Jump to content

Osiguranje Zagreb - premije, isplata molim pomoć


Staky

Preporučene objave

Pomozite molim vas...

Ovako: OSIGURANJE ZAGREB mi je poslalo danas, kao i prošle godine POTVRDU O UPLAĆENIM PREMIJAMA OSIGURANJA ŽIVOTA.

Piše dolje : ova potvrda izdaje se u svrhu korištenja uplaćene premije osiguranja života kao porezno priznatog izdatka ( porezne olakšice) prilikom podnošenja godišnje porezne prijave Poreznoj upravi..cifra je 3.431,00 kn

 

Vrsta osiguranja: Osiguranje za slučaj smrti i doživljenja

Trajanje osiguranja:20 god

Godišnja premija:509 €

 

sada se radi o tome da sam isti taj iznos prošle godine , tu potvrdu od osiguranja nosio u općinu na porezni da prijavim porez i dobijem taj iznos, ALI - žena kaže da ja kaou mirovini nemam na odresku od mirovine ništa, 0 kn zato nemam pravo na povrat poreza.

ovo osiguranje ne ide preko mirovinskog valjda...

sada, ja sam zvao Osiguranje ali nemam blage dume što mi je žena rekla , nekih 15 % je spominjala kao minus za taj iznos ..nemam pojma :-?

Znači prošle godine nismo prijavljivali taj porez , gdje je taj novac završio, da li je on propao i da li če i ovaj iznos opet propasti, odletjeti ili što nam je raditi?

Hajde ljudi pomozite tko išta zna o tim osiguranjima...hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Potvrda o kojoj govorite služi Vam za povrat poreza ako želite uplaćene premije osiguranja koristiti za poreznu olakšicu.

Iz vašeg posta dade se zaključiti da primate mirovinu koja nije oporeziva.

U tom slučaju vi ne možete ostvariti nikakvi povrat jer nikakvi porez niste platili.

Osiguravajuća kuća je dužna dostaviti vam potvrdu o uplaćenim premijama i nema saznanje o tome da vi porez uopće niste plaćali.

Vi ste taj koji taj podatak zna a sukladno tome morate znati da li ostvarujete pravo na povrat.

Dakle, ne radi se o nikavim novcima koji su propali.

Ako imate još nekih pitanja u svezi ovog problema, pišite!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija