Jump to content

Zastara za komunalnu naknadu


biro1

Preporučene objave

Help,please! Naime,nedavno sam dobio obračun za komunalnu naknadu za razdoblje od 01.01.2001 do 20.12.2007,pa me zanima da li je išta od toga otišlo u zastaru.Pregledavajući forume na više mjesta se spominju rokovi od 3 godine i 10 godina,pa me zanima koliki je ustvari zastarni rok za plaćanje iste. UNAPRIJED HVALA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednogodišnji rok zastare

 

Članak 232.

 

(1) Zastarijevaju za jednu godinu:

 

1) tražbina naknade za isporučenu električnu i toplinsku energiju, plin, vodu, za dimnjačarske usluge i za održavanje čistoće, kad je isporuka, odnosno usluga obavljena za potrebe kućanstva,

 

2) tražbina radiopostaje i radiotelevizijske postaje za uporabu radioprijamnika i televizijskog prijamnika,

 

3) tražbina pošte, telegrafa i telefona za uporabu telefona i poštanskih pretinaca te druge njihove tražbine koje se naplaćuju u tromjesečnim ili kraćim rokovima,

 

4) tražbina pretplate na povremene tiskovine, računajući od isteka vremena za koje je tiskovina naručena.

 

(2) Zastara teče iako su isporuke ili usluge produljene.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moram Vas ispraviti, prema sudskoj praksi (presuda broj US -3448/1999 od 25. travnja 2001.) rok zastare je tri godine.

 

Prema spomenutoj odluci na zastaru potraživanja komunalne naknade odnose se odredbe koje se odnose na povremena potraživanja koja proizlaze iz pravomoćnih odluka drugih tijela, a koja dospijevaju ubuduće. Prema stavku 2. članka 223. na takva povremena potraživanja koja proizlaze iz takvih odluka primjenjuju se odredbe za zastaru povremenih potraživanja koja su propisana čl. 226 i zastarijevaju za tri godine od dospjelosti svakoga pojedinog davanja.

 

 

Novim ZOO-om ništa se po tom pitanju nije promijenilo. Žao mi je :tuzan: bilo bi mi draže da sam se složila s Ogilviem, ali eto....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija