Jump to content

Prodaja zemlje nakon naslijedstva bez HR drzavljanstva


Michelle

Preporučene objave

Postovani!

 

Na otocima sam ove godine po dijedu (mama mi je umrla rano) naslijedila nekoliko parcela i jednu sada zelim prodati. Nemam HR drzavljanstva (nego samo slovensko). Vlastnik sam zemlje tek nekoliko dana.

 

Jako cete me razveseliti, ako mi mozete odgovoriti na slijedeca pitanja:

 

1. Kako je sa porezima iz naslijedstva - palcam li neke poreze posto sam strani drzavljan (i koliko) ili ne?

 

2. Kako je sa porezima na prodaju - placam li neke poreze (i koliko) ili ne, ako prodajem zemlju odmah nakon naslijedenja?

 

3. Ako zelim graditi kucu na parceli, koju sam dobila u naslijedstvu, mogu dobiti sve dozvole isto ko HR drzavljani ili ima kakve razlike? Znam, da je ovo pitanje veliko, pa vam budem zahvalna ako me mozete uputiti na neku internetnu stranicu sa informacijama o toj tijemi.

 

Puno hvala na odgovorima!

 

Lijepe pozdrave,

 

Ursa :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. ne kad je naslijeđeno od djeda

2. ne, kupac plaća porez na promet, poreza na dohodak (gotovo sigurno) nema

3. može, sve isto kao i državljani RH

 

Otići odvjetniku, geodetu i arhitektu (ako msilite graditi ili dijeliti zemljište prije prodaje). Odvjetnik i, eventualno, geodet su dovoljni ako mislite prodati parcele u stanju u kojem jesu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija