Jump to content

porez na promet nekretnina


danko_aut

Preporučene objave

Trebao bih pomoć...

Djevojka i ja smo zajednicki kupili zemljiste od grada, i u poreznoj su nam objasnili kako bismo bili oslobođeni od plaćanja poreza da svaki moramo zasebno podnijeti zahtjev za oslobođenje i ispuniti obrasce, pa smo sada malo zapeli, i imamo neka pitanja...

 

1. trebala bi nam pomoć oko ispunjavanja obrasca, jer su nam neke stvari nejasne, tražili smo pomoć u Poreznoj upravi ali su nam objasnili da neka sami to doma ispunimo i predamo

2. moramo sastaviti 2 izjave (da ćemo sagraditi kuću u roku od 5.g. i izjavu gdje smo stanovali) pa nas zanima jesmo li dobro sastavili izjave, ne bismo htjeli nešto ovjeriti kod javnog bilježnika a da nije dobro...

 

 

 

PRIJAVA POREZA NA PROMET NEKRETNINA

 

Prijavljujem nastanak porezne obveze poreza na promet nekretnina po ugovoru sklopljenom dana

09.10.2007 po pravomoćnoj odluci suda ili drugog tijela od

 

I. PODACI O PRODAVATELJU-OTUĐITELJU NEKRETNINE

1. Grad Zagreb

(Naziv / ime i prezime, adresa)

2. 001122334

(MB / JMBG, porezni broj)

3. Prodavatelj - otuđitelj nabavio je nekretninu koju otuđuje na temelju OVDJE NE ZNAM ŠTO UPISATI JER SMO ZEMLJIŠTE KUPILI OD GRADA...

 

 

II. PODACI O NEKRETNINI

1. Opis (građevine, stana, poslovne prostorije, zemlji.ta ili druge nekretnine) oranica (tako piše u vlasničkom listu i kupoprodajnom ugovoru, je li ovo dovoljno napisati, ili je potrebno dodati/promijeniti)

 

 

III. IZVORI SREDSTAVA ZA STJECANJE NEKRETNINE darovanje od roditelja (pošto sam student)

 

IV. SVRHA STJECANJA NEKRETNINE izgradnja kuće za rješavanje stambenog pitanja (ovako ili nešto drugo)

 

V. PODACI ZA PRIZNAVANJE POREZNE POVLASTICE ne znam što je potrebno ovdje unijeti

 

VI. NAPOMENE POREZNOG OBVEZNIKA ne znam što je ovdje potrebno unijeti (možda napomena da nemam članova uže obitelji, i da sam suvlasnik ovog zemljišta zajedno s djevojkom)

 

Pero Perić

Kačićeva 2

Zagreb

 

IZJAVA

Kojom ja niže potpisani XXXX pod punom materijalnom i kaznenom odgovornošću izjavljujem da ću u roku od 5.g. od dana kupnje izgraditi kuću na kupljenoj čestici (k.č.br.xxx, z.k.ul.xxx, k.o.xxx) i o tome obavijestiti Poreznu upravu.

 

IZJAVA

Kojom ja niže potpisani XXXX pod punom materijalnom i kaznenom odgovornošću izjavljujem da na adresi XXX koja je u vlasništvu moga djeda stanujem od 1978.g. i sve do danas nisam mijenjao prebivaliste.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ova prijava se ispunjava kod svake prijave poreza,

 

kako ja nisam tražila oslobađanje od plaćanja poreza ispunila sam podatke koje sam znala ( na šalteru nisu provjeravali ništa osim jeli potpisano) pod I 3. sam napislala : kupoprodajnog ugovora

 

što se tiče izjave, napomenuli su mi da kuća mora biti izgrađena do kućnog broja - pretpostavljam da to znači po novom s uporabnom dozvolom i upisana u katastar

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija