Jump to content

Kako izbjeći porez od prijevremene prodaje nekretnine???


Astra

Preporučene objave

  • 3 mjeseci kasnije...

Porez se plaća na razliku u vrijednosti kupnja/prodaja, a ne na cijeli iznos.

 

Kod 4 nekret. u 5 godina je 25% na ukupan iznos, ali se priznaju troškovi ulaganja u nekretninu (za stambeni prostor - prosječna cijena u izgradnji prema podacima gospodarske komore; za zemljišta, a pogotovo nasljeđena imate problem).

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

I ja imam jedno pitanje vezano na ovu temu. Vidim da se spominje brojka od 4 ili više nekretnina. A što je sa jednom nekretninom na koju je uredno plaćen porez od 5 posto a želim ju prodati u periodu kraćem od tri godine?

Radi se o zemljištu. Kupljeno prošle godine, uloženo novaca uz plaćeni porez, geomehaničko istraživanje tla(dosta skupo me došlo),plaćanje arhitekata za idejno rješenje. U međuvremenu je zemljište i uknjiženo na moje ime, i za to su plaćene uredno sve pristojbe.

Na tom zemljištu nisam ništa zaradila, čak se bojim da li ću moći vratiti bar ovo uloženo.

 

Moje pitanje je da li to zemljište podliježe ovom propisu gdje bih trebala platiti tih 25 do 35 % na razliku, ako ga želim prodati u roku manjem od tri godine? Da li uopće moram nekome prijavljivati kao obveznik ako ga prodam u slijedećih pola godine, da ne bi bila u prekršaju?

Unaprijed zahvaljujem na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija