavili dana 26.10.2009. godine. Uz zahtjev ste priložili pravno relevantnu dokumentaciju.

 

 

CERP osigurava jednak tretman za sve podnositelje zahtjeva za dodjelu dionica bez naplate rješavajući zahtjeve prema njihovom redoslijedu zaprimanja od 2008. godine pa nadalje.

 

Nažalost nemožemo Vam točno odgovoriti kada će biti Rješen Vaš zahtjev.

 

Srdačan pozdrav

 

Jasna Zadravec Šoštarić

evo sto su mi nakon duco odgovorili na moj upit u vezi dionica.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

-----

Glede Vaše požurnice u vezi s ostvarivanjem prava na dodjelu dionica bez naplate u svojstvu HRVI sa postotkom invalidnosti od 30% obavještavamo Vas slijedeće:

 

Provjerom u bazi podataka CERP-a ustanovili smo da ste zahtjev za dodjelu dionica bez naplate kao 30% HRVI dostavili dana 26.10.2009. godine. Uz zahtjev ste priložili pravno relevantnu dokumentaciju.

 

 

CERP osigurava jednak tretman za sve podnositelje zahtjeva za dodjelu dionica bez naplate rješavajući zahtjeve prema njihovom redoslijedu zaprimanja od 2008. godine pa nadalje.

 

Nažalost nemožemo Vam točno odgovoriti kada će biti Rješen Vaš zahtjev.

 

Srdačan pozdrav

 

Jasna Zadravec Šoštarić

evo sto su mi nakon duco odgovorili na moj upit u vezi dionica.

Tako su i meni rekli u telefonskom razgovoru neki dan.

Riješava se 2008 godina. Meni su rekli da bi ja ( zahtjev zaprimljen kod njih 10 mj 2008. god, mogao doći na red negdje u 6 mj ----MOŽDA i kasnije ali tu negdje je rekla oko 6 mj ove godine )

 

Znači ti možeš računati ako sve bude kako treba godinu dana iza dok ja dobijem jer vidim da si ti predao u 10 mj 2009 ( godinu dana iza mene ), znači neno-josip mogao bi dobiti dionice oko 6. mj 2015. godine

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani branitelji,

Apeliram na sve vas da nakon dodjele dionica ne žurite sa prodajom istih. Naime država vam dodjeljuje uglavnom dionice Todorićevih firmi (belje i vupik) a ovaj pohlepnih, kojem nikad nije dosta želi se jeftino domoći i vašeg udjela. Svi znate da je Todorić 50% ovih firmi pod sumljivim okolnostima dobio za 1 KUNU. Nakon toga u njih je uložio miljarde kuna kojima ih je modernizirao i stabilizirao. DAnas taj isti Todorić po medijima izjavljuje da te iste firme vrijede 1kn. Na vam je da procijenite dal je dotični budala pa je uložio milijarde kuna u nešto što vrijedi 1kn ili je to samo priča za naivne kako bi se dokopao njihovih dionica po principu "uzmi sada što se nudi inače nećeš dobiti ni to".

 

Dionica Belja je još nedavno vrijedila 135 kn dok se danas na burzi može dobiti oko 40 kn. Pod izgovorom da branitelji prodaju svoje dionice nepitajući za cijenu Todorić preko svoje kompanije uporno ruši cijenu dionica otkupljujući sve više dionica te tako jeftino povećava svoje vlasništvo.

 

SA druge strane ako je stvarno istina ono što Todorić kaže da belje vrijedi 1kn onda je na vama da se organizirate i pritisnete državu jer vam dodjeljuje bezvrijedne papire.

 

Naravno da to nije istina belje već danas ima godišnje profite od 2 MILIJARDE kn ali Todorić računovodstvenim manipulacijama već niz godina prikazuje gubitke kako bi srušio cijenu firme i jeftino dobio ostatak firme, te kako ne bi platio porez na dobit. Jednom kada dobije udio dovoljan da provede svoju samovolju do kraja preko noći će firma početi stvarati ogromnu dobit, a on će promijeniti ploču, a dionica će vrijediti nekoliko puta više.

 

Ne budite naivni i ne dopustite još jednu privatizacijsku pljačku ljepe naše. Zausmite se još jednom za svoju obitelj, sebe i ovu opljačkanu državu i nedopustite da nas bahati i pohlepni pojedinci ostave sa gaćama na štapu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani branitelji,

Apeliram na sve vas da nakon dodjele dionica ne žurite sa prodajom istih. Naime država vam dodjeljuje uglavnom dionice Todorićevih firmi (belje i vupik) a ovaj pohlepnih, kojem nikad nije dosta želi se jeftino domoći i vašeg udjela. Svi znate da je Todorić 50% ovih firmi pod sumljivim okolnostima dobio za 1 KUNU. Nakon toga u njih je uložio miljarde kuna kojima ih je modernizirao i stabilizirao. DAnas taj isti Todorić po medijima izjavljuje da te iste firme vrijede 1kn. Na vam je da procijenite dal je dotični budala pa je uložio milijarde kuna u nešto što vrijedi 1kn ili je to samo priča za naivne kako bi se dokopao njihovih dionica po principu "uzmi sada što se nudi inače nećeš dobiti ni to".

 

Dionica Belja je još nedavno vrijedila 135 kn dok se danas na burzi može dobiti oko 40 kn. Pod izgovorom da branitelji prodaju svoje dionice nepitajući za cijenu Todorić preko svoje kompanije uporno ruši cijenu dionica otkupljujući sve više dionica te tako jeftino povećava svoje vlasništvo.

 

SA druge strane ako je stvarno istina ono što Todorić kaže da belje vrijedi 1kn onda je na vama da se organizirate i pritisnete državu jer vam dodjeljuje bezvrijedne papire.

 

Naravno da to nije istina belje već danas ima godišnje profite od 2 MILIJARDE kn ali Todorić računovodstvenim manipulacijama već niz godina prikazuje gubitke kako bi srušio cijenu firme i jeftino dobio ostatak firme, te kako ne bi platio porez na dobit. Jednom kada dobije udio dovoljan da provede svoju samovolju do kraja preko noći će firma početi stvarati ogromnu dobit, a on će promijeniti ploču, a dionica će vrijediti nekoliko puta više.

 

Ne budite naivni i ne dopustite još jednu privatizacijsku pljačku ljepe naše. Zausmite se još jednom za svoju obitelj, sebe i ovu opljačkanu državu i nedopustite da nas bahati i pohlepni pojedinci ostave sa gaćama na štapu.

Gdje ima dima ima i vatre.

Sve je moguće pa i drvena peć, ali kratko traje.

 

Mislim . moguće je ovo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
početkom ovoga mjeseca dobio sam trajno rješenje HRVI 20 %...što mi je činiti po pitanju dionica ,,hvala

Idi do ureda državne uprave po mjestu prebivališta, u ured za branitelje tamo di si predavao i zahtjev za priznavanjem statusa HRVI. Tamo će te dalje uputiti oko dionica, samo ih pitaj za zahtjev za iste dionice vezano za hrvi, znaju oni.

Popuniš i pošalješ zahtjev i čekaš jedno 6-7 godina ( ako dočekaš )....Evo ja predao zahtjev u 10 mj 2008 i još čekam....

 

Ove godine se rješava 2008 godina, odnosno zahtjevi iz 2008 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Idi do ureda državne uprave po mjestu prebivališta, u ured za branitelje tamo di si predavao i zahtjev za priznavanjem statusa HRVI. Tamo će te dalje uputiti oko dionica, samo ih pitaj za zahtjev za iste dionice vezano za hrvi, znaju oni.

Popuniš i pošalješ zahtjev i čekaš jedno 6-7 godina ( ako dočekaš )....Evo ja predao zahtjev u 10 mj 2008 i još čekam....

 

Ove godine se rješava 2008 godina, odnosno zahtjevi iz 2008 godine.

 

Kolega Kompa evo malo utjehe,ja sam predao u 8/2008g i prije 7 dana sam dobio dionice,pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Idi do ureda državne uprave po mjestu prebivališta, u ured za branitelje tamo di si predavao i zahtjev za priznavanjem statusa HRVI. Tamo će te dalje uputiti oko dionica, samo ih pitaj za zahtjev za iste dionice vezano za hrvi, znaju oni.

Popuniš i pošalješ zahtjev i čekaš jedno 6-7 godina ( ako dočekaš )....Evo ja predao zahtjev u 10 mj 2008 i još čekam....

 

Ove godine se rješava 2008 godina, odnosno zahtjevi iz 2008 godine.

 

odlaskom u mirovinu več prodao neke dionice koje sam dobio kao branitelj...a tek sam sad dobio status HRVI

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče tih nesretnih dionica, daju većinom od tvrtki koje su pred propašću, tako sam i ja prošao. Najbolje je rješenje dok se dobije sva papirologija odmah sve prodati jer vrijednost pada iz sata u sat. Rođak mi je čekao i mislio da će skoćiti cijene dionica jer je dobio od nekih hotela na Jadranu kao i ja kad počne sezona, međutim sa 4 mjeseca čekanja izgubio je 50% vrijednosti dionica.

Kad se dobije Rješenje, na njemu stoji da Žalba nije moguća, ali da se može podići Tužba Upravnom sudu, što sam ja i učinio (tužbu sam predao zbog velike razlike u iznosu vrijednosti dionica na dan kad sam predao zahtjev, 2008. godine i kada sam dobio Rješenje, 19.06.2013. godine), ali sa Upravnog suda su odgovorili da oni NISU NADLEŽNI za to i da su preusmjerili Tužbu u Split :tikvan:

E sad, što Split ima s tim, nemam pojma, bitno je odugovlačenje i vozanje branitelja kao i u svemu ostalom što nam rade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega Kompa evo malo utjehe,ja sam predao u 8/2008g i prije 7 dana sam dobio dionice,pozdrav

A dok si ih pitao prije nego si dobio dionice kada ćeš dobiti dionice jesu li tako i rekli taj datum otprilike kada si i dobio dionice ili neki drugi ?

 

Meni su rekli prije nekih 2 mjeseca da bi dionice mogao dobiti u 6 mj ove godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A dok si ih pitao prije nego si dobio dionice kada ćeš dobiti dionice jesu li tako i rekli taj datum otprilike kada si i dobio dionice ili neki drugi ?

 

Meni su rekli prije nekih 2 mjeseca da bi dionice mogao dobiti u 6 mj ove godine.

 

Kompa,tako je i kod mene bilo,nakon zadnjeg upita rečeno mi je da ću dobit u 5 mjesecu,navodno više ne pomažu požurnice sad rade po redu,tako da ih možeš očekivati krajem ovog mjeseca,početkom 6 mj.pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se tiče tih nesretnih dionica, daju većinom od tvrtki koje su pred propašću, tako sam i ja prošao. Najbolje je rješenje dok se dobije sva papirologija odmah sve prodati jer vrijednost pada iz sata u sat. Rođak mi je čekao i mislio da će skoćiti cijene dionica jer je dobio od nekih hotela na Jadranu kao i ja kad počne sezona, međutim sa 4 mjeseca čekanja izgubio je 50% vrijednosti dionica.

Kad se dobije Rješenje, na njemu stoji da Žalba nije moguća, ali da se može podići Tužba Upravnom sudu, što sam ja i učinio (tužbu sam predao zbog velike razlike u iznosu vrijednosti dionica na dan kad sam

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

predao zahtjev, 2008. godine i kada sam dobio Rješenje, 19.06.2013. godine), ali sa Upravnog suda su odgovorili da oni NISU NADLEŽNI za to i da su preusmjerili Tužbu u Split :tikvan:

E sad, što Split ima s tim, nemam pojma, bitno je odugovlačenje i vozanje branitelja kao i u svemu ostalom što nam rade.

 

Koga češ tužiti i po kojem članu zakona ? Zakon je poštovan.dobit ćeš besplatno dionice u određenoj svoti kuna iz udjela poduzeća koje posjeduje RH i to po nominalnoj vrijednosti.oni ne odgovaraju za trenutnu vrijednost dionica.pročitaj član zakona.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Prije 2 tjedna sam dobio riješenje na pravo dodjele dionica kao HRVI 30 %.

Kontaktirao sam sa brokerskom kućom i brokerom koji mi je rekao da još moram pričekati neke papire od dionica od tih tvrtki - poduzeća na koje sam dobio pravo po rješenju,te je rekao da to obično traje oko 10 dana i kada to dobijem da mu se onda javim jer ću tek onda moći prodati dionice a ne samo na osnovu rješenja.

 

Danas je prošlo 15 dana od kada sam dobio rješenje i još nisam dobio nikakve dionice niti PIN.

 

Jel zna netko koliko se isto čeka ili kakav kontakt broj da mogu pitati i raspitati se.

 

Unazad tih 15 dana pratim dionice koje sam dobio i vidim da sam samo za tih 15 dana izgubio oko 1000 kn jer vrijednost istih dionica pada iz dana u dan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Dragi suborci treba mi hitno Vas savjet misljenje pomoc kako god to nazvali. Dobio sam napokon dionice po statusu HRVI 20%, nominalne vrijednosti 18600kn...gledam cijenu istih dionica na trzistu i nema veze s tom vrijednoscu. E sad ono sto mene zanima ko tu koga pravi ludim koja je stvarna vrijednost tih dionica kad se prodaje,kome se obratiti za pprodaju ili cekati sa prodajom ...iskreno odgovor mi je potreban sto hitnije jer se nesnalazim u ovome ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi suborci treba mi hitno Vas savjet misljenje pomoc kako god to nazvali. Dobio sam napokon dionice po statusu HRVI 20%, nominalne vrijednosti 18600kn...gledam cijenu istih dionica na trzistu i nema veze s tom vrijednoscu. E sad ono sto mene zanima ko tu koga pravi ludim koja je stvarna vrijednost tih dionica kad se prodaje,kome se obratiti za pprodaju ili cekati sa prodajom ...iskreno odgovor mi je potreban sto hitnije jer se nesnalazim u ovome ...

 

A STVARI su takve,,nego kada si predao zahtijev za te dionice?ako se sječaš??pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi suborci treba mi hitno Vas savjet misljenje pomoc kako god to nazvali. Dobio sam napokon dionice po statusu HRVI 20%, nominalne vrijednosti 18600kn...gledam cijenu istih dionica na trzistu i nema veze s tom vrijednoscu. E sad ono sto mene zanima ko tu koga pravi ludim koja je stvarna vrijednost tih dionica kad se prodaje,kome se obratiti za pprodaju ili cekati sa prodajom ...iskreno odgovor mi je potreban sto hitnije jer se nesnalazim u ovome ...

 

Stvarna cijena ti je ona koju odredi tržište kapitala tj.burza.cijena ovisi o potražnji,u kojem segmentu je firma,dijeli li dividendu .....dionice koje si dobio su po knjigovodstvenoj cijeni koju je odredila svaka firma za sebe.jedno je knjgovodstvena a drugo tržišna.nisi naveo dionice ,i broj komada, firmi koje si dobio.možda ima nešto što vrijedi ostaviti za poslije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.




×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija