Jump to content

Uvjerenje o građevinskoj dozvoli


Ane1980

Preporučene objave

Pozdrav svima,

obracam vam se u nadi da cete mi znati pomoci s mojim problemom.

Naime, otvaram obrt i u hitro.hr mi je receno da mi je potrebno nekakvo uvjerenje da zgrada u kojoj stanujem i u kojoj ce taj obrt biti smjesten ima gradjevinsku dozvolu (s obzirom da je sagradjena izmedju 1968. i 1991.)

Medjutim, nitko mi ne zna reci gdje i kako da dodjem do tog uvjerenja. Cijelo prijepodne nazivam kojekakve urede i ispostave i nitko nema pojma.

Bila bih jako zahvalna ako bi se nasla koja dobra dusa koja zna nesto o tome!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

Izgledno da Vam je potrebno Uvjerenje o uporabi, a na tragu ovog odgovora u nastavku i bio bi sljedeći:

Ishođenje uporabne dozvole po starom i ishođenje Uvjerenja o upotrebi po novom zakonu razlikuje se u tome kaj po novom zakonu rade taj "tehnički pregled" ovlaštene osobe, a ne više državna uprava: (kontrolu izgradnje objekata po propisima i pravomačnoj građevnoj dozvoli i pišu završna Izvješća za zgrade do 400m2), i sada na odgovornost ovlaštene osobe bez uplitanja u stručno mišljenje državne uprave.

Državna uprava potom na temelju tog Izvješća po novom izdaje Uvjerenje za uporabu..za cca 8dana.

U tom postupku koju provodi ovlaštena osoba bitno je da izgrađena zgrada ne izlazi izvan tlocrtnih i visinskih gabarita utvrđene idejnim projektom, a da bi se to utvrdilo treba ovl.osoba snimiti zgradu-objekt na licu mjesta i napraviti izvedeno stanje -projekt izvedenog stanja i napisati u kompletnoj analizi stvarnog i projektiranog Izvješće o gradnji za koje odgovara po novom Zakonu.

 

Do sada je po starom Zakonu državna uprava putem komisije i tehničkog pregleda provodila taj postupak na svoju odgovornost i potom izdavala Uporabnu dozvolu, ukoliko su bili uklonjeni svi eventualni nedostaci (bilo ih je uvijek) utvrđeni tehničkim pregledom od strane komisije.

Taj postupak je mogao trajati mjesecima, od utvrđivanja dana za tehnički pregled (15-30dana), provedbe tehničkog pregleda (cijeli dan), do uklanjanja nedostataka od 30 -60 ili pak 90 dana, ovisilo je o nedostatku i načinu uklanjanja, pa do pisanja Uporabne dozvole (cca još 30dana)...

Toliko...

 

:vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imala sam isti problem kad smo selili u novi poslovni prostor.

Zaista treba pravomoćna građevinska dozvola.

Ja sam to riješila jednostavno jer živim u zgradi u kojoj je i poslovni prostor pa sam imala sva saznanja o gradnji zgrade.

Otišla sam do ureda koji je izdao građevnu dozvolu i oni su mi iz arhive izvadili predmet, kopirali, udarili pečat pravomoćnosti jer se nitko nije žalio. To je potrajalo cca 10 dana dok su to prokopali iz arhive.

Zgrada je građena 1982.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I logično je da je potrebna uporabna dozvola, jer je to akt u " jednim udarcem dvije muhe".

Najme uporabnom dozvolom se dokazuje da je s građevinskom dozvolom po kojoj se gradilo i sa objektom koji je u stvarnosti izgrađen sve O.K.

:-P:-)

Sve ostalo je birokracija i nema smisla.

:misli::bjezi:

Jer, po logici, pravomoćna građevinska dozvola ne dokazuje pri otvaranju obrta, da je zgrada samom

građevinskom dozvolom i uredno izgrađena po istoj

i da se u tim prostorima može obavljati obrt, bez minimalnih tehničko-sanitarnih uvjeta.

:no-no::jok: Jelda?

I zato tak uporabnom dokazujemo da je i objekt izgrađen po pravomočnoj građevinskoj dozvoli i da ispunjava minimalno sanitarno- tehničke uvjete, a sve za obrtanje ili otvaranje obrta. :-D :fucka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alfaro je napisao:

I logično je da je potrebna uporabna dozvola, jer je to akt u " jednim udarcem dvije muhe".

 

Sve ostalo je birokracija i nema smisla.

nažalost ima smisla kad je birokracija u pitanju, jer sam ja za komisiju koja utvrđuje minimalno tehničke uvjete platila 1200,00 kn uz to sam ponovno morala platiti atest za struju iako je prethodni korisnik prostora to već imao. Ali ,navodno, prošlo je od prethodnog atesta više od 5 godina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ani2 je napisao:

alfaro je napisao:

I logično je da je potrebna uporabna dozvola, jer je to akt u " jednim udarcem dvije muhe".

 

Sve ostalo je birokracija i nema smisla.

nažalost ima smisla kad je birokracija u pitanju, jer sam ja za komisiju koja utvrđuje minimalno tehničke uvjete platila 1200,00 kn uz to sam ponovno morala platiti atest za struju iako je prethodni korisnik prostora to već imao. Ali ,navodno, prošlo je od prethodnog atesta više od 5 godina

Eh birokracija....da veliki je to problem...

no kod ishođenja uporabne dozvole trebalo je do sada uplatiti na korist državnog proračuna samo takse.... a kad imate uporabnu dozvolu imate regulirano sve ateste i minimalne tehničko-sanitarne uvjete i na koncu ispravnost pravomočne građevinske dozvole i zgrade odnosno objekta na terenu ili u stvarnosti,

i to je to, možda nešto jeftinije...

:seks:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija