Jump to content

useljivost nekretnine


mgrbic

Preporučene objave

imam pitanje vezano da li je kuca useljiva. naime moze li se kuca proglasiti neuseljivom ako ima sve potrebno za zivot tu mislim na sobe za boravak i spavanje, kuhinju, kupaonu, wc, struju, vodu itd...kuca ima fasadu prozore vrata, sve kao i svaka kuca no vlasnik tvrdi da nije useljiva jer nema rijeseno grijanje :-o moze li grijanje biti stavka koja određuje da li je kuca useljiva ili ne? to mi je malo smjesno da moze jer se pec ili puhalica uvijek moze iznjeti i reci da kuca nije useljiva a u biti je.zanima me vase misljenje i jeli to stvarno tako kod nas

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ja imam vikendicu na moru koja nema grijanje, tj. koristim elektirčni radiator, a niti ima bilo tko od susjeda, a neki čak i stanuju tamo. Fino kupi onu štedljivu grijalicu i reci: "evo grijanja, kako nema grijanje, vidite da je toplo" :-D

 

Šalu na stranu, iako nisam proučavao propise o tome jeli kuća useljiva, pol' Dalmacije onda živi u neuseljivim objektima (ako je to jedini problem)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma stvar je sljedeca; najmoprimac ne zeli placati slobodnougovorenu najamninu pozivajuci se na to da nema drugu nekretninu pa da moze placati samo zasticenu najamninu,, no dokazano je da ima kucu na moru upravo ta doticna o kojoj pricamo. e sada kaj de dokazano da ima nekretninu poziva se na to da nije useljiva jer nema rijeseno grijanje. uglavnom odugovlaci sa postupkom izmisljajuci svakakve izgovore da nebi dobio slobodnougovorenu najamninu. ako se mene pite u zakonu o najmu pise da ukoliko najmoprimac ima u vlasnistvu drugu kucu ili stan (u ovom slucaju kucu) onda nema pravo na zasticenu najamninu. nigdje se u zakonu ne spominje da li kuca ili stan mora biti useljiva, jeli tako? cak da se i spominje mislim da grijanje (a pogotovo u dalmaciji) uopce nebi trebao biti predmetom pitanja useljivosti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija