Jump to content

Porez na auto


TomislavK

Preporučene objave

Prošle godine u 7.mj. sam kupio novi auto.Ove godine u 8. ili 9. mjesecu su mi došla dva računa za platiti porez na taj auto, jedan na oko 200 i jedan na oko 400 kn.

Nisam ih još platio iako mi je u obavijesti pisalo da trebam platiti u roku 15 dana.

Koje bi mi mogle biti posljedica?

 

(iako mi je malo iritantno i glupo što sam prilikom kupovanja auta ,naravno platio porez, te što ću svake godine ,vjerojatno dok ga imam, plaćati opet porez oko 400 kn) :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od dana dospijeća plaćanja teku vam zatezne kamate 15%. Ako na kraju godine budete tražili povrat poreza umanjit će vam ga za te iznose uvećano za kamate.

Ako kojim lsučajem budete trebali neku potvrdu iz porezne uprave neće je moći dobiti dok ne platite taj porez.

btw

Prilikom kupnje automobila platitili ste posebni porez na promet upotrebljavanih osobnih automobila (5%).

Sada ste obvezni plaćati porez na cestovna motorna vozila do 10 godina starosti vozila.

Visina poreza zavisi od snage motora izražena u kW i godinama starosti osobnog automobila.

Sve ovo sukladno Zakonu o financiranju JLiP®S (NN132/06)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija