Jump to content

dvojno državljanstvo i uvoz automobila


teebz

Preporučene objave

Pozdrav

 

Imam dvojno državljanstvo (SLO i HRV). U Sloveniji sam kupio i registrirao automobil prije 10 mjeseci gdje sam i uredno platio njihov PDV. Situacija je takva da taj auto moram uvesti u Hrvatsku i zanima me kompletna procedura oko tog uvoza. Da li ja imam nekakve povlastice pri tom uvozu s obzirom da je PDV već plaćen na taj auto ili moram platiti PDV i u Hrvatskoj. Također me zanima mogućnost povratka slovenskog PDV-a za to vozilo. Jeli to uopće moguće??? Hvala na odgovoru.

T.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za mogućnost povratka DDV-a morate pitati u Sloveniji.

 

Ako ćete auto registrirati u Hrvtaskoj plaćate i carinu i porez na dodanu vrijednost i eventualni poseban porez. Sve će biti kao da imate samo hrvatsku putovnicu. Dođete na granicu, morate prijaviti vozilo za carinjenje, špediter (otpremnik) će potpuniti JCD i dalje će vas uputiti na carinjenje u robnu ispostavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čekajte još 2 mjeseca pa ćete eventualno ostvariti pravo na povlasticu.

Ovdje ste dali premalo informacija za precizan odgovor. U svakom slučaju možete se obratiti Carinarnici nadležnoj prema mjestu Vašeg prebivališta u RH. Pitanje možete prosljediti i putem web stranice www.carina.hr ;otvorite "odnosi s javnošću" i dobit ćete odgovor u pisanom obliku e mailom ili faxom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija