Jump to content

2 odvjetnika - 2 oprečna mišljenja. Heeelp!


u_nedoumici

Preporučene objave

Molim pomoć, jer ne znam koji je od dva odvjetnika u pravu.

Radi se o slijedećem: baka mog muža ostavila je oporukom dio jedne nekretnine meni i mome mužu. Svojoj djeci ostavila je sve ostalo – podosta.

Njena djeca ne mogu se pomiriti s činjenicom da sam i ja koja «nisam njihova krv» dobila nešto u nasljedstvo od njihove majke.

Najavili su rušenje oporuke samo u dijelu koji se odnosi na mene, tj. žele osporiti moje pravo na nasljedstvo. Ostatak ne bi osporavali jer žele svoje nasljedstvo što prije među sobom podijeliti.

Upoznata sam temeljem kojih argumenata se oporuka može osporavati.

Zanima me samo može li se osporavati isključivo jedan dio oporuke ili se mora osporavati cijela oporuka kao dokument.

Jedan odvjetnik tvrdi da se može osporavati u dijelu, drugi kaže da to nije moguće.

Nadalje, nakon otvaranja oporuke, ako je bakina djeca krenu osporavati u dijelu ili cijelu, kakva su moja prava u odnosu na dio nekretnine kojeg mi je ona ostavila? Mogu li je zaštititi od zlouporaba, devastacije, eksploatacije i kako?

Molim mišljenje upućenih osoba ovdje.

Hvala !!!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala na odgovoru! To se razumije. 10 godina, komotno, osporavanje nečeg što nema veze s mozgom jer je oporuka by the book - svjedoci, sudac, zapisničar. To i oni znaju, pa stoga žele svoje podijeliti odmah, bez čekanja 10 godina, a osporavati samo moje. Nije mi jasno kako će dokazivati da je baka bila senilna i dr. samo u dijelu oporuke.

A od odvjetnika slaba korist :-( Trebala bih biti jako bogata da nastavim anketirati i druge advokate :-(((, a rezultat neizvjesan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija