Jump to content

Prodali 1. nekretninu (oslobođeni poreza), kupujemo drugu nekretninu...


nttol

Preporučene objave

Prije 4 godine kupili smo u Zagrebu (2osobe) nekretninu 43m2 i oslobođeni smo poreza zbog kupnje prve nekretnine. Situacija je sljedeća: preselili smo se u Šibenik, živimo kod roditelja, obitelj nam se povećala na 3 osobe i prodajemo stan u Zagrebu i kupujemo stan u Šibeniku od 75m2. Da li je moguće zbog presljenja u drugu županiju, povećanja obitelji i s obzirom da prodajemo stan, ne platiti porez za stan u Zagrebu kojeg prodajemo ranije od 5 godina od oslobođenja poreza i zatražiti, s obzirom da je stan u ZG po kvadratima neadekvatan, oslobođenje plačanja poreza na novoj nekretnini od 75m2?

HVALA!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možete platiti porez na stan u zg - 5% od cijene kada je kupljen - te zatražiti oslobađanje na stan koji kupujete jer je on adekvatan broju čl. Vaše obitelji.

prije 4 god. cijene su bile dosta niže tako da se to mislim isplati, u poreznom rješenju o oslobađanju Vam piše koji iznos će te platiti u tom slučaju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mbf je napisao:

možete platiti porez na stan u zg - 5% od cijene kada je kupljen

 

prije 4 god. cijene su bile dosta niže tako da se to mislim isplati, u poreznom rješenju o oslobađanju Vam piše koji iznos će te platiti u tom slučaju

a što je sa zateznom kamatom 15% od dana poreznog rješenja do sada?

mislim da vam je savjet pogrešan

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

savjet je dobijen u direktnom razgovoru sa referenticom porezne uprave u Splitu, nije me upozorila na plaćanje nikakvih kamata, odnosno u poreznom rješenju decidirano piše " ... ukoliko se stan otuđi u roku od 5 god plaća se gore navedeni iznos..." !? pono ću nazvat i pitat ima li kakvih kamata... pa javim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija