Jump to content

Stručnjak zaštite na radu traži posao


CarpeDiem2008

Preporučene objave

Tražim hitno posao stručnjaka zaštite na radu na kojem sam već radila 5 godina u respektabilnoj kompaniji i uz to sam i apsolvent na Visokoj školi za sigurnost na radu.

Položila sam i državni stručni ispit iz ZNR.

 

Poznajem Zakone i Pravilnike, odgovorna sam i organizirana, te odlično govorim engleski jezik

Tek sam 3 mjeseca bez posla, no polako gubim nadu jer svuda prolazi dobra veza, a u par hrvatskih većih firmi su me tražili od 7-10.000 Eura, bez imalo ustručavanja.

 

Pošteni ljudi, pomagajte!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Auuu....ja sam iz istog faha, ali radim. Doduše, za takvu plaću kaj me je sram, ali imam na biranje - ili pogon gdje sam radila prije ili kancelarija preko WC-a i rad u struci koju volim.

Ali i ja tražim bolje jer tu gdje sada radim imam odgovornosti, a nemam pravo glasa. Da ne duljim, moje je iskustvo da možeš naći posao u struci, ali ovisi na što pristaješ. I ja bih rado radila za veću plaću i u respektabilnoj tvrtki, a ne da radim ZNR i još svašta kao usput u vekoj vukoj..ini, gdje nemam izgleda niti vratiti uložen novac u studij, a kamoli nešto zaraditi, a kvalificiranija sam od tebe. Ako budeš čekala, tko zna...a i prvo će te svatko pitati "Zašto ne radite više tamo gdje ste radili?"...a btw.zašto?

 

A-ha, sad vidim...u HT-u si radila....sa mnom je studiral jedan iz HT-a...puštali ga na predavanja, kupovali literaturu, plaćali studij...a je, nejde se nikome iz HT-a u recimo tešku industriju kakvoj ja radim....a i veliš da su te prisilili na taj fakultet, a opet tražiš baš takav posao...hm....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ja sam usput i zavolila taj posao, a i radila sam ga bez greške. Nisam jedina otišla kao tehn.višak, ima i magistara i doktora znanosti koji su također morali otići jer jeftinije je uzeti vanjsku firmu.

Ako mislimo na istog koji je s vama studirao, onda nemam komentara, mada nas je bilo 7 iz HT-a kojima su plaćali. 5 muških i 2 žene.

Nije meni prioritet samo posao u toj struci, može i nekaj u kadrovskim poslovima jer sam dugo bila i asistent u Human Resource Dpt.za odabir kandidata i ostale poslove koji se podrazumijevaju. Ja sam sva sreča barem dobila neku otpremninu, dok neki nisu niti to, nego izvanredne otkaze. Sad su u sporu, a to će trajati godinama. Sramota je što je ta struka vrlo tražena, na burzi sam jedini stručnjak ZNR,a radije zapošljavaju ing.strojarstva ili neku dr.struku pa mu plate osposobljavanje nego nas, a i još je vrlo potplaćen u nekim firmama dok u nekima čujem (a nisu zvučne) kolege sa SSS rade za 8,9 000 HRK.

Daj Bože zdravlja, valjda će se i meni konačno posrečiti. A možda i otvorim nekaj privatno ako se ništa ne nađe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Sramota je što je ta struka vrlo tražena, na burzi sam jedini stručnjak ZNR,a radije zapošljavaju ing.strojarstva ili neku dr.struku pa mu plate osposobljavanje nego nas,

 

 

Imate pravo struka je vrlo tražena, ali razlog je zakonska regulativa. Što se tiče zapošljavanja drugih struka umjesto Vas valjda je i Vama jasno da mogu imati npr. dipl. ing. str. koji radi svoj posao u struci a za Vašu završe tečaj. To Vam može biti pokazatelj koliko se vrednuje Vaš fakultet, uz dužno poštovanje. Imam primjere u svojoj sredini i okolini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kužim, no nemogu vjerovati da jedan dipl.ing.stroj.koji je toliko tražen ide raditi posao stručnjaka ZNR za kojeg više-manje traže VŠS, za plačicu od nekih 4000 ili 5000 Kuna. Tu onda nekaj ne štima jer dipl.ing.stroj je deficitarna struka i strašno tražena.

No, živimo u Hrvatskoj pa niš više nije čudno. Znam za slučaj da je jedna gđa. u Eurestu sa SSS i zvanjem čistačice radila taj posao 3 godine, dok nije počela raditi sranja pa ju sad krivično gone.

No, kod nas-NIKOM NIŠTA. Otiči će u zastaru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja baš ne mogu biti tak neskromna i reći da radim posao bez greške, jer tko radi taj i griješi. Treba i u našoj struci imati puno znanja da bi čovjek mogao sve koordinirati kak spada...a i radim taj posao relativno kratko, počela sam ga raditi nakon diplome, suprotno od tebe. Ali sam imala dosta iskustva sa radom u pogonu, pa....ja imam drugu vrstu problema - nisam u mogućnosti raditi posao kako treba jer sam u firmi u kojoj me imaju jer me moraju kak je netko rekao, zbog zakonske regulative, ali kad kaj treba potrošiti...ne može...pa ne mogu pokrivati sve kaj treba....a da je naša struka onak....puj, puj, popljuvana - stoji. A puno puta ne mogu ljude niti kriviti, kad vidim kakvi sve završe taj fax, i kakvi rade taj posao....ja sam završila 2 fakulteta npr. ali u svakoj firmi u koju dođem sam u nekom rangu plaći svega ostalog kao sa SSS-om u istoj firmi....svega mi bude dosta...primiš i mene v tu firmu ak ju otvoriš? :moli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...

ZNR je danas jedna od najprecjenjenijih ''znanosti'' uopće. Njena misija je hvale vrijedna, ali u praksi ne funkcionira. Bazira se na igri brojki kojima kompanije napumpavaju svoju reputaciju, ništa više.

 

Tehničke sam struke i radio sam sa nekolicinom ''stručnjaka ZNR. Nemojte misliti da sam uobražen, ali njihovo znanje nije mjerljivo sa inženjerskim. Da bi netko mogao procijeniti što je sigurno onda mora u potpunosti poznavati problematiku opreme, operacije...., ali to zapravo i nije njihov posao, zar ne?

 

U najmanju ruku sam se iznenadio (mala riječ) kada sam pročitao da HT ima 7 stručnjaka ZNR. Može li mi itko objasniti koja je njihova fja??? Da li se možda smrzavaju na Velebitu sa monterima odašiljača, prebrojavaju reciklirane kartonske kutije, količinu zamjenjenog ulja u kombijima.... koja je svrha toga radnog mjesta u takvoj tvrtki??? 200 000 kn mjesečno bačeno u vjetar...!

 

magel je napisao:

 

Sramota je što je ta struka vrlo tražena, na burzi sam jedini stručnjak ZNR,a radije zapošljavaju ing.strojarstva ili neku dr.struku pa mu plate osposobljavanje nego nas,

 

 

Imate pravo struka je vrlo tražena, ali razlog je zakonska regulativa. Što se tiče zapošljavanja drugih struka umjesto Vas valjda je i Vama jasno da mogu imati npr. dipl. ing. str. koji radi svoj posao u struci a za Vašu završe tečaj. To Vam može biti pokazatelj koliko se vrednuje Vaš fakultet, uz dužno poštovanje. Imam primjere u svojoj sredini i okolini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja radim na poslovima zaštite na radu imam vss ali uskoro bih trebao polagati stručni ispit za stručnjaka zaštite na radu.

Pošto sam daleko od Zagreba problem je kako doći do literature potrebne za polaganje tog ispita.

Ako mi netko može pomoći savjetom ili prodati ako je položio.

CarpeDiem2008 je napisao:

Tražim hitno posao stručnjaka zaštite na radu na kojem sam već radila 5 godina u respektabilnoj kompaniji i uz to sam i apsolvent na Visokoj školi za sigurnost na radu.

Položila sam i državni stručni ispit iz ZNR.

 

Poznajem Zakone i Pravilnike, odgovorna sam i organizirana, te odlično govorim engleski jezik

Tek sam 3 mjeseca bez posla, no polako gubim nadu jer svuda prolazi dobra veza, a u par hrvatskih većih firmi su me tražili od 7-10.000 Eura, bez imalo ustručavanja.

 

Pošteni ljudi, pomagajte!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ivosevci je napisao:

kako se može doći do literature za polaganje stručnog ispita za stručnjaka zaštite na radu

 

Kolega, popis propisa dobiti ćete od Ministarstva zajedno sa rješenjem o temi pisanog rada, a nakon što se prijavite za polaganje. To je što se tiče općeg dijela. Posebni dio odnositi će se na vaš rad i tuće Vas uglavnom pitati ono što je vezano baš uz vaš posao. Nema straha. Evo ja sam u vrijeme polagana radila u metalurškoj industriji, na posebnom dijelu pitali su me ispitivanje strojeva koje imamo, osobna zaštitna sredstva, struju....ako trvrtka u kojoj radite ima procjenu opasnosti, i ako naučite propise koje će Vam navesti, to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi Tempuse,

 

pravnik sam u radnom pravu s dosta iskustva u zaštiti na radu i osvrnula bih se na Vaš komentar. Budući da je za primjer uzet HT komentirati ću ga i ja. Obzirom na njihovu veličinu oni zakonski moraju zapošljavati najmanje tri stručnjaka zaštite na radu. Također kako zapošljavaju radnike na poslovima s posebnim uvjetima rada zapošljavanje 7 stručnjaka ZNR je sasvim razumljivo (možda i premalo za cijelu RH) osobito ako uzmemo u obzir da je (sa stanovišta poslodavca) iznos 200.000 kn mjesečno manji od troškova koji mogu nastati kao posljedica eventualnih tužbi.

ZNR je podcijenjeno područje ("znanost", kako ste rekli) radnog prava u očima nedovoljno informiranih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

ZastoJa je napisao:

ivosevci je napisao:

kako se može doći do literature za polaganje stručnog ispita za stručnjaka zaštite na radu

 

Kolega, popis propisa dobiti ćete od Ministarstva zajedno sa rješenjem o temi pisanog rada, a nakon što se prijavite za polaganje. To je što se tiče općeg dijela. Posebni dio odnositi će se na vaš rad i tuće Vas uglavnom pitati ono što je vezano baš uz vaš posao. Nema straha. Evo ja sam u vrijeme polagana radila u metalurškoj industriji, na posebnom dijelu pitali su me ispitivanje strojeva koje imamo, osobna zaštitna sredstva, struju....ako trvrtka u kojoj radite ima procjenu opasnosti, i ako naučite propise koje će Vam navesti, to je to.

 

Postovana kolegice,

Tvrtka ima procjenu opasnosti a pitanje je dali se za stručni ispit u posebnom dijelu radi pisani rad kojeg branis na ispitu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, nakon prijave ispita dobiti ćete rješenje o temi Vašeg pisanog rada i dodijeljenom mentoru. Rad se obično može 'izvući' iz Procjene jer se sastoji od točno određenih točaka koje ćete naći i u Procjeni. Sve će Vam biti jasno kad dobijete rješenje. Vi samo prijavite. :palac:

 

Pogledajte Pravilnik o polaganju stručnog ispita iz područja ZNR-a, N.N. 114/02 i 126/03, unutra sve lijepo piše.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma, slušaj me ovak - da, tako je po Pravilniku, no međutim, to se danas više ne traži, daj mi vjeruj no, pa polagala sam nakon kaj sam pola godine radila taj posao. Bitan je ukupan staž, a ne staž na tim poslovima, to se gleda, vjeruj mi. Ja sam imala 4 godine staža kad sam se prijavila.

Ako polažeš za stručnjaka u firmi koja ima do 250 radnika, moraš imati 3 godine staža, a za veći broj radnika, ak oćeš biti voditelj onda moraš imati 5 godina. Sveukupno, nikog nije briga na kojim poslovima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija