Jump to content

GPP u Osijeku i Zagrebu


anonimno

Preporučene objave

:-( Prosjek polaganja gpp a u Osijeku je godinu dana, isti profesor je i u Zagrebu. mnogi su se prebacili u Ri. i u St. i položili uglavnom iz prve. S obzirom da je literatura ista u čemu je štos.. Imali netko iskustava sa tim prebacivanjima u R.i S.?

Meni je to zadnji ispit već godinu dana...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Odgovora 255
  • Tema pokrenuta
  • Zadnji odgovor

najviše su sudjelovali

Dragi kolega, bio sam student zagreb.pravnog faksa, neke ispite sam dosta padao i prebacio se u Osijek misleći da je lakše, ali grdno sam se prevario.. e onda sam otišao u Split i trg.ugov.pr., pravo društava, gpp, gp, i neki izborni dao u četiri mjeseca. Za nepovjerovati! i svi ostali isto.. Splitskom faksu treba ukinuti status sedmog stupnja. Idi tamo i gotov si... trži posao... živio!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Istiina je da je GPP jednako težak u Zg i Os te da mnoštvo studenata odustane od polaganja tog ispita u Os te odlaze masovno u Rijeku polagati isti(gdje postoji POSEBAN rok za osječke studente). Ja sam taj ispit položila iz 1. puta nakon puno mjeseci teškog učenja i sad mi je bed gledati kako neki odlaze u Ri to polagati jer se ne smatram ništa pametnijom od njih da sam ja to položila u Os a da netko to ne može...samo da sam ulupala onda bezveze vrijeme i živce...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno. Potrošija si godine prebacujući se s faksa na faks, a usput si učija te predmete. Ako si iole inteligentan u toliko vrimena bi naučija te predmete i na engleskom i položio ih i na Harvardu. Molija bih moderatore da ove glupe teme ne stavljaju ovdje. Notorno je da ima studenata koji zapnu i koji za to, naravno, krive drugoga, trećega, i koga sve ne. Isto tako ima ih da su diplomirali, a da nitko ne može shvatiti tko je njima dao diplomu (na svim faksovima, pa čak i Zg i Os). Istina je, nažalost, takva da svi naši pravni fakulteti nisu zahtjevni niti teški.

je napisao:

Dragi kolega, bio sam student zagreb.pravnog faksa, neke ispite sam dosta padao i prebacio se u Osijek misleći da je lakše, ali grdno sam se prevario.. e onda sam otišao u Split i trg.ugov.pr., pravo društava, gpp, gp, i neki izborni dao u četiri mjeseca. Za nepovjerovati! i svi ostali isto.. Splitskom faksu treba ukinuti status sedmog stupnja. Idi tamo i gotov si... trži posao... živio!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

a ti si vjerojatno diplomirao u splitu kad imas takav stav,ili uopce nisi studirao pravo. definitivno splitskom fakultetu trebaju cvrsci kriteriji,ili kao sto je jedan kolega predlozio,da mu se oduzme status sedmog stupnja. moje je skromno misljenje da oni koji nisu okusili gorcinu padanja nakon visemjesecnog driblanja ispita,iz subjektivnih ili objektivnih razloga,ne mogu dati mjerodavno misljenje. preporucam nadleznima da izjednace kriterije na svim pravnim fakultetima koliko je to moguce kako bi svim hrvatskim buducim pravnicima pruzili jednaku perspektivu u zavrsavanju fakulteta i,prije svega,studiranju. apsolventica :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Odgovaram ovom fantomu iz Splita..

Dragi kolegice i kolege sa pravnog iz Splita, da imate upola kriterije kao u Zg. i Os. dalmaciji bi kronično falilo pravnika..

Moja cura je u Splitu dala pet ispita za sedam mjeseci, što ovdje u kontinentali nije moguće skoro pa ni dvije godine. I da, prije bi na mađarskom položio gpp, ugovore i društva nego kod ovih idijota u Osijeku..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Dragi narode, kolegice i kolege... da, u Osijeku i Zagrebu položiti gpp, je nešto kao da tri života nečija napišeš u jednu knjigu. Prof. Kunštek u Ri. je fer i ispravan, samo što on traži i ovrhu, u Splitu je ispit drlog ali njima moraš platiti cijelu godinu, neke 3500 milje kuna, plus upisnine i slično.. Ono što znam, je to da u Ri, više ne primaju nas stoku iz Os. i Zg., ustvari, navodno si uvijek i morao imati štelu za Ri. da te prime. ovi svi koji su tamo dali taj ispit, imali su štelu za prebacivanje, samo što svi lažu... Vi/mi, smrtnici, polažemo kod bolesnika, najteže što se može, eto, opet će mamini i tatini sinčići i ćerkice dobro proći.. a onda posao, to vam je načelo zakonitosti, ustavnosti, ravnopravnosti.... bla,bla,bla..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mogli bi posebnu temu otvoriti, pa da malo izmijenimo iskustva i slučajeve naših kolegica/a, odnosno tih tatinih i maminih kćerkica i sinčića, koji mi se gade kao i ti korump.profesori. Često oni daju ispite takvima zbog sile manjeg otpora, dodvoravaju se njihovim milim roditeljima/dužnosnicima, i ovi mi se gade! Štujemo se ! Moš mislit, a tebe jebe po godinu i po da ti neku dvojku izmilji u indeks. Gade mi se!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostao mi je u doista nezaboravnoj uspomeni.

 

Jest da sam ga od prve polozila, ali nas je narucio na ispit u petak oko 19.00 h. Ubio volju za zivotom u meni na ispitu, ispitao sve, cak mu se cinilo kao dobra ideja da me i obiteljsko ispituje, ali se nisam dala i polozila. Tek sad shvacam da sam zapravo fantasticno prosla...

 

Najbolji je dio da mi ukucani nisu vjerovali da idem na ispit jer da kao nitko normalan ne zakazuje usmeni u petak navecer....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moji kolegice i kolege.

Mene kao studenta st pravnog faxa uzasno smeta

to vase misljenje.Vi ste se svi uhvatili GPP-a koji je u Splitu lagan predmet za poloziti cisto iz razloga sto se profesor koji ga vodi ima politicke ambicije i

boli ga ona stvar za katedru,jer ce vrlo vjerojatno uskoro postati gradonacelnik.

Npr na prvoj godini pravnog faxa imate

Malenicu-osobu koja je Kregar wannabe po svim kriterijim i inim glupostima

Viskovica- drzi teoriju prava i drzave,i recimo da bi se mogao slobodno usporediti sa Kurtovicem gore u Zg. Mada koliko sam cuo Kurtovic daje nekakve kolokviej preko kojih se moze dati ispit,a ovaj ni to nema. Pitajte malo kolege u rijeci o njegovim knjigama i njegovom stilu pisanja,a njegova se knjiga mora znati napamet ako zelite proci.

 

II godina

 

Gp- H Kacer - profesor kojem je ove godine u jesenskom roku od cca 360-370 ispita (ne sjecam se tocnog broja,ali ako vas zanima mozemo i to provjerit u referadi) proslo 27 ljudi.

Osoba radi koje su ljudi gubili pravo studiranja....

 

Znam da vam je tesko sa GPP-om,culi smo i mi za tog ludaka,ali mislim da vam to ne daje pravo da pljujete po nama.Split je u losoj situaciji jer je blizu Hercegovine,pa se svakav "sljam" moze upisati na fax,fakultetu to dapace odgovara jer on zivi od ljudi koji studiraju po7-8 godina i placaju studij.

NA prvoj godini nas je bilo oko 440 AFAIk,a sada nas je redovito trecu godinu upisalo 25-30.Toliko o procesu eliminacije....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega iz Splita! Da, u pravu si.. naravno da ne želimo paušalno izjavljivati kao i kritizirati po vašem St.faksu. Ja sam student Os.pravnog faksa, evo skoro sam gotov.. Spomenuo si neke tvoje/vaše profesore, ja osobno smatram da gotovo nijedan profesor i asistent na Os. pravnom faksu nisu normalni ! Izflustrirani, kompleksaši, posebno asistentice ! Poanta je da na svakom faksu ima takvih a pitanje je što mi studenti možemo promijeniti!!?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovor momku iz Splita.. Pa kolega ovo ovdje je tema o Gpp u.. nemoj misliti da su drugi ispiti lagani, ustvari na pravu nema laganih ispita, samo možeš imati malo više sreće kod nekoga.

Ako krenemo od pretpostavke da smo svi prosjek. Znači, ima vrijednih, marljivih kao i lijenih studenata i to na svim fakultetima kao i na Pravnim u Hr. Međutim, znamo što je prosjek. Pa, prosjek studiranja u Os. Zg. je 8.6 godina a na St.faksu je oko 6.7 godina. Mislim da je to dovoljno kako bi došli do zaključka gdje je teže.. Ne kažem da su kod vas niski kriteriji ali kod nas u kontinetali su daleko previsoki.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Buduci da sam studirala u Zagrebu u vrijeme kada se ispiti nisu cjepkali kao sada (trgovacko, gradjansko...sve su bii po jedan ispit) i zavrsila u roku, mogu reci da ne spadam u ljencine.

 

Zato sam i mislila da neki vrag nije u redu sa studentima koji sto puta izlaze na neki ispit, padaju ko po pravilu, gube godine... dok malo nisam cula price kako se studira danas.

 

Totalno mi je napojmljivo da u npr. u splitu Kacer otkazuje usmeni pet puta, da ti se rok od datuma odredjenog na rasporedu, pomakne za 20 dana kasnije i to na dan kad imas neki drugi ispit pa ne mozes izaci. Da se ne dolazi na konzultacije, da se trenira sila... pa nisu bas svi studenti totalni idioti i ljencine, neki su vrijedni ljudi ali su uvjeti grozni.

 

Rokova je premalo. Nekada su bili mjesecni i imao si prilike stvarno dovoljno puta sllusati ispit, vidjeti sto te ocekuje i sto se od studenta trazi. Sad niti imas prilike ispit slusati tako cesto, niti izlaziti.

 

Na fakultetu reda mora biti. Mora se unaprijed raspolagati rokovima kako bi mogao planirati godinu, mora se taj rok i postivati, mora se studentu dati tocnost i urednost, a s druge strane onda mozete traziti znanje.

 

Po danasnjim uvjetima... nisam sigurna da bih i sama zavrsila u roku. Cini mi se da je St najneuredniji i najmanje sredjen pravni faks i da je zato tamo tesko studirati. A znanje se mora pokazati svugdje. Ako se gpp ispituje u zg na nacin kako se ispituje, student se mora pripremiti i znati sto ga ceka. Nema iznanadjenja, mucit ce te i pilit do bola, ali barem znas kada i kako. U st, barem cujem, nisi siguran ni kada ni kako. Mene bi to jako smetalo...

 

S druge strane, cini mi se da su se i studenti promijenili. Danas si puno vise toga uzimaju za pravo. Meni nekada nije padalo na pamet prici profesoru ako bas nije bilo potrebno,a uciniti to izvan konzultacija....brrrrr, nikada. Traziti protekcije, popustanje...ajme meni. Nisu svi takvi, ali onih koji traze laksi put je sve vise, devalvira se vrijednost studija, normalni studenti gube volju i vjeru. Onaj mail sa slikom upozorenja legendarnog profesora sa zg fakulteta kojim obavjestava studente da roditelji nisu dobrodosli na konzultacijama zivi je i eklatantan primjer onoga sto se danas radi. Strasno!

 

Valjda se covjek jednostavno mora prilagoditi...

 

I da, pismeni o dala isto iz prvog pokusaja.

 

Sretno i zavrsite to sto prije. Ceka vas cisti med i mlijeko.... :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kada sam ja upisao Pravo,dakle prije 3 godine,nama je receno da je statistika po pitanju studiranja pravnog faxa u Splitu izracunala da je prosjek studiranja 8.0 godina.

Medutim mene je zasmetalo sto je rekao momak sa pocetka threada,kako je u 2-3 mjeseca polozio GP,KPP,GPP i pitaj boga sto jos nije nabrojio.Po toj njegovoj prici ispalo je da je splitski pravni fakultet otprilike kao Konzum,dodes,malo cekas i na kraju izades sa diplomom.JA necu nista reci,ali raspitajte se malo ako vas bas toliko zanima kakvo je GP u Splitu.Mozete procitati u Aninom postu o cemu se radi,a to je samo dijelic pizdarija koje mu se toleriraju.

Po pitanju GPP-a sam objasnio u cemu je bit stvari,i zasto ej puno lakse proci u Splitu nego u ZG ili OS.

 

Srdacan pozdrav

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam lik sa početka, ispite sam učio dvije godine, nisam ih uspio položiti u Osijeku... znači nisam ja pao sa Marsa pa ih položio u St. odmah. ( Konzum ) . Profesori u St. su nekako normalni, normalno ispituju, ne fantaziraju.. i moje učenje je rezultiralo tako što sam ih položio. To je poanta priče! Uči i položit ćeš! Za razliku od Osijeka...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolegi iz Splita savjetujem da ode u referadu i provjeri prosjek studiranja kod njih.. ustvari, ko zna.. možda i je osam godina... isuse, koliki bi vam bio u Zagrebu.. drž se ti svog hajduka i lipih maslina, a nama u kontinentali prepusti pravo.. Vidiš gdje nam je država?? kada je vode hercegovci i dalmatinci... strašno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bok narode, eto i ja spadam u grupu onih koji polažu gpp ( Uzelac) godinu dana.. Uključujem se u ovu malu raspravu vezano za ovu djevojku koja je dala gpp za tri mjeseca.

Naučila je, to je ok.. ali nismo mi ostali baš svi foliranti, Pitanje: recite kolegice pet latinskih sentenci za pravomoćnost?? Palo je 7 ljudi na tom pitanju, u knjizi odgovora nema.. e to kolegice morate znati iz opće pravne kulture... i slično.. nije uvijek tako, naravno... u svakom slučaju prosjek učenja i prolaska nije tri mjeseca.. imala si sreću..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Split sve prima, moraš samo dobro platiti i neke glupe razlike polagati, metodologija i informatika valjda. Na ispit idi kod Sesara jer kod njega izvačiš kartice i ne fantazira lik.. i to je to brate.. Rijeka odugovlači, čujem da svi čekaju odgovor.. međutim, Kunštek iz Ri. nije više ono što je bio.. a čuj, sada je izdao i knjigu iz Mpp a, pa je i on faca.. ubit će te sa ovrhom.. to je to...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja djevojka je obišla nekoliko pravnih fakulteta. Ja sam završio na jednom. Ono što sam zaključio je definitivno velika razlika u kriterijima, pristupu, ljubaznosti.. profesora. Od predmeta do predmeta kao i velike razlike u tim svim kriterijima između fakulteta. Tako da ako studirate u St. Ri. Zg. Os. apsolutno kao da studirate sasvim drukčije fakultete. Nemojte me bukvalno shvatiti. Nekakva norma bi trebala postojati. Svaki profesor u svojoj katedri je nedodirljivi šerif.. Sveučilišta su nezavisna kao i profesori.. ja stvarno ne znam kome oni podnose izvješća, tko bi njih trebao nadgledati, da li je njihov rad zadovoljavajući, nadasve pedagoški!! Formalno postoji, ali u praksi svi znamo da su to gluposti.

Predivan primjer je upravo gpp. Uzelac u Osijeku i Zagrebu i paralelno imate Sesara u Splitu kao i ljudinu Kunšteka u Rijeci. Naravno da nije isto gdje ćete polagati.

 

Riješenje problema vidim na ovaj način!! Pošto su gradiva ista, svi bi trebali uvesti kartice sa pitanjima i to svi fakulteti iste.. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Riješenje problema vidim na ovaj način!! Pošto su gradiva ista, svi bi trebali uvesti kartice sa pitanjima i to svi fakulteti iste

 

tek bi onda izbile pobune :) zamisli da se tako nade recimo sva 4 profesora iz GPP-a,svak da svoj dio pitanja,i onda recimo uvedu nekakav popis od cca 1600 pitanja po kojima ce oni ispitvati....

 

ili kombo Kregar+Malenica.......

brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo u tome i je problem pri samom stavu. Ne može on dati "svoje" pitanje.. Zna se što je mjesna a što stvarna nadležnost a što funkcionalna.. ili "recite mi nešto kolega o priznanju činjenica" ...

Pa gradivo je isto.. i studente se treba ispitivati da se vidi da li su usvojili gradivo!!!! Naravno da će tu biti "njihovih" pod pitanja u čemu će se oni razlikovati, i naravno da treba i profesorima priznati njihovu individualnost ali ja osobno mislim da bi trebale postojati kartice sa pitanjima..

I složili bi se oni, jer bi morali!! Dobili bi nalog, naredbu, kako hoćeš.... :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čujte, svako ima pravo na svoje mišljenje. Nekako imam osijećaj da ste vi davno studirali. Mislim da studiranje prije i danas nije baš isto.

Pitanja koja bi se unaprijed sastavila, pokrila bi cijelo gradivo. Ponavljam, profesori bi mogli dopunjavati i postavljati pod pitanja ali vezano za meritum pitanja sa kartice. O "bubanju", pa zar se sada ne buba. Što to znači "bubanje" Što znači na bubati 900 stranica.? To je moj prijedlog kako bi se donekle smanjile ovlasti profesora, subjektivnost njihova i nepristranost. Ne treba ulaziti u to da li je ili nije pristran. Pravila za sve ista. .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

 

 

 

 

 

 

 

Re: GPP u Osijeku i Zagrebu Odgovori

 

Moja djevojka je obišla nekoliko pravnih fakulteta. Ja sam završio na jednom. Ono što sam zaključio je definitivno velika razlika u kriterijima, pristupu, ljubaznosti.. profesora. Od predmeta do predmeta kao i velike razlike u tim svim kriterijima između fakulteta. Tako da ako studirate u St. Ri. Zg. Os. apsolutno kao da studirate sasvim drukčije fakultete. Nemojte me bukvalno shvatiti. Nekakva norma bi trebala postojati. Svaki profesor u svojoj katedri je nedodirljivi šerif.. Sveučilišta su nezavisna kao i profesori.. ja stvarno ne znam kome oni podnose izvješća, tko bi njih trebao nadgledati, da li je njihov rad zadovoljavajući, nadasve pedagoški!! Formalno postoji, ali u praksi svi znamo da su to gluposti.

Predivan primjer je upravo gpp. Uzelac u Osijeku i Zagrebu i paralelno imate Sesara u Splitu kao i ljudinu Kunšteka u Rijeci. Naravno da nije isto gdje ćete polagati.

 

Riješenje problema vidim na ovaj način!! Pošto su gradiva ista, svi bi trebali uvesti kartice sa pitanjima i to svi fakulteti iste..

13:11 17/11/2005

 

 

 

 

 

Da, stvarno, tko njih kontrolira, imate mogućnost da zovete komisiju.. moš mislit..

Ono za "šerife" je prava riječ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam polozila gpp u osijeku kod "zagrebacke ekipe". Onda je jos dolazila i neka Uzelceva asistentica. Ovako, ucila sam 2 mjeseca i roknula (imala sam 15 bodova). Onda sam ucila jos 2 mjeseca i polozila bez problema - iz pismenog sam dobila 4, al sam za kraj dobila 3. Ucila sam recimo oko par sati dnevno, ali koliko se sjecam, znala sam skoro cijelu knjigu napamet. Savjetujem da si nabavite cijelu hrpu prijašnjih testova i kad dobro prozvacete knjigu, ucite po pitanjima. sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na pravu u Ri. je prosjek studiranja 6,8 godina, kao i u Os, i duže je nego u Zg. i St. Imam puno poznatih u sva 4 pravna sveučilišna grada u Hrv. Os.super jer se mogu prebacivati predmeti npr. gpp sve do kraja vući. U Ri. to ne postoji već godinama. Položiti kpp, mpp, pa i nacionalno pr. u Ri. je drama. Gpp polažeš ali moraš znati opširno i napamet (daleko od laganog), zna slati na parcijalu. Prebacivanje je moguće, ja znam dvije cure koje su bez veze dobile premještaj, ali su pisale molbu dekanu i bile ljubazne s tetema u evidenciji, što je hrabro. Zg. je veliki ozbiljan fakultet koji upravo zbog veličine ima problema sa održavanjem nastave, brojnosti ljudi na ispitima. St. je totalno neorganiziran, ali ne bih rekla lakši od ostalih.

I na kraju, kolege drage, učite se toleranciji, a tovarsko-hercegovačka-plavuša vrijeđanja prepustimo nekoj drugoj struci. Ne zaboravite svi oni "kulturnjaci" u Saboru su također pravnici...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na pravu u Ri. je prosjek studiranja 6,8 godina, kao i u Os, i duže je nego u Zg. i St. Imam puno poznatih u sva 4 pravna sveučilišna grada u Hrv. Os.super jer se mogu prebacivati predmeti npr. gpp sve do kraja vući. U Ri. to ne postoji već godinama. Položiti kpp, mpp, pa i nacionalno pr. u Ri. je drama. Gpp polažeš ali moraš znati opširno i napamet (daleko od laganog), zna slati na parcijalu. Prebacivanje je moguće, ja znam dvije cure koje su bez veze dobile premještaj, ali su pisale molbu dekanu i bile ljubazne s tetema u evidenciji, što je hrabro. Zg. je veliki ozbiljan fakultet koji upravo zbog veličine ima problema sa održavanjem nastave, brojnosti ljudi na ispitima. St. je totalno neorganiziran, ali ne bih rekla lakši od ostalih.

I na kraju, kolege drage, učite se toleranciji, a tovarsko-hercegovačka-plavuša vrijeđanja prepustimo nekoj drugoj struci. Ne zaboravite svi oni "kulturnjaci" u Saboru su također pravnici...

 

 

 

 

Ne točno! Prosjek studiranja u Osijeku /statistički bilten 2003/2004god. redovni 7.3 a izvanredni 10.2 godina, prosjek zajedno je 8.8godine. U zadnjih 15 godina nikada nije bio manji od 7.0 godina. U zadnjih par godina se taj prosjek znatno pogoršao. Studenti vrlo dobro znaju zašto..

 

Onaj komentar o kulturnjacima u saboru baš i ne razumijemo i koliko znamo mnogi od njih nisu pravnici. A oni koji su diplomirali poslije 90 tih, a bili su stariji od 30 godina, oni imaju samo diplome Pravnih fakulteta ali (među nama) oni nisu pravnici.. oni su....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolege!

 

Čitajući ovu raspravu (iako, teško da se ovakvo pretežno neargumentirano nabacivanje mišljenja može uopće raspravom nazivati), neupućeni bi čitalac vrlo olako mogao shvatiti da studenti koji pravo završe u Splitu nisu ni do gležnja studentima iz Osijeka i Zagreba. Smatram da je takvo razmišljanje sve samo ne ispravno.

 

Eto, kako i sam studiram u Splitu lako mogu posvjedočiti kako je situacija na našem fakultetu daleko od idealne. Organizacija je katastrofalna (ispite, primjerice, prijavljujemo MJESEC dana prije početka roka, i pitanje je sreće koji će nas datum u roku dopasti - e.g. jedan ispit prijavljen za 15.9., a drugi za 30.9., dodijeljen mi je rok 30.9. za oba ispita, i to u ISTO VRIJEME!), a nije točno ni da se ispiti prolaze "kao od šale". Istina je da su neki ispiti kod nas lakši nego kod vas (a vjerovali vi ili ne, postoje i obratni slučajevi), ali treba spomenuti i to da u ZG na svakm kolegiju postoji više spitivača, i puno toga ovisi o tome kod koga se ispit polaže. U ST (osim u nekoliko kolegija) toga nema. Osobno sam 4 puta izlazio GP1 (GP je kod nas prepolovljen) i nakon tog iskustva me priče o "lakom studiranju" u Splitu sve lagano tjeraju na WC.

 

U globalu, stvari su svugdje daleko od idealnih. i kod nas, ali i kod vas. Ali ono što znam jest da iza svakog mog položenog ispita leži debelo učenje, i da nijedan ispit nisam prošao a da to nisam i zaslužio. Meni je žao što vam Uzelac kroji sudbinu kako mu drago, ali problem je kad profesori rade takva sranja (iako ih ima i kod nas, vjerujte - možda samo u malo manjem broju i lakšem obliku), a ne kada ih ne rade!!

 

U svakom slučaju, umjesto da se ovdje prepiremo čiji je tata jači, trebali bismo poraditi na međusobnoj komunikaciji i suradnji nas studenata koji studiramo na različitim sveučilištima, jer tko će ako mi nećemo? Nama je u interesu!

 

Lijep pozdrav!

 

:wavey:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kulturnjaci pod navodnicima, kolega! Znači da dosta naših kolega u struci ima znanje, ali ne i osnove kulture i kućnog odgoja, a kao primjer navodim bilo koju saborsku sjednicu.

Pridružujem se donjem postu, manje svađe, više suradnje!!!

U lipnju ove godine voucher Pravnog fakulteta u Os. je bio ograničen na studiranje kraće od 7 godina!!! Znam jer mi je sestričina diplomirala ove godine u Os., i zaposlila se na taj način. Što opet ne znači ništa, jer kriterij kvalitete studija nije dužina studiranja.

Pozdrav svima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolegice i kolege iz radićeve... Kolega je gp polagao čak 4 puta. (St). zamislite vi to.. E pa moj kolega, ako ne izađeš barem deset puta nije ti posao. Jelenica se izlazi oko desetak puta da bi ga prošao i jako si dobar ako ga daš do negdje 8 puta, Uzelac.. tko zna.. Ja polažem tri ispita sada će biti oko tri godine.. Problem koji mi imamo i dečko koji je izmislio ovaj post je taj da mi iz Os. i iz Zg. ne možemo se lagano prebaciti na druga sveučilišta da položimo neke ispite.. e da su nama svi ispiti kao ovi vaši teški... To je problem! Luđaka ima svagdje, e mi hoćemo da biramo svoje luđake..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolegice i kolege iz radićeve... Kolega je gp polagao čak 4 puta. (St). zamislite vi to.. E pa moj kolega, ako ne izađeš barem deset puta nije ti posao. Jelenica se izlazi oko desetak puta da bi ga prošao i jako si dobar ako ga daš do negdje 8 puta, Uzelac.. tko zna.. Ja polažem tri ispita sada će biti oko tri godine..
Štedi taj cinizam malo, dobro će ti doći u nekim prilikama...deset puta veliš? Mogu i ja početi nabrajati ljude koji su po ne znam koliko puta izlazili ne znam koje ispite (bilo u Splitu, bilo u Zagrebu) i u VEĆINI slučajeva ipak su oni sami krivi. Moram se složiti s Ane kad kaže da danas i studenti svašta sebi uzimaju za pravo!

Također mogao bih ti reći koliki je prosjek polaganja kod svakog od profesora u Splitu, ali nihil probat, qui nimium probat...

 

Problem koji mi imamo i dečko koji je izmislio ovaj post je taj da mi iz Os. i iz Zg. ne možemo se lagano prebaciti na druga sveučilišta da položimo neke ispite..
Znači, Split sranje, Split ovo, Split ono, ali ti bi se ipak prebacilo/la da položiš ispite koji su kod nas lakši. Vjerojatno bi se nakon toga volio/la ponovo prebaciti se u Zagreb da svima s ponosom možeš pokazivati svoju zagrebačku diplomu. Koješta. Nitko ti nikad nije branio da upišeš pravo u Splitu, pa zašto nisi ako je toliko lakše? Isto ti tako nitko ne brani ni da se prebaciš...što čekaš?

 

e da su nama svi ispiti kao ovi vaši teški...

Znaš kako se kaže...pazi što želiš!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi moji kolegice/kolege

 

Radi se o slijedecm problemu,svak pravni fakultet ima svojeUzalce,Jelincice,Kacere,Kurtovice,Viskovice....Onaj ispit koji je u Zg tezi u Splitu je mozda laksi,i vice versa.Prema tome ukoliko vi smatrate da je u Splitu tako lako,onda vam topla srca savjetujem da se prebacite u Split.Razlika u ispitima je samo jedan,i to statistika sa metodologijom...

 

 

srdacan pozdrav i do videnja u Male kate/Legisa

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žao mi je što osporavate činjenice. Branite fakultet (St) samo zato što ste iz toga kraja. Lokalpatrioti. Imamo mi mnogo kolega koji su pola faksa dali u Splitu i vratili se u Os. ili Zg. tako da ne govorimo napamet. Poanta nije da se neki faks brani a neki napada, sve zavisi od profesora (njihove neovisnoti).. ! Ispit ovisi od prof. često fakultet ima svoj stav o nekim (prešutnim) kriterijima.. Mi ne znamo ni jednog kolegu iz Splita da je došao u Osijek polagati neki ispit, koji nije mogao položiti u St. Ove godine ste dobili oko pedesetak novih kolega kao i Rijeka oko stotinjak. Pa, ili smo mi jako glupi (krenimo od pretpostavke da smo svi jedan prosjek) ili su ti kriteriji ipak malo različiti ..?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žao mi je što osporavate činjenice. Branite fakultet (St) samo zato što ste iz toga kraja. Lokalpatrioti. Imamo mi mnogo kolega koji su pola faksa dali u Splitu i vratili se u Os. ili Zg. tako da ne govorimo napamet. Poanta nije da se neki faks brani a neki napada, sve zavisi od profesora (njihove neovisnoti).. ! Ispit ovisi od prof. često fakultet ima svoj stav o nekim (prešutnim) kriterijima.. Mi ne znamo ni jednog kolegu iz Splita da je došao u Osijek polagati neki ispit, koji nije mogao položiti u St. Ove godine ste dobili oko pedesetak novih kolega kao i Rijeka oko stotinjak. Pa, ili smo mi jako glupi (krenimo od pretpostavke da smo svi jedan prosjek) ili su ti kriteriji ipak malo različiti ..?

 

Contra factum non datur argumentum!

 

Nigdje nisam spomenuo da je GPP teže položiti u Splitu, niti sam rekao da je cjelokupno gledajući pravo u Splitu teže završiti nego u Zagrebu. Predrasude su ono što se trudim osporiti.

Sve mi se čini kao da se trudite prikazati bezvrijednim splitski pravni fakultet (a time i nas studente), istovremeno u nebesa dižući vaše velebno i nepojmljivo teško, gotovo neprolazno pravo u Zagrebu i Osijeku. Izgleda da svi koji diplomiraju kod vas su mali geniji. Novi Platoni, von Hayeki, Hegelovi, Macchiavelliji i štojaznamtkone, a da smo mi splitski studenti nitko jer u Spitu svatko može završiti pravo. Pa stanite malo na tu loptu, dovraga!

Činjenica je da se masa ljudi prebacuje zbog GPPa i u Rijeku, ali protiv riječkog fakulteta nitko nije prozborio ni riječi. Istina je da ima u Splitu ljudi koji dolaze zbog GPPa, to je neosporno, ali nikog još nisam sreo tko se prebacio k nama zbog bilo kojeg drugog predmeta, znači, takvih ako i ima, u VELIKOJ su manjini!

Cijela mi ova rasprava zapravo nalikuje na još jednu manifestaciju purgersko-tovarskog antagonizma, iako (očito ludo) vjerujem da bismo (barem) mi studenti morali biti iznad tih niskih strasti.

Zašto se nitko ne prebacuje iz Splita u Zagreb, pitaš? odgovor je vrlo jednostavan - Mostar je bliže.

Što pak se tiče lokalpatriotizma kao tvog argumenta, ja niti sam iz Splita niti pak iz šire okolice. Ja sam tu slučajno (i prokleto sam ljut :-))

 

Pozdrav!¨

 

:coffe:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu vjerovati da studenti prava u Zg i Osijeku ovako plaču, i onda sa suzama u očima se obrušavaju na Split. Nisam nikada mogao primjetiti po kvaliteti pravnika tko s kojega faksa dolazi. Naime, svi fakulteti u državi su praktično isti - uvjeti katastrofalni, predavanja nitko ne sluša, počne se bubati uoči rokova i onda sve ovisi o tome kakav je freak profesar i kako se ujutro digao. Pišite protiv takvih profesora, a ne protiv kolega s drugih fakulteta koji imaju sreću da ih netko ne maltretira. Ili je, ipak, stvar do vas plačljivci? Po vašim riječima onaj tko diplomira u 5 godina u Zg ili Os bi trebao dobiti Nobelovu nagradu. Ma, moš si mislit! Kad sretnem nekog iz Zg ili Os taj bljuje GPP kao pok. Triva - kako da ne.

I na koncu, nemojte zaboravati da je pokojni Triva iz Šibenika, i da se GPP lakše uči u Dalmaciji, a ako ste iz Dalmacije onda to upće nije problem. Plačljivci, stvarno ste jadni. Ciao!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tema ovoga posta, koju je netko na početku i smislio, kako se prebaciti u Rijeku ili Split da se položi gpp, trg.ugov. pa i društva. (Jelenić). Mnogi su se prebacili i za veći broj ispita. Ti naši, sada bivši kolege, koji su već dobar dio ispita položili u Os. Zg. i nakon diplomskog, svjedoče kako je faks u Splitu daleko lakši.. imate nekoliko primjera kolega koji su i napisali pokoju riječ. Nitko Vas studente ne napada što vi imate takvu sreću da je vaš faks lakši.

Ali očito to vas smeta! Mi u Hrv. smo navikli na vaše općenito dalmatinske Velike riječi, najpametniji , najljepše žene, bla, bla.. masline i slično.. stereotipi!! umišljeni..

Da se vratimo na faks.. oni ispiti koji su kod vas "teški" pa smominjete prof.Kacera, takvi su kod nas normalni.. Njih ni ne spominjemo..

I uopće nitko ne plače nego jedino tražimo RAVNOPRAVNE KRITERIJE!!!!

Da i vi dalmatinci osjetiti malo muku..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se vratimo na faks.. oni ispiti koji su kod vas "teški" pa smominjete prof.Kacera, takvi su kod nas normalni

 

Zbog toga treba uvesti red veledanice hrvatkse sa lentom GPP-a za sve jadne studente koji uspiju zavrsiti pravni fakultet u Zagrebu.S obzirom na to da ti nisi izlazio kod Kacera na ispite,i da nisi vidio koje nebuloze postavlja ti nisi mjerodavan da kazes koliko je to tesko ili ne.Koliko se ja sjecam nitko od studenta St pravnog fakulteta nije komentirao "lakocu/tezinu" vasih ispita.Dapace,svi smo vam izrazili sucut radi Gpp-a.Ja necu i ne zelim komentirati koliko je neki ispit tezak na ZG/Os faxu,jer ja tamo nisam polagao.Niti smo mi najpametniji,ni najbolji ni ovo ni ono,ali sigurno niste ni vi samo cvijece.Mene je samo sokiralo to da osoba koja studira (to bi znacilo da je barem malo inteligentan,ali ocito ne) koristi u argumentiranoj raspravi izraze tipa tovar,blitvar i slicno....nitko od nas (iz Splita) se nije spustao na tu razinu.,,,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Mene je samo sokiralo to da osoba koja studira (to bi znacilo da je barem malo inteligentan,ali ocito ne) koristi u argumentiranoj raspravi izraze tipa tovar,blitvar i slicno....nitko od nas (iz Splita) se nije spustao na tu razinu.,,,,

 

Prvo, nismo li obrisali takve objave?? Cemu ih onda ponavljati? Doduse nisu ni juznjaci ostali duzni.

Drugo, morali bi pod hitno razbiti tu zabludu da su studenti "barem malo inteligentni" jer ima vrlo suprotnih primjera. Studentska populacija ne moze biti bitno razlicita od bilo koje druge sfere drustva. Barem ne u temelju.

Trece, nadala sam se da je posavsko-jadranska paljba zavrsena i da ce rasprava ici u smjeru prvog pitanja. Vratite se na temu, inace ode rasprva ova u povijest!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hala ti bože na emanaciji moderatora!Već par mjeseci gledam ovu raspravu ,jerbo u rukama mi prijavnica za GPP(Osijek) i sve nekako prikupljam hrabrost i okolišam(misleći da će se nešto promijeniti).I umjesto da pokušamo sami sebi i drugima pomoći...npr. prijedlozima kako da dokinemo autokraciju milog nam Uzelca...mi se još i međusobno koljemo!Nije ni čudo što nam je pravosuđe, država a i društvo u K...

De hajdemo ljudi neku peticiju, čalanak u novine, zbor studenata...nešto?Ili se ipak nema muda za ozbiljnije stvari, osim za lokal-patriotsko narugivanje?!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cinjenica je da na fakultetu u bilo kojoj zapadnijoj zemlji,ne govorim sada samo o drugom kontinentu,profesor leti ako mu prolaznost na ispitima nije u određenom postotku,smatrajući da profesor nije sposoban prenijeti svoje znanje.Kapu dole njima i njihovom znanju,to cijenim,ali ne mogu ocekivati od 20-ogodišnjeg kolege da razmišlja kao i oni, gdje je zivotno iskustvo i sama praksa???

Slazem se s kolegom koji je rekao da bi na svim fakultetima trebali bili jednaki kriteriji (kartice i sl.)

I ljudi moji,nikome nije lako,zato nema potrebe za prepucavanjima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hala ti bože na emanaciji moderatora!Već par mjeseci gledam ovu raspravu ,jerbo u rukama mi prijavnica za GPP(Osijek) i sve nekako prikupljam hrabrost i okolišam(misleći da će se nešto promijeniti).I umjesto da pokušamo sami sebi i drugima pomoći...npr. prijedlozima kako da dokinemo autokraciju milog nam Uzelca...mi se još i međusobno koljemo!Nije ni čudo što nam je pravosuđe, država a i društvo u K...

De hajdemo ljudi neku peticiju, čalanak u novine, zbor studenata...nešto?Ili se ipak nema muda za ozbiljnije stvari, osim za lokal-patriotsko narugivanje?!

12:46 28/11/2005

 

 

 

Evo dragi kolega, budite vi taj inicijator a mi ostali ćemo vas slijediti. ..

Znači, pusti priče, učini nešto konkretno.. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Ni ja ne mogu vjerovati....

od Ane od 26/11/2005

 

 

.... da se akademski gradjani ne mogu izdignuti nad govorom mrznje i lokalpatriotskim antagonizmom.

 

Otuzno.

 

Mozda cete odrasti kad dobijete diplomu.

 

 

 

 

A jesi li i ti možda dalmatinka??

U prethodnim tekstovima nema govora mržnje, komentar se doduše nije baš u cijelosti odnosio na temu nego je samo pokušao dodaknuti općenito jednu pomalo političko, društvenu situaciju. Koliko god mi bili ravnopravni i koliko god nam Ustav to omogućuje i garantira, ipak nismo svi jednaki. Svjestan sam da ne možemo krivu Drinu ispraviti, niti želimo. Svakodnevno u medijima smo opkoljeni dalmatinskim problemima, da, imaju probleme, ali imaju ih i drugi pa ne cmizdre kao oni. To je vjerojatno netko htio reći iz prethodnih tekstova. No dobro, završimo s tim i vratimo se studentima..

Savjet: rasturite Uzelca i Jelenića sa znanjem.. Nisu oni tako strašni, malo su zeznuti ti pismeni...ali, sretno...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drage kolege,

 

Sa zanimanjem pratim vase komentare. Smatram ih korisnim i poticajnim.

 

Ako bilo tko od vas misli da mu to moze pomoci da rijesi svoje probleme s gpp-om, stojim svima na raspolaganju. Konzultacije na fakultetu su cetvrtkom od 10.30, a izvan toga mozete mi se obratiti mailom na auzelac@pravo.hr. Primam i anonimne poruke, vecinu ih i odgovaram :-)

 

Srdacno,

 

alan uzelac

 

P.S. Predavanja su u dvorani III petkom od 10-13. Svi su dobrodosli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mogu vjerovati da ste i vi ovo sve pročitali profesore!! Ja sam moderator ove teme, podnio sam molbu za Rijeku i primljen sam. Ali odustao sam od prebacivanja, iskreno, nemam novaca za taj hobi . Mislim da sam "zreo" da ovaj put prođem (vaš izraz!). Samo nemojte puno sa latinskim molim. Evo ponavljam pravne lijekove. Baš sam se uplašio i trgao kada sam vidio vašu poruku.

Poštovanje.. :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...moram vas razocarati, ali vi nikako NISTE moderator ove teme. Cak se niste ni udostojili registrirati, pa ne samo da ne mozete moderirati, vec niste ni nas korisnik.

 

Drugo, ako je post doista ostavio dr. Uzelac, bilo bi zgodno da se i on registrira.

 

Drago nam je da navodni dr. Uzelac prati nase stranice i da ce mu kritike koje ovdje moze procitati biti poticajne i korisne. Nisam jedino sigurna u kojem smjeru poticajne. Nadam se u pozitivnom. ;-)

 

Jos da nam se javi dr. Kacer, pa cu moci zakljucati temu. :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok, riječni lapsus, temu raspravljanja sam postavio.. Ovdje nam nije toliko bitna forma.

Malo slobode ne bi falilo, ne treba baš svaku riječ vagati.. mislim da je ovo već drugi put, oblik upozorenja kako će se ova tema zatvoriti.

Možda da se javite za posao na HRT u. Ja osobno vjerujem da se profesor Uzelac javio i pozdravljam to. Neki se nisu registrirali jer im to i omogućavate, vi bez problema možete zatvoriti pristupe bez registracije. Međutim, zašto to i ne učinite?

Pozdrav iz kišnoga Osijeka... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odluka je moderatora kada ce se tema zatvoriti. S obzirom da je urednicka politika zajednicka, nemamo ju namjeru ovje opravdavati. Kada smatramo da se izlazi izvan okvira kulturne komunikacije, tema se zakljucava.

 

Kriticnost je ono sto zelimo imati na Legalisu, ali ona ne smije preci granicu i pretvoriti su u vrijedjanje, mrznu, netrpeljivost i sl. Takve se teme ili zakljucavaju ili objave brisu.

 

Anonimnost je pitanje koje smo cesto razmatrali i dopustena je iz zelje da se neukim (pravno) osobama olaksa pristup informacijama a sve pod pretpostavkom da kod njih postoji odbojnost (nelagodnost ili cak strah) prema procedurama koje susrecu u trazenju odgovora na svoje pitanje.

 

Gornja se situacija razlikuje od one u kojoj se sasvim konkretno proziva odredjena osoba imenom i prezimenom, a da pri tome prozivatelji ili drugi komentator ne ostavite ikakav znak raspoznavanja jer zapravo zloupotrebljava dane slobode i anonimnost. Zbog slicnih slucajeva sve vise forumskih grupa ima obveznu registraciji, a osobito oni koji su namjenjeni iskljucivo pravnicima.

 

Dok se korisnici pridrzavaju ovakih oblika postanja, forumi su otvoreni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

... sudionici ove teme, ocito su svojim objavama zainteresirali siri krug ljudi, od studenata pa sve do rektorice.

 

U nekoliko zadnjih dana tema i involvirane osobe postale su vijest i to u tiskanim i elektronskim medjima. Rasprava vodjena na ovom forumu citirana je u npr. elektronskom izdanju jednog dnevnog lista http://www.glas-slavonije.hr/trazi2.asp?ID=49581, a reakcije su objavljene sto u tv emisijama, sto u drugim tiskovinama.

 

Jedna od reakcije jest ona objavljena na ovom forumu od navodno samog dr. Alana Uzelca, u ciju smo autenticnost posumnjali.

 

Dr. Uzelac ovom je moderatoru i osobno potvrdio je spomenuti post objavljen bas od njega, kao i da smatra da ne bi, citiram: "trebao suvise kontaminirati rubriku namijenjenu prije svega studentima. Oni imaju pravo na svoje misljenje i prostor za njegovo izrazavanje. Zato se vise ni ne namjeravam ovdje javljati. "

 

Istom je prilikom zamolio da sudionike foruma obavijestim o sljedecem, citiram: "Mozete prenijeti kolegama da je na predavanjima u Zagrebu u prosjeku od 80 do 110 studenata (nije malo, no jos uvijek oko jedne sestine ukupnog broja)."

 

Zahvaljujemo dr. Uzelcu na ovom komentaru, a studente pozivamo da mu se i osobno obrate u vrijeme i na nacine koje se dr. Uzelac objavio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nevjerovatno je kako neki studenti (koji su očito neradnici i ne uče) imaju obraza pljuvati po kriterijima i profesorima. GPP je ozbiljan predmet i ako mislite da se može položiti u par dana, kao što ste to navikli u Splitu i Osijeku, malo ste se prevarili. Jao nama i našem pravosuđu sa takvim studentima. Da barem imamo više profesora kao što je Uzelac bilo bi i više kvalitetnih pravnika. Gospodo, pravo nije tečaj kukičanja već, kao što i samo ime kaže - studij. Zako knjige u ruke i neće biti problema.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Naravno da PRAVO nije tečaj, ali polagati jedan ispit minimalno 6 mj. nije normalno. Samo da se nauči proces treba ti minimalno 2 mj učenja ( i to po cijeli dan) Imam iskustva s stranim fakultetima pa mogu reći da je kod njih to nezamislivo. Studirati u Australiji pravo više od predviđenog roka je rijetkost:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nevjerovatno je kako neki studenti (koji su očito neradnici i ne uče) imaju obraza pljuvati po kriterijima i profesorima. GPP je ozbiljan predmet i ako mislite da se može položiti u par dana, kao što ste to navikli u Splitu i Osijeku, malo ste se prevarili. Jao nama i našem pravosuđu sa takvim studentima. Da barem imamo više profesora kao što je Uzelac bilo bi i više kvalitetnih pravnika. Gospodo, pravo nije tečaj kukičanja već, kao što i samo ime kaže - studij. Zako knjige u ruke i neće biti problema.

 

 

Dobrim dijelom ovoga komentara se slažem ali, ne znam kako vi u Zagrebu ali u Osijeku se doslovno ni jedan ispit ne polaže nakon par dana učenja.

Po mome skromnom mišljenju Gpp i Trg.ugo. i Pr.društava su postali problem, ali Kome?? Onim "sinčićima i ćerkicama" koji su prvi put naletitli na kriterije, učenje, dosljednost.. Naletiti na profesore koje se Ne zove na mobitele!!

I na kraju tko je prešao u Rijeku? (ne želim generalizirati), prvo oni kojima roditelji to mogu financirati... Nije to neka lova ali kada nemaš onda nemaš! A mi obični, vrijedni, uporni, mali, koji moramo i raditi uz faks, mi ostajemo... I mi učimo, padamo, pa se vraćamo, pa opet... Onda će opet onaj (xy) dobiti posao prije mene, jer je on "odlikaš".. Žao mi je samo što nisam učio ozbiljnije strane jezike i otišao iz ove države..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajmo onda odgovoriti na pitanje: Da li je po vama student ljencina i mamin sinek ako mu profesor Kacer na Gradjanskom u splitu da zadatak da rukom (zivjela informaticka revolucija) prepise u teku citav Zakon o gradjenju ili se radi o profesoru koji je spreman za ljecnicki pregled.

 

Mislim, jos je student dobro prosao, mogao mu je dati da prepise ZOO!!!

 

Koja je svrha takvog studiranja? Prepisivati zakone? Sta smo mi djaci-prvaci??? Shvatite da ima ljudi kojima nije mjesto na sveucilistu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li je po vama student ljencina i mamin sinek ako mu profesor Kacer na Gradjanskom u splitu da zadatak da rukom (zivjela informaticka revolucija) prepise u teku citav Zakon o gradjenju ili se radi o profesoru koji je spreman za ljecnicki pregled

Mislim, jos je student dobro prosao, mogao mu je dati da prepise ZOO!!!

.

 

Kolega zao mi je sto Vas moram razocarati,ali i to se desavalo.Moja poznanica je imala rok od 5 ili 7 dana (nisam siguran,ali mogu provjeriti sutra na vjezbama kad je vidim) da prepise cjelokupni ZOO....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Kolega zao mi je sto Vas moram razocarati,ali i to se desavalo.Moja poznanica je imala rok od 5 ili 7 dana (nisam siguran,ali mogu provjeriti sutra na vjezbama kad je vidim) da prepise cjelokupni ZOO....

 

Ljudi, jel vi to ozbiljno??? :-o:-o:-o

 

Ja bih u toj stituaciji iz tih stopa otisla dekanu na razgovor! Pa i po cijenu da polazem to gradjansko do kraja zivota.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

JA stvarno nemam razloga lagati, Vi se mozete se raspitati kod nekih drugih splitskih studenata,ljudima je takoder znao davati "kazne" tipa dva puta prepisati zakon o vlasnistvu i slicno....

Navodno je danas blag,kakav je bio prije par godina

 

 

mozete pitati kolegu Augenblicka za slicne stvari,...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo da nastavim na ovu temu,razgovarao sam danas sa mladim kolegom,koji je na trecoj godini...kaze da su svi njegovi kolege u grupi prenijeli GP na trecu godinu,a od cca 140 redovnih studenta koji su imali pravo odgovarati GP,proslo je njih 10 tak....

Ja sam ga se rijesio prosle godine nakon 5 izlazaka,i izgubljene III godine....Vise me je on namucio nego svi preostali ispiti....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam student trece godine pravnog fakulteta u Splitu.Po pitanju dr. Kacera ne znam ni sam sto bih rekao.Ono sto je Vama u ZG-u GPP to je nama GP.Kada ga se polozi slavi se iducih mjesec dana.Nista nije crno- bijelo,niti je on olicenje zla,niti smo mi studenti bas toliko glupi&nesposobni.Ja sam slusao njegove ispite na kojima je bacao ljude koji su to uistinu zasluzili,a ponekad mi se i nije cinilo tako...

No ruku na srce prolaznost je uistinu premala :( :( :(

 

Ja ga idem sada odgovarati po prvi put za 14 dana,ne vjerujem da cu proci ali moram probat :)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve rečeno u ovoj temi o dr. Kačeru mogu potvrditi i uistinu nije rijetkost sresti kolegicu ili kolegu sa nekoliko ukoričenih bilježnica kako nosi zakon na uvid. Između ostalih, i ZOO je na repertoaru. Osobno, najviše sam se bojao upravo toga, jer poznavajući sebe, znam da zakon ni u ludilu ne bih prepisivao (koliko ja znam, ne postoji norma koja omogućava profesoru ovakve sankcije), i pitanje je kako bi sve to skupa završilo.

Također, uz svaki zakon treba znati brojeve NN-a te svih izmjena. Zakon o naknadi i Zakon o zemljišnim knjigama treba znati skoro pa napamet. O ZN-u i ZV-u da i ne govorim.

Što se pitanja tiće najnormalnija su pitanja oporuke napisane u pijesku, na dlanu ili na tuđim leđima. Sve moguće vrste zabilježbi (upisi i predbilježbe se podrazumijevaju) zajedno sa rokovima u ZZK te otpisi i pripisi.

A evo i mog favorita "Kolega, hoće li darovni ugovor sklopljen pod suspenzivnim uvjetom da obdarenik u roku od dvije godine mora skočiti u dalj 25 metara bez tehničkih pomagala biti ništetan zbog nemogućeg uvjeta, pošto znamo da je rekord u skoku u dalj manji od 10 metara?" Odgovor ću vam dati na kraju posta, zasad vas ostavljam da malo razmislite :-)

No u vezi dr. Kačera postoji i druga strana medalje, a ta je da je on jedan od najboljih profesora i predavača koje sam ja imao prilike upoznati. Nije da mu to daje za pravo ovakva maltretiranja na ispitima, ali ipak malo ublažava duševne boli :-)

Na kraju svo to učenje dobro dođe, jer stečeno znanje, i (kako to dr. Kačer sam kaže) "odvjetnički način razmišljanja" su dobra nagrada.

Ispit GP1 je životinjski težak, ali ne i neprolazan. Što nas ne ubije, ojača nas.

 

Evo i odgovora na pitanje (naravno, nakon što student odgovori da je takav uvjet nemoguć): "Ali kolega, ja nisam naveo MJESTO gdje vi taj skok morate izvršiti, a dobro znamo da je, primjerice, na Mjesecu gravitacija 6x manja!"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hehe,mjesec je klasika :-)

 

EVo jos jedan:

 

"Kolega,sjedite u kaficu.Datum je 1.12.2005.SAda je 23:59 min.Pokraj vas sjedi covjek koji vam se zali kako je trebao napisati zalbu i poslati je do ponoc da bi mogao dobiti naknadu od 5 mil $.VI nagovorite covjeka da vama ustupi pravo na zalbu,i platite mu odredenu naknadu.Dakle,vas rok istjece za zalbu istjece za jednu minutu,vi niste zalbu ni napisali a kamoli je poslali.Sto ce te napraviti.???

 

Odgovor:

Ukrcat ce te se u avion,i otici u Ameriku,koja je vremenki prije nas.U avionu cete napisati zalbu,u americi cete je poslati preporuceno prije isteka roka (jer je vremenska razlika cca - 5 h odnosu na hrv)

 

Znam da zvuci logicno i sve,ali probajte se vi sjetiti ovakog odgovora dok ste 1:1 sa njim....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Činjenica je kolege da imamo posla sa GENIJALCEM. Razgovarajući s kolegama podosta o ovom ispitu svi imaju slična iskustva. Pitanje je koliko se genijalac sa tolikim iskustvom i znanjem može spustiti na nivo studenta od 20 g ? Ili još bolje - kolika je vjerojatnost da će se student od 20 g. približiti nivou znanja,iskustva jednog profesora???

Velike su barijere između i nije ni čudo stoga što je prolaznost tako mala ...Budući da mi je ovo drugi faks, imam nekako drugačiji pristup učenju i profesorima...Međutim, ispit izašla nisam ,pa sačekajmo ono ALEA IACTA EST pa se javim...

;-)

Kad smo kod genijalnosti..trebalo bi Kačera i sve slične staviti u vladu, barem su pismeni ,neka malo tamo pokažu svoj autoritet!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi smo "stariji" od Amerike nekoliko sati.. znači, trebao je putovati u Kinu..

A da se sa Kacerom prebacite malo na forum o GP u Splitu???

 

Šaljiv taj vaš profesor.. nekako imam osjećaj da dosta puta moraš pasti ali nekako ga i prođeš. Strogi šaljivđija.. znam takvu vrstu ljudi.

Mi koji smo malo dalje od vas, imamo malo ozbiljnijih problema..

Lijepo je slušati mlade studente, pune entuzijazma sa doduše nekim problemima ali vjerujem da ćete to riješiti..

:rigoleto:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi kolegice i kolege. U zadnjih nekoliko dana, tjedana podigla se velika prašina i buka oko našega Pravnog fakulteta u Osijeku. U mnogim medijima su objavljene izjave nezadovoljnih studenata koji ne mogu neke ispite položiti. (Uzelac, Jelenić). Najnovija afera je da je oko desetak djece profesora zaposleno na tom faksu kao asistenti!! Nadalje dodajem, a ostala djeca tih istih profesora, nakon što su se asistentska mjesta popunila, zaposlena su uglavnom u Općinskom, Županijskom sudu, Odvjetništvu, Upravi..

Natječaj je poštivan! kažu oni svi !

I što je tu čudno? Pa zadnjih koliko godina svoj svoga zapošljava...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čudno je slijedeće... Prof.dr. Nedeljko Bosanac je "sam" izašao u javnost i progovorio o tim, nazovimo ih "nepravilnostima" . Pa naravno da su nepravilnosti, zašto ih stavljati pod navodnike, to je korumpirana ergela! Ali zašto baš Bosanac?? I zašto baš sada??? Mišljenje nas nekolicina studenata je da Bosanac koristi priliku dignute prašine na Uzelca i Jelenića da tek sada progovori o nepotizmu. Politička situacija u osječkoj baranjskoj županiji se znatno promijenila, Bosanac je prvi čovjek do Glavaša (doduše i Klasiček; a znamo da mu je kćerka asistentica).. sin mu je okinuo na gpp u, deset puta a i za Jelenića se namučio.. ovo je osveta! Jelenić je u drugom političkom taboru a Uzelcu se pripisuju kriva krvna zrnca.. nepodoban je i on!

Mnogi "odličnici" ne mogu napredovati jer nemaju faks.. tko ih sprečava da diplomiraju i polože neke ispite, pogodite..

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi kolege, evo konačno i malo dobrih vijesti!

 

Upravo mi javila prijateljica iz Zagreba kako su im jutros na predavanje iz GPPa upali novinari s dekanom (naravno, to je dr. Kregar :-) ), a sve u vezi teme kako je nemoguće položiti GPP. Još treba napomenuti da su novinari bili iz SLOBODNE DALMACIJE, tako da je odmah jasno kako je sve usko vezano uz ovu raspravu. Dr. Uzelac je napustio dvoranu, a kasnije je studentima postavio pitanje koja su dva najvažnija kolegija za pravnike. Studenti su odgovorili da su to GP i GPP, a on je dodao da je to odgovor na sva pitanja.

Sigurno je da se ovime vaši problemi vezani uz taj kolegij neće riješiti, ali je učinjen prvi korak, ma koliko god mali on bio. Što se više u javnosti bude pričalo o ovakvim problemima, to će i pritisak na profesore biti veći. Oživimo dakle taj duh Bolonjske deklaracije i pokušajmo stati na kraj tiraniji dragih nam profesora jer u protivnom ispada kako je bit Bolonje da produži studiranje, što je točno vjerojatno samo na našim sveučilištima...barem zasad.

Ono što mi je posebno drago, jest da je sve skupa krenulo baš s ovog hvalevrijednog foruma i čestitam ovom prilikom svima koji su uspjeli sudjelovali u ovoj temi bez da ikog vrijeđaju, omalovažavaju ili na bilo koji drugi način opstruiraju diskusiju. Također bih posebno pohvalio Ane, koja izuzetno dobro obavlja svoj posao moderatora, i želim joj da u profesionalnoj karijeri ne bude ništa manje uspješna.

 

Sretno!

 

:clap:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Nepotizam je očit, ali u vjerodostojnost izjava prof.Bosanca bi vjerovali i podržavali ga da je malo ranije ukazao na te stvari, možda koju godinu.. možda je za njega tek sada "sazrila" situacija. Znate ono, demokracija je došla, (čitaj.. Glavaš, Đapić)..

 

Jelenić je mnogima muke zadao (studenti) ili bolje reći asistentica Akšamović !! a Uzelca daleko više poštivamo jer je frajer, ne jebe živu silu, ima karizmu.. jes da sam pao deset puta i tek me čeka ... al deri !!! Glupo se osjećamo kada mu moramo držati stranu ali na njegovo mjesto pikira odvjetnik iz Vk. Pogodite čiji je čovjek??

Eto, demokratski sve, nema što!! Evo jedan rig...

:rigoleto:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Augenblick, uvalio si mi se u koncepciju.. iz tri dijela, u međuvremenu mi je carnet pao (ništa novo) i taman mi uvališ poruku između.. ti prvo pišeš u Wordu pa onda ovdje ljepiš..

 

Mi ne želimo da vršimo nikakav pritisak na profesore nego samo JEDNAKE KRITERIJE.. Ovom prilikom treba spomenuti da se ne misli kako su nevinašca i prof. dr. Ljubanović, Mujić Nihada, P U LJ K O, Lulićka (joj kada se nje sjetim), asistentica iz Pomorskog (taj se ispit inače zove "autobusna stanica") , Perićka isto pravi nauku od onih financija..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Augenblick, uvalio si mi se u koncepciju.. iz tri dijela, u međuvremenu mi je carnet pao (ništa novo) i taman mi uvališ poruku između.. ti prvo pišeš u Wordu pa onda ovdje ljepiš...

Anonimac...ne koristim ja nikakav Word i ništa ne ljepim (zašto bih?), već pišem normalno ovdje na forumu...nego, zašto ti uopće pišeš u tri dijela? Mislim...

 

:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo bih htjela reći da uopće mi nije bitan interes Bosanac u ovoj halabuci u Osijeku!Ni njegov ni ičiji politički...bitno je da se nešto pokrenulo...neka se zna šta se događa! Nadam se da ćemo svi mi na koje se i odnosi ova situacija studiranja,imati i dalje hrabrost i biti drugačiji od indolentnih prdonja u Saboru!Nadam se da sva ova medijska exponiiranost neće stati samo na tome...danas promjenimo kriterije Gpp-a...sutra,možda, i korupciju cijele države!!!!

Naprijed!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija