Jump to content

Molim pomoć!!!


anonimno

Preporučene objave

Imam problem pa vas molim da mi pomognete savjetom. Za dogradnju svog stana (radi se o 20 m2 terase zgrade koja ima 10 stanara) imam prikupljenih 9 suglasnosti stanara. Postoji li mogućnost da koristim 18 m2 (za koliko imam suglasnost) te ovom stanaru koji ne želi prodati ni potpisati svoj dio ostavim 2 m2? Kakve su posljedice (budući da to godinama nitko ne koristi - radi se samo o prkosu) ako to ipak prisvojim bez tog jednog potpisa. Govori se o zakonu kojim će biti dovoljna suglasnost 80% stanara a ostale isplatiti po tržišnoj cijeni - da li je to istina? Molim bilo kakvu pomoć i HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Odnosi između suvlasnika nektertnine uređeni su Zakonom o vlasništvu i drugim stvarnim pravima. Taj Zakon određuje da je za poslove redovite uprave ( misli se na upravljenje suvlasničkom stvarju ) dovoljna većina glasova suvlasnika ( pri čemu se većina ne računa po broju osoba već po veličini njihovih suvlasničkih dijelova), a da bi odluka većine vrijedila nužno je da su svi suvlasnici imali pravo izraziti svoje mišljenje.Kada se radi o izvanrednim poslovima ( a tu spada izm. ostalog : dogradnja, nadogradnja, preuređenje.. ) odluka suvlasnika mora biti jednoglasna. Svaki suvlasnik , bez obzira koliki je njegov dio može odbiti svoju suglasnost na poduzimanje tog posla, pa tada neće biti pravnog temelja za obavljanje tog posla.

je napisao:

Imam problem pa vas molim da mi pomognete savjetom. Za dogradnju svog stana (radi se o 20 m2 terase zgrade koja ima 10 stanara) imam prikupljenih 9 suglasnosti stanara. Postoji li mogućnost da koristim 18 m2 (za koliko imam suglasnost) te ovom stanaru koji ne želi prodati ni potpisati svoj dio ostavim 2 m2? Kakve su posljedice (budući da to godinama nitko ne koristi - radi se samo o prkosu) ako to ipak prisvojim bez tog jednog potpisa. Govori se o zakonu kojim će biti dovoljna suglasnost 80% stanara a ostale isplatiti po tržišnoj cijeni - da li je to istina? Molim bilo kakvu pomoć i HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija