Jump to content

molim pomoc, savjet


anonimno

Preporučene objave

U braku smo (bili) priblizno tri godine. Imamo kcer kojoj su dvije godine i cetiri mjeseca. Tijekom srpnja smo se odlucili na razvod (sporazumni) ; proces jos traje (zbog godisnjih odmora prilicno sporo, jos nismo ½odradili½ ni pokusaj mirenja). On se odselio iz (mog) stana sredinom srpnja i od tad nije vidio kcer, niti je izrazio zelju da je vidi. Sto se mene tice to je bolje za nju, jer je dovoljno propatila gledajuci nas kako se svakodnevno svadjamo...Svaki put kad netko u njenoj blizini malo podigne glas ona je na rubu placa i stalno ponavlja ½ne vici, ne vici½...Nadam se da ce joj traume s vremenom nestati, ali se bojim da ce je podsvjesno muciti dugo vremena...Ono sto me muci i zbog cega vas molim za pomoc je vezano upravo uz njezinu dobrobit i normalan razvoj. Zanima me kako mogu pravno zabraniti njezinom ocu da je uopce vidja, jer se bojim da moze imati itekako stetan utjecaj na nju, pogotovo zato sto je tako mala, ranjiva i potresena citavom situacijom...Smatram da joj odrastanje uz njega (makar uz povremeno vidjanje) moze naskoditi iz slijedecih razloga ; on ima 29 godina, ali sto se odgovornosti tice na razini je 15-godisnjaka. Nema stan ni obitelj (roditelje, bracu i sestre...)Ima mali obrt koji nije bas stabilan izvor zarade. Zato mu dugovi (prema drzavi) rastu, a on ih ne vraca, vecim dijelom zbog rasipanja novca na izlaske i alkohol. Druzi se s probisvijetom (ne radi se o ovisnicima, ali su alkoholicari, vecina s dosjeima zbog provala, tuca i sl.).Vec duze vrijeme je clan neonacisticke udruge i shodno tome uvijek je od glave do pete odjeven u crno, ponekad s istaknutim nacistickim znakovljem (sto je uostalom i - protuustavno?!). Na potkoljenici si je istetovirao kukasti kriz. Unatoc svemu tome, sto je daleko od skandaloznog, na razmisljanje o potpunoj zabrani vidjanja kceri me potaklo jos nesto. Srela sam ga u kasnim nocnim satima u drustvu s djevojkom (bolje receno - curicom), jer zasigurno nije starija od 18 godina, ako ima i toliko...Kad sam ga dan nakon toga nazvala i pitala za nju, odgovorio mi je da je to ½neka fufica½, glasno se nasmijao i dodao da ga pustim da ½zivi svoj zivot½. Kako postici da moja kcer nikada ne dodje u dodir s takvim ½zivotom½, s takvim okruzenjem, sa neonacistima, alkoholicarima i ½fuficama½?S obzirom na te okolnosti, postoji li osnova za zakonsku zabranu vidjanja djeteta, ili je jedino rjesenje preseljenje u drugi grad?Ako se preselimo, da li sam ga duzna obavijestiti o nasoj novoj adresi? Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos bih dodala da je kao otac, kao roditelj tijekom zajednickog zivota bio izrazito neodgovoran...Npr. ne bi vodio racuna kad mala treba jesti, piti mlijeko...Samo bi joj tutnuo bocicu caja ili soka da moze na miru lezati na kaucu i gledati TV...Dok nije radio stalno je bio doma i gledao TV, a kad je otvorio obrt (zahvaljujuci novcanoj pomoci mojih roditelja!) kuci je zapravo dolazio samo prespavati...Ne bi ga bilo od jutra do mraka, cak i vikendom! Opravdavao bi se nekim velikim obavezama na poslu, kojih naravno nije bilo, jer da je bilo posla bilo bi i novca...Nikad necu saznati koliko je zaradjenog novca sakrio od mene, a roditeljima mi nikad nije vratio dug, nikad ni nece...Kad bi mu se nesto prigovorilo na racun svega ovoga lupao bi vratima, jedna je razbio sakom, a mene je dvaput udario, i to pred malenom...Sve u svemu, izuzetno nezdrava (zapravo nemoguca) veza sa svim mogucim oblicima zlostavljanja, gdje je ono emocionalno daleko teze i bolnije od fizickog...Otkad smo nas dvije iz toga izisle objema nam je bolje, sretnije smo same...Moja kcer ima sve sto joj je potrebno za sretno i sigurno djetinjstvo, i od moje i od strane moje obitelji...Zelim da tako i ostane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija