Jump to content

Razmisljam da upisem pravo.......


mali_od_batina

Preporučene objave

Pozdrav!

Evo trenutno sam maturant u jednoj strukovnoj skoli i sada se pred mene postavlja pitanje nastavka obrazovanja posto nije izgledno da cu moci naci posao u tehnickoj struci. Izmedju nekoliko fakulteta zanimam se i za pravni (u zagrebu) .Pa ako biste bili tako dobri da mi date neke osnovne informacije o fakultetu? Koliko ih se uspije upisati svake godine? Koliko ih otprilike zavrsi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možeš li sjediti svaki dan nad knjigom i učiti 8 sati? I tako 6 godina? I želiš li nakon toga svega raditi za 5000 kuna? Ako ne - nemoj upisati pravo!!! Idi na ekonomiju. Nekada (prije 9 godina) se jako teško upisivalo, samo ljudi s peticama iz srednje i jako dobro riješenim prijemnim) i završavala je četvrtina od te ekipe. Ne znam kako je sada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobro su ti odgovorili ni u ludilu stvarno ako to jako želiš!!!ako ti se da provoditi dane u učenju i to po 12h na dan i to 7-8 god kod mene u rijeci bio je prosjek studiranja 7, 5god pa ako želiš izvoli uživaj ja ti preporučujem da upišeš bilo što drugo osim prava jer će morati učiti cijeli život pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bože sačuvaj, kakav izljev gorčine, jada i čemera! Ljudi će dobiti dojam da su pravnici hrpa isfrustriranih dvonožaca koji su se upisom na pravni fakultet zauvijek obilježili kao gomila jadnih i nesretnih pojedinaca. Ovo o učenju 12h na dan u trajanju 7-8 godina je potpuna debilana. Tko toliko mora učiti pravo sigurno nije za njega i to sigurno nije prosjek po kojem se završava ovaj faks.

 

Ili to samo nastojite obeshrabriti potencijalnu buduću konkurenciju?:D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ako te zanima, ako te privlaci pravo kao disciplina...ako ti je zanimljivo kada slusas ili gledas odredjene pravne diskusije...ako ti je draze od drugih...ekon....kemije...medicine...elektroteh....

...onde upisi i nemoj slusati lose savjete...bitno je da te privlaci...barem malo, onda je to to....

...a uciti ces morati svugdje negdje vise, negdje manje to stoji...veze ce ti trebati svugdje za sve u svakoj struci...uspjeh ces poluciti u karijeri sukladno spletu svih tih okolnosti ili pak neces....

...ali na kraju svega vecina pravnika ipak voli sto su bas pravnici... :sudac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a čuj nije da se baš toliko ubijaš od učenja (bar ja nisam), uostalom i zabave (čitaj pijanke) su bile poprilično dobre. Meni nije baš bilo napeto upisati pravo, bil ami je druga opcija, i jednostavno sam to kad sam počela raditi zavoljela i našla se totalno u tome. Prve dvije godine pogotovo nisu zanimljive nešto. A što se plaće tiče, čuj ima svakakvih poslodavaca, ja sam imala sreću pa su mi bili super. Ali svakakvih poslodavaca ima i da završiš ekonomiju i građevinu. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija