Jump to content

Nije zafrkancija


Bobic

Preporučene objave

bez obzira kako to shvatili.

Shvaćam da Legalis može imati neugodnosti ako se na ovim stranicama napiše ime i prezime kojeg (korumpiranog) suca ili naziv suda.

Nazvati će Vas i reći da su to laži i zaprijetiti tužbom za duševne boli. Suditi će naravno kolega sudac.

OK - to je "redovno stanje". Sjetimo se Ferala.

 

Ali da baš svako ime i naziv svakog suda XXX-te?

Ružno izgleda. Ružnije nego ono što opisujem da rade.

 

Od tih XXXXX gubi se svaki smisao teksta. Jednostavno će odbiti ljude da čitaju rubrike koje im mogu biti zanimljive. Npr. što mogu očekivati od pojedinog suca, grupe sudaca odnosno suda.

 

Tko bi išao u muzej gledati sliku Mona Lize s povezom ili feredžom preko njenog lica. Ili u ovom slučaju sa iksićima preko očiju i usta.

Baš nema smisla.

 

Bobić (bez volje za pisanjem)

 

P.S. no dobro, znam da Mona Liza nema veze sa licima naših sudaca ali.........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi i poštovani Damire Bobiću ,

Vi ste Temida u ljudskome biću .

 

Na Legalisu bi morali sjesti uz Zexa na počasno mjesto ,

a ne da Vas cenzuriraju, lokotiraju i razvlače kao tijesto :(

 

Da je barem više odvjetnika Vaše hrabrosti i snage :)

sudski procesi zasigurno ne bi bili dugotrajne sage .

 

Tada bi svi cjenili i poštivali časno sudačko zvanje ,

a ne da se uz njega veže korupcija i ostalo sranje :(

 

Štovani suci i sutkinje nisu Mona Lize , niti svete krave ,

neke njihove presude bi zagadile i zmazane vode Save :(

 

Sudac ###### ######### je guranje prsta u tuđu rit ,

protumačio kao tradicionalistički pozdrav,a ne shit :(

 

Takva besramna mišljenja su najgorja noćna mora ,

naročito ako imaju tajnu podršku iz Banskih dvora :(

 

Zna se , da vrana vrani gotovo nikada oči ne kopa ,

takve suce treba imenovati,da ne dođe do potopa :(

 

Mnoge sudačke odluke su na rubu pameti ,

radi toga smo na svjetskoj pljuvačkoj meti :(

 

Damire,od svoje borbe nemojte nikada odustati ,

jer sudačkom ološu treba pod hitno na rep stati !

 

Hrabri i beskompromisni borci poput Vas ,

za ljude sitnoga i krupnoga zuba su spas .

 

Oštar jezik , pero i tipkovnicu koristite što više ,

želim Vam odlično zdravlje i pobjeda ponajviše :)

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I sami znate što ste napisali.

 

Žerjav, svaka čast na uloženom trudu za pjesme ali i sam znaš (a i bio si prije upozoravan) da se imena i prezimena ne bi trebali na portalu objavljivati, a ti opet neoprezno voziš.

:jok:

 

Bobic je rekao:

Od tih XXXXX gubi se svaki smisao teksta. Jednostavno će odbiti ljude da čitaju rubrike koje im mogu biti zanimljive. Npr. što mogu očekivati od pojedinog suca, grupe sudaca odnosno suda.

Npr. tužbu.

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Mrljavac se boji i svoje sjene ,

te u strahu dijeli neopravdane opomene :(

 

Poštovana urednica Ana neka ispita njegov loš rad ,

neopravdano sam okrivljen da sam neposlušni gad :(

 

Na živu ranu mi je bačena sitna sol ,

nanesena mi je i velika duševna bol :(

 

Ime suca Branka Milanovića objavljeno je i prije ,

a nitko na Legalisu (19 .12 .2005.) to brisao nije :

 

" Anonimno

Gospić:prst u anusu nije silovanje

 

GOSPIĆ - Suđenje za navodno silovanje američke košarkašice Ilishe Jarett nedavno je završeno u Gospiću nepravomoćnom oslobađajućom presudom za optuženog ličkog tajkuna Josu Mraovića. Već samo ekspresno suđenje, u samo nekoliko sati, bez saslušanja žrtve, izazvalo je mnogo pitanja. To, kao i čudne najave u objašnjenju presude, izazvalo je tužitelje i zastupnike žrtve na najavu opširnih žalbi. Samo su čekali službeno obrazloženje, koje je ovih dana u nekim dijelovima šokiralo. Kako piše Glas Istre, posebice je istaknut dio obrazloženje u kojem sudac Branko Milanović ono što se (po optužbi) dogodilo američkoj košarkašici u krajnosti uspoređuje s običnim rukovanjem.

 

Milanović je već na izricanju presude ukazao da to ne smatra silovanjem niti sličnom radnjom jer "nisu upotrijebljeni spolni organi". Prema tvrdnjama optužbe, u seksualnom napadu na košarkašicu Mraović je na koncu, nakon fizičkog napada, prstom prodro u anus žrtve koja se branila. Tužitelji to smatraju radnjom izjednačenom sa silovanjem i dodaju da je sportašica Mraovića, zahvaljujući svojoj spremnosti, fizičkom snagom i udarcima spriječila u daljnjim napadima.

 

No sudac Milanović u svom obrazloženju tvrdi da "u počinjenju te radnje mora sudjelovati, ili na strani počinitelja, ili na strani žrtve, spolni organ jedne od osoba i on mora prodrijeti u neki od ostalih dijelova tijela druge osobe, jednako kao što prodire u spolnom odnošaju... U ovom slučaju ni prst ni anus nemaju svojstva spolnosti, ako bi bili u međusobnom kontaktu, jer ni prst ni anus nisu spolni organi, pa njihovim kontaktom ne ostvaruje se spolna radnja i ne može se izjednačavati sa spolnim odnošajem... U hrvatskom jeziku zna se točno što je spolni odnošaj, zna se točno što je spolna radnja i nitko ne može nešto drugo navesti kao spolnu radnju, niti izjednačiti sa spolnim odnošajem", objašnjava Milanović dodajući: "Kada bismo prihvatili da je svaka radnja u međusobnim kontaktima izjednačena sa spolnim odnošajem, radnja koja se može podvesti pod ovo kazneno djelo, tada bi nastao kaos u pogledu primjene ovog kaznenog djela u praksi, jer bi se svaki dodir između dviju osoba praktično mogao smatrati počinjenjem ovog kaznenog djela, ako jedna od osoba nije željela tjelesni kontakt sa drugom osobom, pa bi i obično rukovanje bilo kazneno djelo silovanja, a što je neprihvatljivo", piše u obrazloženju.

 

U ostalom dijelu obrazloženje oslobađajuće presude sudac tvrdi da nisu pronađeni dokazi koji bi potvrđivali priču Amerikanke, posebno napominje da nema bioloških tragova. Na to tužitelji odgovaraju da ih ne može ni biti kad je optuženiku namjerno dan cijeli dan prije no što je slučaj pokrenut pa je optuženi sakrio odjeću i tragove. Tužitelji se pitaju zašto sudac nije saslušao žrtvu. Sudac obrazlaže da niti jedan iskaz svjedoka ne potkrepljuje tvrdnje navodne žrtve, a za to što ona nije saslušana na sudu okrivljuje samu Ilishu Jerett i njenu obranu.

 

Ovo nije prvi put da se sudac Milanović 'proslavio' obrazloženjem svojih presuda. Javnosti je postao poznat po presudi od 13 godina zatvora Svetozaru Karanu za ratne zločine, u čijem je obrazloženju napisao: "Optuženi sa svojim precima i Osmanlijama već 500 godina vrši genocid nad Hrvatima". Tu je presudu Vrhovni sud srušio i vratio na ponovno suđenje pred promijenjenim sudskim vijećem "

 

Na sedmom Legalis & After Court Partiju sad je slavlje :)

partijanerima želim divlji provod i svima odlično zdravlje !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac se ne boji svoje sjene,

zato zajebantima dijeli opomene.

Nije mi namjera da na Vašu ranu dodajem sol

i tako Vam nanosim i duševnu bol.

Ponavljanje nekih propusta iz stare arhive,

baš i nije razlog da se sada neki ljudi okrive.

Možda je posljedica nedostatka sexualne moći,

pisanje dječjih stihova u gluho doba noći.

Da se lijepo držite pravila foruma,

ne bi bilo između nas nesporazuma.

Uz želju da Vam živa rana što prije zacijeli,

Mrljavac Vam odlično zdravlje želi.

 

56651350qr6.gif

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Štovani Mrljavče zar ste pali s neke niske grane ,

pa mi , smušeno ,odgovarate u ime tajnice Ane ?

 

Možda ste promijenili muški spol ,

i na moj čvrsti ponos sjedate gol ?

 

Do svakog cilja je najlakše doći podvita repa ,

pa makar sloboda govora i informiranja krepa :(

 

Priznajem da sam dečec u duši i imam mozak infantilni ,

no moja malenkost po Legalisu nikad bez veze ne slini .

 

Ponekad kopam i po Legalisovoj vrlo bogatoj arhivi ,

sa seksom nemam problema iako mi je pimpek krivi .

 

sudac Branimir Papić spominje pimpek u obrazloženju presude ,

za osobu koja ni tu nije brisala ime imam riječi hvale a ne osude :

 

" Mrnjaukalica

Veteran

Terminologija

Smije li se sudac koristiti u pisanju obrazloženja presude riječima kojima su se koristili svjedoci u postupku? Primjerice, evo što kaže sudac Općinskog suda u Zlataru, g. Branimir Papić", u obrazloženju presude kojom okrivljenika oslobađa krivnje za počinjenje k.d. zadovoljenja pohote pred djetetom: "Djevojčica nije vidjela ništa osim pimpeka i brzo je pobjegla, istrčala van iz staje. Sami pokaz pimpeka nije dovoljan da bi se smatralo dokazanim da je okr. i počinio djelo kojim ga optužni akt tereti."Iako je djevojčica izjavila da joj je okrivljenik rekao "da će joj pokazati pimpeka" i sudac je to pod navodnicima i naveo, pitanje je smije li umjesto riječi "spolni organ" dalje u tekstu koristiti riječ "pimpek"? 8/10/2006 "

 

 

Hrabrosti Vašoj se veselim ,

i odlično zdravlje Vam želim :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam dosad padao ja sa niske grane,

vidim da Vas bole stare ljute rane.

 

Na Vaše uvredljive dječje rime,

odgovaram lako ja u svoje ime.

 

Nikada nisam ni mijenjao spol,

i uvijek Vam mogu zabiti i gol.

 

Ovo sad na žalost više nije pisanje,

u gaćama mi priključak za umjetno disanje.

 

Vidim, volite na ovaj način komunikaciju,

municije imam i za takvu zajebanciju.

 

Možda Vam je glupost preokupacija,

nadam se da hobi nije i masturbacija.

 

Jer tvrdite da Vam je ponos čvrst,

a možda je velik kao mali prst.

 

Možda ste Vi pali sa visoke grane,

pjevajući ovdje poput ove vrane.

 

85003777jv2.jpg

 

Nepotrebno gubim sada svoje vrijeme,

zato ću se odmah maknuti sa ove teme.

 

Slobodno Vi kopajte po starim podacima,

u zlonamjernoj potrazi za sitnim nedostacima.

 

Nemam više namjeru nastavljati ovu bedastoću,

naravno, poželit Vam uvijek odlično zdravlje hoću.

 

Prema tome, pjevajte dječje pjesmice i dalje,

Mrljavac Vam želi savršeno zdravlje.

 

s050.gif

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije me bilo nekoliko dana, no drago mi je da tekst bio interesantan. I onakav sa XXX. Ili baš zbog njih.

 

Ako ste primijetili nisam "slučajno" siguran u sebe kada tvrdim da NEĆE biti tužbe za klevetu, uvredu ili tako nešto.

 

Znate, kada sudac koristi treću osobu da bi dosudio duševne boli ili kakvu direktnu kaznu, tada glumi da je on, kao sudac po strani od događaja.

 

Ali ako samog suca stavite u sudnicu u poziciju da objašnjava vlastitu odluku, dakle sa ove veće strane prostora od stola, onda mora odgovarati upravo na ona pitanja koja mu se osobno, pred drugim osobama postave. Nema prikrivanja iza papira sa otiskom pečata "Republika Hrvatska".

 

Zato suci iz Bjelovara i Koprivnice (ŽS) neće ući u sudnicu i objašnjavati zašto nešto što su znali nisu unijeli u svoje presude ili zašto su iz tužbe uzeli samo jedan mali dio a drugi ignorirali. I sl.

Prema tome Legalis sa presudama čije sam brojeve i datume citirao u ranijim člancima ne može "izgubiti" parnice. Ali to je već pitanje truda da se čitaju sudski predmeti. Nadam se da sam do sada dao dovoljno razloga da se ove prethodne rečinice prihvate kao razumljive i vjerodostojne.

 

DOKAZ: pa na slobodi sam. Nitko me nije tužio zbog onog što sam napisao o samim sucima. Ili Državnom odvjetništvu.

 

A što se tiče starosti opisanih slučajeva. Doista nisam kriv što suce po petnaest godina u istom sporu moram ubjeđivati da ne budu pohlepni i da se u tome ne sramote. A upravo isti ti suci su i danas suci. Biti će i sutradan, pa je svaka objava ranije presude iz koje se na očigled laika vidi da su korumpirani (riječ je konkretnim osobama) i dalje će biti aktualne. Jer pojedinci se NE MIJENJAJU.

Što više, kad ih se već zatekne s prstima u "medu", slijedeći put će ih netko upravo sa takvim primjerima "zamoliti" da štogod ponove. Ili jednostavno rečeno: takvi suci biti će bezuvjetno podložni ucjeni.

 

I to je to.

 

Damir Bobić

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obzirom da je Mrljavac zamolio za kakav link - eto nadasve svjež primjer. Link na sudski oglas objavljen u Narodnim novinama br.: 26 od 29. 2. 2008.g. Oglas sam vidio jučer - u petak.

http://www.nn.hr/Pokaz.asp?dok=\oglasi\2008\stecaj\18026stecaj0000276.html

 

Oglas kao svaki drugi. Onaj tko nije upućen, odnosno ne zna dovoljno o njegovom sadržaju neće primijetiti ništa čudno. Gotovo da je normalan kao što bi u normalnoj državi trebalo biti pravosuđe.

 

Ali?!

Oni koji su pročitali članke od prije 3-5 godina u kojima sam spominjao Trgovački sud u Bjelovaru a time neke od motiva za sudske odluke Općinskog suda, kad ih se prisjete, smijati će se. Ili plakati. Ovisno o tome da li će im na umu biti suci ili vlastiti položaj u društvu.

 

Osim da ga pročita Mrljavac, volio bih da ga pročita i xxxxx. Iako već zna, siguran sam da će dopunski utjecati na shvaćanje što je i radi čega (koga) determiniralo njen položaj. xxxx neće. Suci Županijskog suda u Bjelovaru mogli bi se barem malo zacrveniti kad se međusobno budu susretali na hodniku.

A opet, stalno mi je na umu odgovor: “a što je to sram?”.

 

Kako bilo, ovaj oglas dokaz je da u pravosuđu RH u slijedećih pet, deset ili petnaest godina neće biti promjena. Za poslije ne znam. Možda će EU uvjetovati da se na njenom teritoriju MORAJU provoditi njeni propisi? Tko zna?

 

Damir Bobić

 

P.S. i nije tema za “Knjigu gostiju” -zar ne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Interesantno je da sam u više navrata predsjedniku Visokog trgovačkog suda u Zagrebu dostavio dokumentaciju o slučajevima u kojima sud u Bjelovaru u službenim radnjama koristi osobu za koju je Državno odvjetništvo utvrdilo da je krivotvorila službenu dokumentaciju, davala lažne iskaze u sudskim postupcima, bavila se poreznom utajom, ucjenom itd.

Državno odvjetništvo nije ju kazneno gonilo sa obrazloženjem "da ne zna da čini kaznena djela" (stručno: nedostatak svijesti o biću kaznenog djela). Laički: "pokrivanje" sudaca.

 

Sve to naravno zna i predsjednik Udruge sudaca.

 

Međutim, pravilo je da u pravosuđu RH ne postoji bilo kakva (interna) kontrola i sankcije za suce. Ustvari, za one koji bi trebali biti bivši suci. Tako da ih i danas imamo.

 

Link od danas (02. 04. 2008.g.)

 

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3048189/index.do;jsessionid=1B6706ABD0E2254327489860954D4DA6.2

 

Link od nešto ranije:

 

http://www.novilist.hr/Default.asp?WCI=Rubrike&WCU=2859285F28632859285A2863285A28582858285D2863288B28932863286328632863286328582863U

 

Za Mrljavca: pisati o korupciji u pravosuđu RH nije ponavljanje podataka radi ponavljanja. To je svakodnevno događanje koje se s obzirom na iste osobe u liku sudaca svakodnevno ponavlja. Možda si malo uobražavam - to treba prepoznati. Ne čitajući novinske članke - to je priča koja je objavom završena, već čitanjem svakodnevno primljenih presuda, rješenja te drugih sudskih odluka. Ili je to samo profesionalna deformacija?

 

Damir Bobić

 

P.S. sve što sam ranije objavio i danas je aktualno. Kako po osobama tako i po radnjama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija