Jump to content

50/50 profesionalna mirovina


almir

Preporučene objave

imao bi pitanje dobio sam profesionalnu mirovinu 50/50 omjer rat i mir i zanima me kolika bi mi trebala biti mirovina to mi je teta rekla telefonom. u HV-u sam od 25.10.1991 do 20.06 2007 kad sam umirovljen po nčl.11 po ćinu sam razvodnik bio u gardijskoj postrojbi od 1993 god.DALI SE MOGU ŽALITI NA OMJER RAT I MIR I KOME DA SE ŽALIM ... IMAM HRVI 20% NA PTSP OD 2004GOD.JOŠ NIJE TRAJNO RIJEŠENJE.STAŽA IMAM 10 MJ. PRIJE RATA A SVE OSTALO MI JE U HV-u. POZDRAV IZ ŽUPANJE

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega ja bi na tvom mjestu prihvatio što mi nude a nastavio ganjati papire, ako imaš od čega živjeti tj. ako imaš para žali se ali ne vjerujem da ćeš išta promijeniti samo ćeš produžiti čekanje. Ponovo vještačenje možeš zatražiti nakon 6 mjeseci ako imaš pogoršanje i onda se možeš žaliti ali mirovina koju si sada dobio ide, ovako ćeš akontaciju primati još koji 5-6 mjeseci

Razmisli,,

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poki po tvom izračunu bi mi mirovina trebala biti 3490kn. znaći kad dobijem riješenje o mirovini da se onda žalim ili da ponovno idem na vještačenje u mirovinsko , radi omjera ili što nisam dobio opču nesposobnost.. meni osobno smeta to što nisam dobio profesionalnu 100%rat jer mi je sav staž u HV-u i nemam drugih bolesti i cijelo ovo vrijeme sam u borbenoj postrojbi sa 131br. 3 GBR, 5GBR prošao sve terene. Prvi problemi s PTSP-om su bili 1995god. još u vrijeme rata od tad su mi prvi nalazi i od tad se lijećim i ništa se nije promjenilo za ovih 12 god. što se tiće PTSP-ija. istina da sam u HV-u ostao do 20.06.2007 ali tu su u borbenoj postrojbi mogli ostati što ja kažem opićeni,tj. oni za koje rat još nije završio....sad neznam šta dalje. jer nema više ni pucanja ni šepurina ni ####ne uniforme bez koje ni danas nemogu makar na pecanju...to je jedino gdje se uspijevam koncetrirati i opustiti...POZDRAV IZ ŽUPANJE

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Žalbu, ako je planiraš na tu soluciju, uloži tek kada dobiješ rješenje s izračunom mirovine, jer ako se žališ ranije završiti ćeš na akontaciji, koja će biti manja od mirovine. Za obnovu postupka, ne vjerujem da će ti odmah područni vještak uzeti u obzir, jer kao "svježi" si umirovljenik, a da i no pošalje svoj prijedlog višem vještaku i na kraju na stolu "T" u kratkom vremenu nisam siguran da će što promijeniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija