Jump to content

kada nastupa zastara 6 ili 10 godina


velijoze

Preporučene objave

Poštovana gospodo,

u srpnju 2001. kupio sam uz pomoć kredita stan, ovjerio kod bilježnika, banka je starom vlasniku isplatila novac... I na tome je stalo.

U gruntovnici i katastru je upisan stari vlasnik, mene nema nigdje.

Pitanje glasi: da li ću i ako ću i koje ću posljedice snositi ako želim doći do vlasničkog lista da stan glasi na moje ime.

Kako mi je banka mogla odobiti kredit a da se nije upisala, i kako je bilježnik mogao ovjeriti ugovor a da ga ne uputi poreznoj upravi.

 

Neki kažu da je nastupila apsolutna zastara, ali se ja svejedno bojim, jer znate u kakvoj državi živimo.

Molim za savjet i pomoć.

Hvala unaprijed

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije mi jasno, što niste poslali ovjereni ugovor o kupoprodaji na gruntovnicu, jer to je nešto što morate vi učiniti, odnosno vaša agencija ako ste preko nje kupili stan ili odvjetnik ako je bio angažiran. A sada prijedlog za uknjižbu i na gruntovnicu brzo, stanje je isto kao i pred 6 godina znači isti prodavatelj, bivši vlasnik...pa vaš ugovor će proći tamo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nije mi jasno, što niste poslali ovjereni ugovor o kupoprodaji na gruntovnicu, jer to je nešto što morate vi učiniti, odnosno vaša agencija ako ste preko nje kupili stan ili odvjetnik ako je bio angažiran. A sada prijedlog za uknjižbu i na gruntovnicu brzo, stanje je isto kao i pred 6 godina znači isti prodavatelj, bivši vlasnik...pa vaš ugovor će proći tamo...

 

Nije jasno ni meni, jer je to trebao učiniti i bilježnik i odvjetnik, koji je u međuvremenu umro.

Dobri ljudi ja samo pitam da li je nastupila zastara za potraživanje poreza i mogu li sada legalno i nekažnjivo u gruntovnici upisati svoje vlasništvo.

Nikakve filozifije jeli nastupila apsolutna zastara ili ne? hvala lijepo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija