Jump to content

sramotno natovareno KD policajacu za smrt mladića


Policajac

Preporučene objave

evo ovih dana po svom medijima (TV,radio,novine) gade i blate policijskog službenika zbog smrti mladića koja je na stupila kako oni kažu zbog "pretjerane uporabe sredstava prisile", čak ni jedan sindikat nije stao u njegovu obranu, a dok su mu naše kolege sprašili kaznenu prijavu zbog nastupa smrti uslijed nanošenja TTO i ode u jednu od kaznionica od 1-10 godina zatvora, a dok se nitko nije zapitao zašto je uopče uporabio tjelesnu snagu, te i ja kao policijski službenik znam koliko se službenih pismena mora podnijeti nadređenom rukovoditelju zbog uporabe sile, te sumljam da je to napravio iz čistog mira a da ga nitko nije vrijeđao ili provocirao...katastrofa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ok...ok...nije da imam išta protiv MUPovaca ali...o ovome policajcu se več naveliko piše kao o brutalnome...i nije mu ovo prvi put da se ponaša kao šerif a ne kao policajac ...a nažalost u svakom žitu ima i kukolja...znamo da ima ljudi koji iiječe komplekse iza značke...a za takve se ne treba zauzimati več ih kolektivno osuditi...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao prvo policajcima svaka čast, imam čast da su mi mnogi prijatelji policajci, ljudi rade heben posao za malu plaću, i pri tome se moraju sretati sa svakim od nas, nas koji nikada nismo krivi...ovo se odnosi na policajce...

 

e sad o šerifima...ja bi ga zatvori ne na 10 godina, nego na 40( ako je istina što se piše, a ne vidim da neko a ni on tvrdi da to nije istina ) Nema on šta laktom batinati klice po ulici, to nije ni Bruce Lee radio Chuku Norisu, da mu je s daljine od 5 metara pokazao pendrek ovaj bi se usro i da je nešta radio... a tek akcija poslije, glavom naprijed u maricu, pa ga prebaci u drugi patrolni auto, pa tek onda u bolnicu nakon 10 minuta....ili primjer 2....na Badnajk razbio po grada, policija šuti, pa tek kada građanin obavijesti novine sramežljivo se prizna, ali i dalje će raditi kao ( PAZI SAD OVO - šef odjela za nadzor javnog reda i mira) do donošenaj odluke , čitaj penzije

 

ukratko policiji svaka čast...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...sramotan je način na koji vi kao policijski službenik ili kao čovjek uopće tretirate smrt jednog mladića koja je uslijedila uslijed policijske " uporabe sredstava prisile"....

...kažete sindikat je trebao stati u obranu, kažete da zbog velikog broja pismena nadređenom uslijed uporabe prisile sumnjate da je bilo iz čista mira...kažete žao vam je da dotični službenik ode u jednu od kaznionica, a nije vam žao što je jedna obitelj izgubila sina, što je mladić od 22 g prestao živjeti...

...zbog takvih policijskih službenika poput vas i tumačenja vaše svrhe kao policije upravo mi kao građani trebamo inzistirati na strogoj kontroli MUP- a i njegovih djelatnika, jer vi niste kauboji...i palice, laktovi, pištolji i ostala sredstva prislie se ne mogu upotrebljavati kako vi i kad poželite...

...ovdje je smrt posljedica i ako se dokaže istragom da je vaš cijenjeni kolega bez ikakvog osnovanog razloga upotrijebio " sredstva prisile" i usmrtio mladića tijekom nečega što je trebala biti samo rutinska kontrola i eventualno rezultirati kaznom zbog vožnje pod utjecajem alkohola njegovom bratu...onda taj isti službenik treba ići na 10 g u kaznionicu...jer tamo idu i ostali građani koji počine ubojstvo ili neko drugo teško kazneno djelo...

...teško je za povjerovati kako imate sažaljenje za situaciju u kojoj se našao policijski službenik za kojeg vjerujem i da mu je samom žao i teško zbog posljedica njegovog udarca, a ne za nesretno preminulu osobu ili možda vi smatrate da svaka osoba koja se usudi reći nešto, biti pod utjecajem alkohola ili možda malo drska treba dobiti LAKAT U GLAVU...!!

..i na kraju da ne zaboravim da je dotični službenik osoba koja ima podosta prijava zbog alkohola, famozne upotrebe sredstava prisile i nasiilja...tako da zaključite sami ili vam je možda kao policajcima oprošteno sve!!

...u svakom slučaju zato postoje istrage pa ako se dokaže da je upotreba prisile bila nužna...i da je sve splet nažalost nesretnih okolnosti...u redu, ali barem neka se istraga provede na pravedan način da se utvrdi točno šta i kako se desilo...i da li je sve bilo opravdano...da ga se tretira kao što bi se tretiralo bilo kojeg drugog građanina u toj situaciji...jer pravila vrijede za sve....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez sumnje tragičan završetak jedne priče, no malo me sad smeta ovo tovarenje policajcu. Naime ničim ga ne opravdavam, on će odgovarati za ovo što je učitio tamo gdje i treba odgovarati, ali i građani bi trebali poštivati naredbe policije.

 

A ne da policajac zautavi automobil sa nasisanim vozačem od nekakvih 22 i kusur godina koji onda radi šta, nagurava policajca, tuče ga, vrijeđa?

 

Što bi ovaj trebao učiniti, pomaziti ga, okrenuti leđa, dati mu pusu za laku noć?

 

Velim tragedija je gubitak tako mladog života, ali obzirom na okolnosti to se nije trebalo dogoditi, da je taj mladić postupao onako kako je trebao postupati.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...u redu, nitko ne tovari policajcu ništa...niti stoji na bilo čijoj strani neka se utvrdi šta je točno bilo...

...radi se samo o stajalištu (objavi) policijskog službenika gore...samo o tome, a ovaj slučaj neka se riješava na pravilan način, pa neka se na kraju donesu zaključci...

...iako moram izraziti malu sumnju u policijsku verziju gdje mladić od 22 godine nasrće na interventnog policajca od 100 kg, odnosno maricu specijalaca koji su ih zaustavili... tuče ga i vrijeđa, malo mi to zvuči teško za povjerovati!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zanimljivo je da je isti policajac prije 2 mjeseca navodno premlatio 16 godišnjaka, a prijava...čista sitnica

 

u crvenom kutu:

22 godišnji pijani mladić, 60 kila s krevetom, voli sve što vole mladi i boji se većih životinja...

 

u plavom kutu:

32 godine, 100 kg, prošao policijsku školu i obuku za specijanog policajca, u mogućnosti onemogućiti čovjeka sa svim osim s jogurtom od 2 deci...

 

i ko vazda u nas, slijedi pravedena borba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

činjenica je da je nasa policija krajnje brutalna i netolerantna.vecina nasih pripadnika "organa reda" su isfrustrirani i niskoskolovani individualci bez onih osnovnih kriterija lijepog ponasanja.svoje kućne tj obiteljske probleme "nose" sa sobom,pretacu ih u agresiju i iskaljavaju ih vani pod zastitom zakona.ovo nije prvi slucaj nehumanog ponasanja naseg sluzbenika.ali da, naravno,on je "organ", pa je kao sve u redu i ustvari je on zrtva, pretpostavljam, koju bi trebalo zaliti.činjenica je da treba doći do smrtnog slucaja ili teskih tjelesnih ozljeda,sakaćenja,kako bi se ukazalo na problem nase neprofesionalne policije i pravne drzave koja to tolerira i stoji iza takvih djela umjesto da se takve agresivce pritvori.nasa recentna povjest nas je naucila da je takvo ponasanje nasih plavaca uobičajeno,tako da ce takvih slucajeva biti nazalost jos.neki zataskani kao i do sada a neki uz simbolicne kazne...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

totalno ne razumijem sta je "policajac" mislio kad je otvorio ovu temu...

da cemo svi pitat:

-je li ubojica ozljedio lakat??

 

dozivotna robija za covijeka koji je namjerno i svjesno odvalio

40 kg laksu,mlađu,pijanu,bez balansnu osobu laktom u glavu

toliko jako da je ta osoba umrla.....SRAMOTA.

 

cega se taj specijalac bojao??

da mu ego ostane gladan??

 

cisto ubojstvo...

 

ovakvih prica je vec mali milion...

ljudi ostaju invalidi,mrtvi ili ozbiljno ozljedjeni a policajcima nista...

 

citajte malo sta rade po cestama,kucama,kaficima i spavacimm sobama...

 

...a jos bi i vece ovlasti.....pa dajmo im...

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajmo malo smiriti strasti.

Svi mi imamo svoje probleme i reagiramo možda vrlo slično kao što je reagirao onaj policajac.

Zar paušalno "davanje 40 godina zatvora" nije izraz agresije samo na drugi način.

Lako je sada biti general poslje bitke i osuđivati jednog ili durgog, ali je činjenica da je cijeli slulčaj splet dviju nezakonitih postupanja dviju osoba kojim je sada život upropašten.

Na kraju se sve svodi na to da onaj tko poštuje zakon neće dobiti šakom/ laktom/ nogom u glavu od policije, a policajac koji neopravdano ne poseže za silom neće biti u zatvoru

Tako jednostavno, a opet tako komplicirano

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bit pijan i odgovarat policajcu ne znaci da moras dobit batine od njega...pa njemu je duznost da se nateze sa pijanim i drogiranim ljudima,ali u okviru zakona...

 

niciji zivot nije bio ugrozen toliko da je policac morao ubit tog decka...ma da je on i njega slucajno laktom zakacio,ali desilo se ovo i mora odgovarat...on,nitko drugi...

 

pozz..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma i taj udarac laktom je zakonito sredstvo prisile, ali bit svega je posljedica koja je nastala od tog udarca, zatim dali je sredstvo prisile bilo u skladu sa zakonom. To znači ako netko ukrade bananu nemože na njega netko (policajac, zaštitar, ili vlasnik trgovine) sasuti u njega 100 metaka iz legalno posjedovanog pištolja. Srazmjer uporabe sredstva prisile možda nije bio uredu, ali takve se stvari dešavaju svima...............pa čak i njima.

Ali to će utvrditi sudski postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eto da se malo oglasim na ovu temu,istina to je velika tragedija za obitelj preminulog,mlad dečko tek je počeo živjet,nije trebalo do toga doči...ali tu se sada postavlja pitanje...kako se taj nesretni mladić doveo u tu situaciju,dali je često konzumirao alkohol,dali je bio problematična osoba,agresivan,dali je svojim ponašanjem ugrožavao druge osobe i da nije došlo do nesretnog sukoba možda bi nastradao negdje sto metara dalje,a što se tiče ovoga policijskog službenika nije da ga branim,ali sigurno ga nije htio čovijek ubiti,i nije ga ubio udarac laktom nego je nesretnik udario glavom prilikom pada na tvrdu podlogu,cijeli niz nesretnih okolnosti doveli su do ovog tragičnog slučaja,daleko od tog da nema krivice u postupanju policijskog službenika,i sigurno je da če čovjek izgubit službu,završiti u zatvoru,ali bilo bi dobro i da netko postavi pitanje što je danas sa tim mladima,a ako me netko nerazumije neka se u svojoj sredini gdje živi proveze osobnim vozilom za vrijeme vikenda u kasnim večernjim satima i onda če mu sve biti jasno,i onda neka se stavi u poziciju policajca koji brine za javni red i mir...mislim da za plaču od nekih 4000 kn malo tko bi pristao imati glavu u torbi i na kraju eto završiti na robiji jer si radio svoj posao,a jedna kriva procjena če te stajati glave ili robije...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

he,he,mislim da ni Mirko Filipović nebi znao u datoj situaciji primjeniti udarac koji bi bio najprimjereniji,žalosno je uopče ako do toga dolazi,ali stvarnost i zbilja su nešto drugo,kažem u svakom slučaju policajac če odgovarati i to ne zato što je bio udarac lakto ili slično,nego da se umiri javnost,i dobit če veču kaznu nego što treba zbog javnosti,zbog poruke građanima da u mup-u nema mijesta takvima i slićnima,bit če to obračun državnog odvjetništva sa čovijekom koji je samo provodio slovo zakona i koji dozvoljava u datim situacijama i te udarce laktom,zakon tu nije definiran,da ga je udario i da je preživio bilo bi to opravdana uporaba tjelesne snage,nikom ništa..a ovako...po meni ja bih ga oslobodio pod uvjetom da isti ima čist dosije,te da nije kažnjavan za takva i slična dijela,te nedolično ponašanje van službe....naravno i sam slučaj da se rekonstruira i utvrde činjenice koje su dovele do istog,ali napominjem jako,jako teško je u datom momentu primjeniti pravilno sredstvo prisile,u večini slučajeva uvujek je netko na kraju oštečen,i za sami kraj treba se upitati koliko pol.službenici imaju obuke što se tiče borilačkih vještina i gađanja iz vatrenog oružja,dali ta izobrazba traje cijelu godinu ili samo pro-forme jedan mjesec u godini,i koliko su obučeni za postupanje u navedenim situacijama,žalosno je,nedati ljudima poduku a poslati ih van da rade i odgovaraju i na kraju završe na robiji...ta situacija iz bjelovara zadire puno dublje od samog postupanja pol.službenika,vjerujem da bi 90 posto policajaca postupilo barem slično,a tko je za to kriv,nemožemo svima dati otkaz?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zakon tu nije definiran,da ga je udario i da je preživio bilo bi to opravdana uporaba tjelesne snage

 

Zakon možda nije definiran do kraja, ali tu je Pravilnik o načinu policijskog postupanja.

 

VII. UPORABA SREDSTAVA PRISILE

1. OSNOVNE ODREDBE

Članak 30.

Policijski službenik smije uporabiti sredstva prisile iz razloga propisanih Zakonom o policiji, ako mjere upozorenja i zapovijedi ne jamče uspjeh.

Policijski službenik u slučaju iz stavka 1. ovoga članka uporabit će ono sredstvo prisile koje će s najblažim posljedicama prema osobi prema kojoj postupa jamčiti uspjeh policijskog posla.

 

Ne znam detalje slučaja, ali prvo treba provjeriti da li je osoba upozorena, a onda da li je unatoč upozorenjima osoba i dalje nastavila ponašati suprotno zapovijedima, pa onda da li se stvar mogal riješiti zahvatom

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovo je najtragičnije za obitelj poginulog i njima nitko ne može vratiti dijete. pitanje krivnje bi trebali prepustiti državnom odvjetništvu i sudu a ne da novinari i neki drugi iz svojih razloga odmah traže nečiju glavu. kao što kaže kolega iz posta gore policajac će sigurno zbog javnog mijenja dobiti veću kaznu nego inače. no, po meni pored njegove osobne krivice, koju treba utvrditi samo sud i nitko drugi, treba tražiti i dogovornost sustava mup-a jer večina policajaca na cesti nema pojma o borilačkim vještinama ili kako najlakše i sa što manje posljedica za sebe i napadača odbiti napad. najlakše je krivicu prebaciti na pojedinca a oni u sjedištu mup-a sa plačama poput saborskih zastupnika će i dalje ići po lovovima umjesto da se pobrinu za educiranje djelatnika pa bi bilo općenito manje ovakvih žalosnih događaja, jer sutra možda moje dijete bude na mjestu ili policajca ili nesretno poginulog mladića.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

problem je i sa tom interventnom,oni vježbaju u bazi i nemaju doticaj sa ljudima,pa kada izađu van iz baze malo su izgubljeni,ja sam uvijek bio sigurniji i da če zadaču bezbolnije obaviti pripadnici temeljne policije jer se puno više susreču sa uporabom sredstava prisile,ali nemožemo ni interventnu policiju držati u bazi dok grad gori,trebaju iči van kao ispomoč,ma opčenito ja bih raspustio interventnu i prebacio ih na granicu i plavce,i formirao u sklopu postaja ophodnje za intervencije,pa ljudi moji kada je god kakva gužva bila a da je plavci nisu riješili,talačka i slično vjerujte mi dolazi antiteroristička lučko,nikakva interventa,ćast iznimkama...treba imati 4 antiterorističke postrojbe na nivou države (zagreb,rijeka,split i osijek)i to je to i zna se kada oni izlaze,netko mora glavu izgubit,a mi ovako imamo u svakoj županiji vojnu formaciju koja ćuva bazu,vozi se sa defenderima po gradu,pa to je masa ljudi koje treba aktivnije uključiti u rad policijskih uprava,pa i za utakmice osiguravat postoje u sklopu postaja interventni vodovi,mislim da ta interventna neče još dugo,jer raditi u interventnoj je nagrada,a ako netko kaže da nije tako neka ode u plavce u jače gradove pa neka bude pozornik cijelu noč pa da mu čujem komentar,gdje mu je ljepše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svako tko imalo vremena provodi izvan kuce(a policajci barem 8 sati dnevno) nauci kako umirit pijanu osobu.ili barem izbjec konflikt...

 

sa par odabranih recenica se od ratobornog pijanca napravi "ti si meni naj prijatelj"

 

policija,koja je trenirana i placena da takve stvari zna,lupa ljude cim ih malo nazivciraju i onda se pozivaju na opravdanu uporabu sile...

 

patroli se neda verbalno raspravljat sa pijancem jer to moze ic u nedogled...zato par odlucnih samara obavi posao i ustedi hrpu vramena... :pljesce::pljesce:

 

da li je to pravi nacin ili ne neka netko drugi procjeni..

 

pozz...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobro kaže čovjek, nema tu šamaranja več policajac mora od sebe odbiti istodobni protupravni napad upotrebom sile koja je primjerena samom napadu. samo, tu nastaju problemi, jer iako gore piše da su policajci dobro plačeni i istrenirani, obučeni, stvarnost je drukčija jer nisu dobro plačeni za posao koji se od njih očekuje da rade pa nisu previše motivirani niti su dobro obučeni u borilačkim vještinama pa se u realnim situcijama snalaze kako sami znaju i tu ne pomaže neka obuka, koje baš i nemaju, već jedino dolaze do izražaja primarni instikti i zato dolazi do takvih sitiacija. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čitam u ovo postu..čast iznimkama ali večina nema pojma o zakonu o policiji i o pravilniku o načinu postupanja policijskih službenika...napisan tekst je jedno a životna stvarnost je nešto drugo...u sekundi se moraš odlučiti kako češ postupiti to nije jednostavno kako se misli, ne opravdavam kolegu daleko od toga, i žao mi je tog mladiča...ali niko ne spominje koliko godišnje ima napada na pol. službenike...statistike govore više od dvije tisuće što je jako zabrinjavajauće, pod hitno treba mjenjat kazneni zakon, pod tim mislim KD spriječavanja službene osobe u obavljanja službene dužnosti,napad na službenu osobu te ubojstvo službenme osobe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...slažem se s kolegom da je više problematična sudska praksa nego sam kazneni zakon za kojeg mislim da je dovoljno dobar, samo primjena istog nije...

...a što se tiče policije...

...posao policajca nosi sa sobom određenu odgovornost kao i pozitivne i negativne strane tog posla...

...krecemo od pretpostavke da je policija servis građana koji bi barem trebao biti tu da štiti red i mir, građane, sigurnost društva u cjelini...

...nisam nikakav aktivist samo smatram da treba držati policiju pod nadzorom jer se često događa da policija zloupotrebljava i prekoračuje svoje ovlasti naročito u ovakvim situacijama koje su zapravo bezopasne i sporedne (pijani mladic od 22 g.) gdje nije postojala nikakva opasnost za policajca, barem moja pretpostavka...

...a s druge strane ta ista silovita policija zakazuje kod pravih problema poput nerješenih mafijaških ubojstava na desetke, organiziranog kriminala kako u zg, tako i u drugim gradovima u hr...ali doslovce visoki kriminal rješava u sramotnom prosjeku.....

...nisam protivnik policije niti imam nešto protiv policajaca koji stvarno obavljaju častan i potencijalno opasan posao, ali sam protiv shvaćanja određenih krugova i pojedinaca u policiji da su oni iznad zakona, da im značka daje apsloutna prava da mogu primjenjivati prisilu kad god pomisle i kad za to nema opravdanog razloga...

...i da ne moraju odgovarati za posljedice kao u ovom slučaju citat -"sramotno natovareno kazneno djelo policajcu"

...i kad je očiti nesrazmjer između situacije koja je bila, opasnosti koja je prijetila policajcu ako mu je uopće i prijetila i njegove reakcije (udarca) koji ako se netko bavio borilačkim sportovima, a sam sam se bavio udarac laktom u glavu je jedan od najbrutalnijih i najtežih, a još kad dolazi od fizički snažne osobe zamislite si sami....

...a što se tiče porasta napada na policijske službenike upozoravam vas da je kriminal općenito u porastu...znači pljačke, razbojstva, obiteljsko nasilje, droga skoro sve...pa tako je i porast napada na policijske službenike samim time uzrokovan...

...i na kraju biti policajac nije isto što i raditi u cvjećarni...nosi sa sobom opasnosti, ali nosi i određene blagodati i odgovornosti isto tako....

 

...čuvajte nas, pazite nas :policajac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šamar nije sredstvo prisile i točka!!!!!

A dali je šamar opasan, naravno da je opasan. Kada se osobi zada šamar u predjelu uha može doći do oštečenja "bubnjića" i to je TEŠKA tjelesna ozljeda, i to je provjereno !!!!

A da je bilo tko ošamaren, isto tako može pasti i udariti glavom u rubnjak. Rezultat je vjerovatno nagnječenje mozga i moguća smrtna posljedica. Svako sredstvo prisile je opasno, ali ponavljam šamaranje ima značaj omalovažavanja i dominacije nad nekim. Dali je to bolje............mislim da nije. Postoje zahvati za privođenja, udarci o određene dijelove tijela koji onesposobljuju drugoga. Ali opet se vraćam na ono staro, sve je opasno, udarac u stomak može imati za posljedicu pucanje slezene, jetara itd, a sve to ima za vjerovatnu posljedicu smrt.

Nažalost sra..a se dešavaju.......... :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ljudi nemojte spominjati Ameriku,šta vi pričate...tamo prvo pucaju pa pitaju,ako si alkoholiziran u vozili,ideš u zatvor,ima smrtna kazna,pa ameri gaze sve što se zove demokracija...pa to je kod njih normalna stvar,pusti te te serije na tv-u...hrvatska policija je stvarno jedan servis građana,a za usporedbu sjetite se milicije...danas vide ti balavci policajca,pljuju ga...nisam sigurn da je tako bilo sa milicijom,i šta sada desi se nešto kao ovaj slučaj u bjelovaru i gotovo,policija je brutalna...je istina,šta je sa Srđanom Mlađanom i sličnima...njih treba pustiti iz zatvora i maknut policiju,pa se vi moji dragi građani snalazite sami i branite kako znate,jer vaša draga policija je brutalna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bivši režim je bio totalitaran, milicija je za ljudska prava marila kao za lanjski snijeg ali je droge, pljački, razbojništava i opčenito kriminala bilo daleko manje i svako se mogao kretati bez neke velike bojazni. danas je demokracija, policija više bez naloga suda ne smije niti pogledati lopova i a kamoli ga pretresti privesti ili slično i koji je rezultat istoga: daleko više nasilja, silovanja, razbojništava o drogi da i ne pričam.živim u malog gradu pa ima dijelova gdje nije pametno ići po noći i vi što živite u velegradima da li smijete dijete bez bojazni pustiti po noći da se provodi. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

smar nije sredstvo prisile...i sta sad?policjaci ga ne koriste???

vise puta sam vidio da je policajac osamario nekog nego rekao hvala...

 

nabrijani mulci izlaze iz akademije i misle da su dosli na obracun kod O.K. korala...

 

zasto se policija toliko boji tezih kontrola njenih djelatnika ako sve rade po zakonu??

 

koliki postotak djelatnika policije bi bio odusevljen nosit mini kameru(koja danas vise nije skupa) pa da se cisto vidi sta je on radio taj dan u sluzbi??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...Pritvor za policajca tražili ste prekasno!

 

On je 23. prosinca u 1.50 sati u Bjelovaru s još trojicom kolega zaustavio auto u kojem je bio i XXXXX XXXX (22) iz B kraj B:::::::::, koji je bio alkoholiziran. YYYYYYYY ga je snažno udario šakom u glavu, nakon čega je XXXXX pao na otvorena vrata automobila, a potom glavom udario u asfalt. Poslije šest dana kome, mladić je preminuo.

 

Istražna sutkinja smatra da je prijedlog za pritvaranje zakasnio 15 dana te da je YYYYYYYYYY ostalo dovoljno vremena za utjecanje na svjedoke i njegovo pritvaranje ne bi ispunilo svrhu. Po mišljenju sutkinje QQQQQ QQQQ, državni odvjetnik odmah je nakon incidenta, o kojem je Općinsko državno odvjetništvo obaviješteno, trebao predložiti njegovo uhićenje i privođenje sucu – kazala je W: WWWWW

Tomu što YYYYYYYY nije odmah zatražen pritvor, treba dodati i dvije kaznene prijave, još prije podnesene protiv njega. Ostaje nejasno zbog čega je i dalje obavljao posao koji osim snage zahtijeva i stabilan karakter, kakav YYYYYYY očito nema.

 

Protiv YYYYYYY su, podsjetimo, podnesene još dvije prijave zbog nasilja u službi. 7. srpnja prošle godine 40-godišnji vozač podnio je protiv njega i kolege kaznenu prijavu, no prijava je odbačena sredinom prosinca. Drugi se slučaj zbio 4. studenoga prošle godine kada je YYYYYYY upotrijebio fizičku snagu protiv 16-godišnjeg mladića koji ga je napao. Mladić je podnio kaznenu prijavu zbog gruboga postupanja policije.

 

...post policajcu koji je objavio Sramotno natovareno KD ubojstva kolegi... :misli:

 

IMENA JE EDITIRAO Utjerivaczakona

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odbačena kaznena prijava znači da u istom slućaju ne postoji krivica optuženog. samo podnošenje kaznene prijave nije dokaz o krivici jer bi u tom slučaju pola hrvatske bilo krivo. po presumpciji nevinosti, koja važi za sve nas, nitko nije kriv dok mu se to ne dokaže, a samo sud može nekoga proglasiti krivim i osuditi ga za počinjeno djelo koje je zakon opisano kao kazneno. prema tome pitanje čovjekove krivice i osude treba prepustiti isključivo sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Tako su i nama jednog božića policajci mili došli u birtiju koja je prekoračila radno vrijeme. morali smo izaći i krenuli smo, pa su (valjda ljuti što moraju raditi na božić) poludili i počeli udarat po svima koji su bili nadohvat pendreka. cipelarili dečka koji je ležao na podu vezan lisicama pa još pozvali one bijesne interventne, policije je bilo ko na tekmi.

priveli su minimum 15ero ljudi, a dečke koji su dobili batina nisu htjeli pustit dok ne potpišu da neće tužit policiju.

i onda dođe promjena smjene, dođu ovi ujutro, i najnormalniji ljudi, smiješ otić na wc, smiješ popit vode pa čak i kavu iz aparata. i kad su plavci iz jutarnje kolege pitali šta je to bilo sinoć, rečeno im je "ma pusti, sjebali su naši sinoć".

pa eto ti policije i budi ti normalan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ponavljam..ovo nedjelo pripadnika nase policije je rezultat njegove frustriranosti.itekako se moglo mladica savladati na neki drugi nacin ali zasto bi kada je to kod nas rutinski..samaranja,prepotentnost.bezobraznost su uobicajena ponasanja nasih policajaca cak i pri najobičnijem legitimiranju.a to sta je pan na njegovoj strani-sigurno-kada je dio njih

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

policija je policija, a ne skup baletana.

žao mi je dečka, ( sućut obitelji), ali recite mi gdje se to jošu svijetu netko ide prepucavat s policijom, a k tome još intreventnom.

voziš, pijan si - šutii pokrij se ušima. Ne ajmo se svađat s policijom

policije ima razne, temeljne, krim,... i interventne.

Kad interventna izlazi za se da je sra... (barem bi tako trebalo biti) i kad se ideš zajeb... s njima računaj na posljedice. kad policajac brutalno pretuče nekoga tko mirno šeće ulicom ili se vozi u svom autu i slično onda možemo govoriti o policijskoj brutalnosti, ovako svatko neka odgovara za ono što je skuhao.

Uz ogradu o ovom slučaju jer neznam sve činjenice. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uz ogradu za ovaj žalosni događaj, mogu samo reći da današnja policija nije nimalo brutalna. ako neko misli da je treba pitati nekoga ko je imao posla sa milicijom do 1990.g. pa bi znao što je brutalnost.

kao što kaže čovjek gore u svim zemljama svijeta kad te policija zaustavi staneš i slušaš što ti on naređuje, ali mi moramo biti veći katolici i od pape...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slažem se s tobom darkoh, ne iz osobnog iskustva, ali čula sam od prijatelja koji su malo stariji, 90ih je to bio divlji zapad, nikakvih pitanja, čim te sretnu zaslužio si batine, ma što radio.

ali opet da je dotični mogao postupiti drugačije, mogao je. nemremo se mi ravnat po nijhovom raspoloženju, što je i često slučaj, kako ćeš proći, ovisi o tome kako su raspoloženi, neovisno o prilici ili neprilici.. i na kraju u masi slučajeva policajci samo traže da im daš razlog. pa ti budi lud i daj im ga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Da a u slučaju kada te dvojca policajaca "inspektora" siluju i to pod prijetnjom službenog puištolja, prijaviš, imaš brdo forenzike koja to dokazuje-a oni šeću ko ptićice i rade svoj "posao- štite nas građane", primaju plaću- a sud...radi svoj posao na način da se taj spis godinama ne vadi iz ladice suca..i čeka...čeka...i nikome ništa!! A koliko je toga još???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija