Jump to content

traziti alimentaciju iz inozemstva


jobmarija

Preporučene objave

Ja sam vec 10 i po godina samohrana majka. Moj bivsi muz zivi u zadru i ne placa svig ovig godina nista za djecu i nema nikakovog kontakta sa njima. Po Nnizozemskom i hrvatskom zakonu, mora placati alimentaciju za dvoje djece, trece dijete je rodjeno nakon sto smo se razisli ( bila sam trudna). On nju nije cak ni priznao. kad se ona rodila on je vec bio otisao iz Nizozemske.

Da sve bude jos gore, on nije cak ni razvod u Zadru upisao u maticni ured, i ako je imao sve papire razvoda kod sebe.

On sada zivi i radi u Zadru. Ima taxi pizzeriju... Njegovo ime je Ivica B. a zamislite ja sam skoro Marica, ali mu nisam sestra.

 

Imate li kakovu ideju sto mogu napraviti?

Kako ga prisiliti da upise razvod?

Kako ga prisiliti da prizna dijete ?

Kako ga prisiliti da placa alimentaciju ( sa zaostacima) za svo troje djece?

Ako mozete pomozite nam !

 

Hvala unaprijed.

 

Marija

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodjo, rado bi vam pomogla bar u jednom segmentu, no medjutim, vi ste dali jako šture podatke. Ono što je najvažnije, navedite najvažniji dio presude. Puno toga ide po službenoj dužnosti. Ne znam zašto spominjete alimentaciju u inozemstvu, kada navodite da je on sada u Zadru gdje živi i radi. Budite precizniji, pa vjerujem da će mnogi dragi pravnici uskočiti upomoć.Sretno

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Nisam dobro razumjela, da li ste i sada u Nizozemskoj.

No, stvari stoje ovako.

Postoji Konvencija Ujedinjenih naroda iz 1956. godine, i predpostavljam da je i Nizozemska jedna od potpisnica, kao i RH.

Ukoliko je to tako, Vi možete podnijeti zahtjev na naplaćivanje alimentacije u inozemstvu.

U Hrvatskoj je posredni organ MINISTARSTVO FINANCIJA, Porezna Uprava - Središnji ured u Zagrebu. Mislim da je procedura skoro ista. Raspitajte se za taj posredni organ.

Nakon toga, od Vas će zatražiti razne dokumente koje ćete im dostaviti, a onda će oni dalje odraditi svoje. Svakako je važna presuda - pravomoćna i ovršna koja govori o obvezi uzdržavanja djeteta.

Pokušajte se informirati ako ste u Hrvatskoj na ovaj način.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija