Jump to content

ispit za stečajnog upravitelja


anita888

Preporučene objave

  • 1 godina kasnije...

anita888 je napisao:

kolege, je li netko polagao ispit za stečajnog upravitelja? ja sam zainteresirana pa bih htjela saznati vaša iskustva?kako izgleda ispit, što treba iz lliterature učiti, kakva su pitanja i dr.?

 

Kolegice,

jeste li ga polagali? Vidim da Vam nitko nije odgovorio, valjda kolege s položenim ispitom ne zalaze na Legalis.

 

I meni bi bila dragocjena Vaša iskustva. Isto kao i Vi, položila sam pravosudni pa po Pravilniku mogu polagati po skraćenom programu.

 

Već učim :-)

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 7 mjeseci kasnije...

Kolegice i kolege,

 

nadam sa da ste uspješno savladali ispit za stečajnog upravitelja. Budući da se ja spremam isto na ispit, sad prijavljujem za slijedeći mjesec, pozivam vas da podijelite sa mnom i ostalima svoja iskustva. Također, imam položen pravosudni, dakle polažem po skraćenom postupku.

 

Hvala...................

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...

I ja bih molio kolegice i kolege koji su položili ispit za stečajnoga upravitelja da podjele svoja iskustva.

Ja ću počet uskoro učiti, koliko mi prilike budu dopuštale, mislim izaći negdje u 12. ili u 1. mjesecu. Možda bolje u prosincu prije stupanja na snagu novoga Zakona o platnom prometu...

Napominjem da imam položen pravosudni ispit.

Nije vrag da baš nitko tu ne može ili ne želi podjeliti svoja iskustva :ceka::neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Propise potrebne za ispit imaš u Pravilniku o programu stručnoga ispita za stečajnoga upravitelja i načinu njegova polaganja (NN broj 110/2006).

Također, izvori su i svi drugi propisi (tj. njihove izmjene i dopune)donešeni u vezi ovih navedenih nakon 2006. godine.

Mislim da ti to ne mora nitko objašnjavati, literatura su samo propisi, koji su relativno jasni, uglavnom se radi o nekim nabrajanjima, barem što se tiče računovodstva i financija.

Mislim da te tamo nitko neće pitati da nešto računaš, ili možda griješim?

Šteta što se na ovaj forum nije javio nitko tko je položio taj ispit pa da s nama podjeli svoja iskustva.

Također, na netu nisam našao nikakve skripte ili fond pitanja za ovaj ispit :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, u međuvremenu položih ispit pa 'ajmo redom:

 

Kao što reče htnet, propisi su pobrojani u Pravilniku o programu stručnog ispita za stečajnog upravitelja i načinu njegova polaganja

 

Kako je spomenuti Pravilnik iz 2006, mnogi su se propisi promijenili pa popis treba pregledati i ažurirati.

 

Kad sam se spremala za ispit napravila sam si skriptu u kojoj sam složila sve redom, a u velikom broju slučajeva izradila i pročišćeni tekst propisa. Kad se to sve složi, za pravnika koji je položio pravosudni to je cca 250 stranica propisa složenih iz veličine fonta 10.

 

Po internetu se može na raznim mjestima pronaći članaka s raznim temama koje se susreću u ispitnoj materiji pa se i to pogleda i pročita.

 

Sam ispit meni nije izgledao težak, ali znate i sami kako to ide: ako ne znaš, sve ti zvuči teško, a ako si se spremao, onda možda tu i tamo nešto i ne znaš ali u načelu ti ispit ne zvuči teško.

 

I ne, nitko te neće pitati da nešto računaš ali moraš razumjeti materiju koja se obrađuje u Osnovama računovodstva i financija, idealno je ako razumiješ financijsko poslovanje pravnih osoba i obrtnika, poreze, platni promet. Vidim da to pravnicima ide teže, što je zapravo i razumljivo. No ako vidite da vam je to problem, uvijek ima onih koji vam mogu objasniti osnovne stvari pa će biti lakše taj predmet i naučiti.

 

Kad je skripta u pitanju da odmah napomenem da je za izradu kvalitetne i ažurne skirpte potrebno uložiti dosta vremena i da sam prošla uzrast u kojem se rado volontira. Imam i pitanja s nekoliko rokova. Zainteresirani mi se mogu javiti na pm.

 

Puno sreće!

 

(htnet: super ti je tag! :palac: )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...
  • 2 mjeseci kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...
  • 8 mjeseci kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...
  • 8 mjeseci kasnije...

Kolege,

 

može li netko to je položio ispit dati primjere kakvih pitanja sa ispita. Kako pitaju, da li treba znat članke u riječ itd.. Inace poceo sam ucit za ispit. Plan mi je bio prvo proci stečajni zakon, onda građansko i trgovacko pa na kraju racun i financije, i onda otici poslusat ispit. Sad vidim da toga ima brdo i poceo sam se gubit. Svaka pomoć i savjet je dobrodošao :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 11 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 3 mjeseci kasnije...
  • 6 mjeseci kasnije...

Pozz svima,

 

nova sam ovdje, zavrsila sam ekonomiju i sad se mislim polagat za stecajnog upravitelja, da li ima netko skriptu tko je nedavno polagao, vidila sam da na stanicama ministarstva stoji koje zakone treba ucit za ispit, ali svejedno bi volila kad bih imala neku skriptu. Da li je netko nedavno polagao ispit ? zanimaju me iskustva ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...
  • 4 mjeseci kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...

Molim Vas informaciju ima li netko iskustva s novijih rokova za ispit? koliko vidim ovo su prilično sve zastarjele poruke.. Idem na edukaciju u organizaciji Narodnih novina u rujnu između ostalog, da skupim iskustva kolega odnosno bilo kakva pitanja po kojima bih mogla vježbati i raditi jer naime, NIGDJE IH NA INTERNETU NEMA?! barem kao orjentir za učenje(poglavito ekonomskih predmeta).. Molim Vas da podijelimo iskustva/pitanja/skripte..ako je moguće. hvala svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Evo, u međuvremenu položih ispit pa 'ajmo redom:

 

Kao što reče htnet, propisi su pobrojani u Pravilniku o programu stručnog ispita za stečajnog upravitelja i načinu njegova polaganja

 

Kako je spomenuti Pravilnik iz 2006, mnogi su se propisi promijenili pa popis treba pregledati i ažurirati.

 

Kad sam se spremala za ispit napravila sam si skriptu u kojoj sam složila sve redom, a u velikom broju slučajeva izradila i pročišćeni tekst propisa. Kad se to sve složi, za pravnika koji je položio pravosudni to je cca 250 stranica propisa složenih iz veličine fonta 10.

 

Po internetu se može na raznim mjestima pronaći članaka s raznim temama koje se susreću u ispitnoj materiji pa se i to pogleda i pročita.

 

Sam ispit meni nije izgledao težak, ali znate i sami kako to ide: ako ne znaš, sve ti zvuči teško, a ako si se spremao, onda možda tu i tamo nešto i ne znaš ali u načelu ti ispit ne zvuči teško.

 

I ne, nitko te neće pitati da nešto računaš ali moraš razumjeti materiju koja se obrađuje u Osnovama računovodstva i financija, idealno je ako razumiješ financijsko poslovanje pravnih osoba i obrtnika, poreze, platni promet. Vidim da to pravnicima ide teže, što je zapravo i razumljivo. No ako vidite da vam je to problem, uvijek ima onih koji vam mogu objasniti osnovne stvari pa će biti lakše taj predmet i naučiti.

 

Kad je skripta u pitanju da odmah napomenem da je za izradu kvalitetne i ažurne skirpte potrebno uložiti dosta vremena i da sam prošla uzrast u kojem se rado volontira. Imam i pitanja s nekoliko rokova. Zainteresirani mi se mogu javiti na pm.

 

Puno sreće!

 

(htnet: super ti je tag! :palac: )

 

Bok!

Evo vidim da imate iskustva i naravno da ste položili ispit. Je li moguće da se cujemo?

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 godina kasnije...

Pozdrav kolege, je li netko unazad nekoliko mjeseci pohađao ispit za stečajnog i sve što slijedi nakon toga? Na stranicama Ministarstva se nalazi literatura, ali nekako mi je to sve zbrda zdola nabacano pa ne znam na što se najviše orijentirati. Kakvi su ispitivači i kojim područjima posvećuju najviše pažnje? Idu li u detalje?

Koliko vidim polazu se 3 predmeta ili? Što ako se polože samo dva, ide li se na popravnom samo na preostali jedan ili sve ispočetka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija