Jump to content

otvaranje tuđe pošte


ruza

Preporučene objave

Da li šef ima pravo po zakonu otvarati svu poštu koja dođe na adresu firme iako je pismo naslovljeno na moje ime i odjel u kojem radim? On tvrdi da ima to pravo i otvara sve pošiljke na moje ime, te mi ih predaje kada želi (naravno, bez koverte).

PS. Radim u javnoj, kulturnoj ustanovi (knjižnici) kao voditelj odjela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pošta nije naslovljena na vas privatno, već na ustanovu.

Šef ima pravo otvarati poštu, ali je Uredbom u uredskom poslovanju određeno tko otvara pojedinu poštu unutar organizacije (onaj na koga je naslovljena).

Mislim da ta udredba ne predviđa sankcije za otvaranje od strane šefa iako je naslovljena na ustanovu s napomenom n/p Pero Perić

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 godina kasnije...
Zar vam netko vadi poštu iz sandučića, ili poštar samo ostavi hrpu koverti sa računima?

Nisam siguran ni jedno ni drugo, ugl. racuni za holding, hep i ostala davanja na stizu kasnije od ostalih ili uopce nestizu cijeli mjesec, onda moram zvati da mi se mailom ispostavi racun. U zgradi postoje nadzorne kamere pa cu pokusati vidjeti snimke. Par puta sam nasao racun na oglasnoj ploci, neznam zasto ako je na sandučiću jasno napisano prezime.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani, dali je kazneno otvarati tuđu poštu za račune (holding, hep, i td.)?
Bilo kakvu poštu.Čl.142 st.1 i 3 (ako bi to radio poštar) http://www.zakon.hr/z/98/Kazneni-zakon

 

A ako je ne dostavlja ili ne dostavlja na vrijeme i na za to predviđeno mjesto čl.42 http://www.posta.hr/UserDocsImages/posta/Dokumenti/Opci_uvjeti_za_obavljanje_univerzalne_usluge_20160301.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam siguran ni jedno ni drugo, ugl. racuni za holding, hep i ostala davanja na stizu kasnije od ostalih ili uopce nestizu cijeli mjesec, onda moram zvati da mi se mailom ispostavi racun. U zgradi postoje nadzorne kamere pa cu pokusati vidjeti snimke. Par puta sam nasao racun na oglasnoj ploci, neznam zasto ako je na sandučiću jasno napisano prezime.

 

Ja imam kuću i sandučić na ogradi, pa svejedno ponekad nađem tuđu poštu u sandučiću.

Ako je to baš pismo, onda i vidim odmah da nije na mene naslovljeno. Ali ako dobijem snop računa i uplatnica u standardnim omotnicama, nekad ni ne gledam nego redom otvaram i tek tad skužim da nije moj račun. A nekad je to i razno reklamno smeće (pozivnice za 'priliku stoljeća') ...

Pa kad meni tako pogrešno ubacuju, mogu si samo zamisliti koliko se poštar lako zezne (ili se i ne trudi) kad ima 50 sandučića...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 godina kasnije...

Pozdrav ekipa, dali je kažnjivo kad ti netko drugi vadi račune iz poštanskog i stavlja nazad, sa isprikom "mislio da je moje"! 

Uglavnom, sva brojila od HEP-a su na moje ime, ali ja uredno kad dobijem uplatnice, proslijedim dalje! I sada kako ne dolaze redovito uplatnice, frajer mi krade račune iz mog poštanskog, otvori i vrati! Dali on to smije?

Inače, smo na sudu jer je tip psihopat!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija