Jump to content

Upis na fakultet u RH-stranac


almir

Preporučene objave

molila bi odgovor ako netko zna da mi pomogne.. Upisala bi fakultet u Osijeku,međutim nemam Hrvatsko državljanstvo,kako da to napravim i jeli to uopće moguće.. Živim u Orašju,imam BIH državljanstvo, djete sam poginulog branitelja pripadnika HVO-a. Moja majka je rođena i odrasla u Županji ali se 1990 udala u orašje i odjavila iz Županj,kad se htjela vratit živit u Županji u svojoj kući u policiji su joj rekli da mora prijavit boravak za strance jer joj je otac iz Bosne i oni su njeno državljanstvo poslali u BIH.ttako da ona nije htjela biti stranac 5 godina da bi dobila državljanstvo. mene zanima dali ja mogu upisati fakultet i šta sve moram napraviti . molila bi odgovor ako netko zna...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete se upisati na fakultet, ukoliko prođete prijemni, odnosno ako fakultet ima upisna mjesta za strance.

 

Što se tiče reguliranja vašeg boravka kao stranca na studiju, najbolje je da odete u policijsku postaju ili upravu gdje namjeravate boraviti ili studirati i pitajte što vam sve treba od dokumentacije.

 

Pogledajte Zakon o strancima (Narodne novine 79/07).

 

Što se tiče vašeg državljanstva po ovom što ste napisali mislim da ništa od toga, ali svejedno se možete raspitati u MUP-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija