Jump to content

kazna za nepropisno parkiranje - cl. 82 st. 4 - molim savjet!


DenisB

Preporučene objave

Sinoc (na Valentinovo) u 20.15 sam dobio kaznu za nepropisno parkiranje. Auti se na tom mjestu inace parkiraju, a kako nije bila guzva u to vrijeme - bio je jos samo jedan auto iza mene i nije imao kaznu (ok, vjerojatno dosao kasnije...). Uglavnom, nisam znao sto sam skrivio - poslikao sam auto iz raznih kuteva i danas pogledao zakon: "Vozač ne smije zaustaviti ili parkirati vozilo na raskrižju i na udaljenosti manjoj od 5 m od najbližeg ruba poprečnog kolnika."

 

Raskrizje sigurno nije manje od 5m od auta i auto nije smetao. Nisam osoba sklona prekrsajima i iz principa ne zelim platiti ovu glupu kaznu jer se ne smatram krivim! Inace, kazna je 400kn i bila je na vjetrobranskom staklu (uplatnica i obavijest).

 

I da, mozda bi mogli reci da sam bio parkiran na nogostupu (iako tamo nema nogostupa nego samo oznacena linija za kolnik izvan koje sam ja parkirao), ali to onda nije cl. 82. st. 4, zar ne?

 

Da li su oni uopce slikali auto - imaju li kakvih dokaza?

 

Sto mi je ciniti, tj. na koji se nacin ovo moze rjesiiti, a da ne platim kaznu i nemam negativnih posljedica?

 

Zaliti se? Sto onda - priloziti slike, drzati se toga da nisam kriv?

 

Pristati na dobrovoljni rad?

 

Da li novi zakon i produzena zastara imaju nekakav utjecaj na ovaj slucaj i njegovo eventualno rjesavanje u moju korist?

 

Zahvaljujem na savjetima!

 

Pozdrav,

Denis

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija