Jump to content

bolovanje i ugovor na određeno


zbunjoza

Preporučene objave

molim vas, savjet

ugovor o radu potpisao sam na određeno vrijeme i sad se približava datum kad mi ugovor ističe

koliko bolovanjem mogu produžiti primanje plaće jer se sad u vrijeme blagdana jako teško snaći za novi posao, imam kredit, podstanarstvo a supruga ima premala primanja da bi nas mogla uzdržavati

poprilično sam siguran da ću otkaz ugovora dobiti iako sam se ponadao da će mi ga produžiti pa se nadam da ne reagiram prekasno

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

HZZO

 

Zakon o obveznom zdravstvenom osiguranju ("Narodne novine", broj 85/06, 105/06, 118/06, 77/07 i 111/07)

 

Članak 42.

 

 

Osiguraniku kojem je za vrijeme trajanja bolovanja prestao radni odnos, odnosno obavljanje djelatnosti osobnim radom, pripada naknada plaće, još najviše 30 dana nakon prestanka radnog odnosa, odnosno obavljanja djelatnosti osobnim radom.

Iznimno od stavka 1. ovoga članka, ako je osiguranik u vrijeme prestanka radnog odnosa bio u korištenju bolovanja koje je neposredna posljedica sudjelovanja u Domovinskom ratu, pripada mu naknada plaće za navedeno bolovanje i nakon prestanka radnog odnosa, sve dok ponovno ne bude radno sposoban, odnosno dok mu konačnim rješenjem nadležnog tijela ne bude utvrđena invalidnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija